Ile naprawdę kosztuje posiadanie dziecka? - Grudzień 2022

redheaded dziecko trzymające jakieś stu dolarowe Don Mason / Brand X Pictures / Getty Images

Wszyscy wiedzą, że posiadanie dziecka szkodzi finansom rodziny, ale nie każdy to planuje. Co gorsza, nawet ci, którzy planują, mają wiele błędnych wyobrażeń na temat tego, jak duży wpływ może mieć małe dziecko, zgodnie z ankietą przeprowadzoną wśród 1000 nowych i przyszłych rodziców zleconą przezCzerwona książkai VISA. A w tym przypadku to, czego nie wieszmogązranić cię: napięcie finansowe tylko potęguje emocjonalne wyzwania, jakie noworodek stawia przed domem. `` Najmądrzejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest usiąść przed urodzeniem dziecka i zaplanować plan finansowy '' - mówi Rosetta Jones, wiceprezes VISA USA, która udostępnia kalkulator budżetowania dziecka pod adresemPracticalmoneyskills.com. Niestety, mniej niż połowa ankietowanych przyszłych rodziców zadała sobie trud stworzenia nowego budżetu uwzględniającego wydatki na ich dziecko. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o innych błędach finansowych, które nowi rodzice najczęściej popełniają - oraz o tym, co możesz zrobić, aby ich uniknąć.

Gdzie się podziały wszystkie pieniądze?76% przyszłych rodziców twierdzi, że czuje się finansowo przygotowanym na urodzenie dziecka - ale 41% nowych rodziców przyznaje, że z perspektywy czasu nie byli oni tak przygotowani finansowo, jak sądzili.

Skąd ta ogromna rozbieżność? Okazuje się, że istnieje poważna blokada finansowa, której przyszli rodzice często nie uwzględniają: rachunki za szpital. Jeden na czterech nowych rodziców ostatecznie wydał ponad 2000 USD na koszty bieżące za usługi związane z normalną dostawą - koszty, które według niego były pokrywane przez ubezpieczenie. Średnio przyszli rodzice przeznaczają zaledwie 776 USD na pokrycie kosztów dostawy z własnej kieszeni.

Zadzwoń do swojej firmy ubezpieczeniowej, aby dowiedzieć się dokładnie, co zostanie objęte ubezpieczeniem za dostawę. I upewnij się, że masz dobry pomysł na temat kosztów po dostawie: Zaloguj się do Internetu, aby zobaczyć, ile możesz zapłacić za opiekę dzienną, łóżeczko, fotelik samochodowy, wózek - nawet chusteczki dla niemowląt, mleko modyfikowane i pieluchy (w wieku dzień dla noworodków szybko się sumują!). Następnie zlicz, jakie będą prawdopodobnie Twoje koszty, biorąc pod uwagę utracone dochody Twojej rodziny z powodu urlopu macierzyńskiego i ojcowskiego. Ale nie zapominaj - będziesz miał też nowe oszczędności, ponieważ po narodzinach dziecka będziesz znacznie rzadziej wychodzić! `` Nowi rodzice nie wydają na osobiste odpusty tak jak kiedyś '' - mówi Brette McWhorter Sember, autorkaTwój praktyczny planer ciąży. „Oszczędności te zapewniają pewną równowagę między ogromnymi nowymi kosztami”.Hej, Big Spender!

Prawie połowa nowych rodziców twierdzi, że wydali więcej pieniędzy niż to konieczne na fotelik samochodowy; 36% przekroczonych wydatków na wózki; około 25% wypadło za burtę na zdjęciach dzieci, łóżeczku i ubraniu.

Wszyscy nowi rodzice twierdzą, że nie będą obdarzać swojego dziecka zabawkami i ubraniami. Ale wielu respondentów biorących udział w naszej ankiecie właśnie to zrobiło. I naprawdę nie możesz ich winić. „Nastąpił ogromny wzrost luksusowych artykułów dla niemowląt” - mówi Tamara Draut, autorkaStrapped: Why America's 20- and 30-Somethings Can't Be Ahead. „Bez względu na sytuację finansową pary odczuwają presję, aby kupować te rzeczy - poprzeczka została podniesiona dla wszystkich”.Jak możesz zwalczyć chęć popisywania się? Niech zrobi to za Ciebie ktoś inny. Jeśli naprawdę musisz mieć ten wózek za 300 USD, umieść go w rejestrze prezentów. W naszym badaniu przyszli rodzice liczyli na to, że ich przyjaciele i rodzina kupią 46% ubrań ich dziecka w pierwszym roku, 40% zabawek i 39% artykułów do pielęgnacji dziecka jako prezenty. Inna alternatywa: odwiedź sklepy z używanymi rzeczami lub eBay, aby znaleźć to, czego szukasz, choć używane. Miriam Nunberg, 41-letnia matka dwójki dzieci z Brooklynu, szuka zabawek i trójkołowców na podwórku. „Ludzie pozbywają się tych rzeczy, gdy wyrosną z nich ich dzieci i można je kupić prawie za darmo” - mówi. Inna taktyka: pożycz. Poproś przyjaciół i rodzinę o ubrania, używane zabawki i sprzęt, który chcesz sprzedać.

Pocenie się drobiazgów

48% przyszłych rodziców uważa, że ​​zarządzanie codziennymi wydatkami będzie ich największym zmartwieniem finansowym, ale tylko jedna trzecia nowych rodziców czuje to samo.

Chociaż przyszli rodzice mają tendencję do niedoceniania ogólnego wpływu finansowego posiadania dziecka, przeszacowują również koszty codziennych wydatków. Przyszli rodzice szacują, że na pieluchy wydają średnio 120 dolarów miesięcznie; nowi rodzice wydają połowę tego. Co daje? Nowi rodzice są bardziej rozsądni podczas zakupów: trzy czwarte z nich robi zakupy w sklepach z artykułami dziecięcymi w dyskontach, w porównaniu z zaledwie połową przyszłych rodziców. To ma sens: A.Raporty konsumenckiePorównanie ostatnio wykazało, że niektórepieluchy marki sklepowejdziałają równie dobrze jak markowe i kosztują znacznie mniej - zakładając, że zmieniasz sześć pieluch dziennie, zaoszczędzisz około 220 USD rocznie.

Ya no amo a mi esposo, ¿qué debo hacer?

Najlepsze wiadomości na temat podstawowych kosztów dziecka: „Codzienne wydatki na dziecko, takie jak jedzenie, pieluchy i chusteczki, właściwie nie wzrosły dramatycznie na przestrzeni lat” - mówi Alan Fields, współautor przewodnika po zakupachOkazje dla niemowląt.

A dziecko wywołuje stres

cómo ser increíble en el sexo

36% przyszłych rodziców przewiduje, że napięcie w ich związku wzrośnie po urodzeniu dziecka. Uważaj: Prawie połowa nowych rodziców stwierdziła, że ​​tak jest.

Oczywiście, brak snu i radzenie sobie z płaczącym dzieckiem nie pomagają, ale dodatkowe obowiązki finansowe dodatkowo obciążają relacje: większość nowych rodziców twierdzi, że wydatki na dziecko zwiększyły poziom stresu, a większość z nich przyszli rodzice przewidują, że będą na tej samej łodzi. Oprócz prostego obciążenia wszystkich nowych kosztów, istnieje niepewność i spór co do tego, co jest naprawdę konieczne - pewna formuła konfliktu. A kiedy dziecko przychodzi na świat, pary starają się mniej współpracować nad swoimi finansami. W naszym badaniu odsetek par, które podzieliły zarządzanie finansami swojej rodziny, spadł w równym stopniu z 44 procent przed narodzinami dziecka do 32 procent po narodzinach dziecka. Kto bierze na siebie dodatkową odpowiedzialność? Mamo! Połowa nowych matek twierdzi, że zajmuje się rodzinnymi pieniędzmi, w porównaniu z 37% przed narodzinami dziecka.

`` Połączenie posiadania dziecka i całej presji finansowej, która się z tym wiąże, zwłaszcza gdy jeden z rodziców pozostaje w domu przez chwilę, w naturalny sposób prowadzi do stresu w związku '' - mówi David Bach, autor książkiInteligentne pary kończą bogate. Co możesz zrobić, aby zmniejszyć stres? Richard Ryan, profesor psychologii na University of Rochester, radzi parom, aby pamiętały o jednej koncepcji: pracy zespołowej. Niezależnie od tego, czy jest to kwestia o dużym wpływie, jak budżet, czy mała, jak zakup zabawki, informujcie się nawzajem i otwarcie omawiajcie wątpliwości. „Celem jest skupienie się na porozumieniu” - mówi Ryan. Nie jest to łatwe, ale według naszej ankiety pary uważają, że to zadziała: większość nowych i przyszłych rodziców twierdzi, że jest gotowa stawić czoła każdemu wyzwaniu. A ten wzajemny optymizm to pieniądze w banku.

Budżetowanie dziecka, dawniej i dziś

Niespodzianka - ceny wielu artykułów dziecięcych zniknęłyna dółw ostatniej dekadzie. (Ceny z 1994 r. Zostały skorygowane o inflację).

Pieluchy

1994:Pieluchy Huggies 100 count Step 1 w Costco,19,58 $

2005:Pieluchy Huggies 100 count Step 1 w Costco,13 USD

Chusteczki

1994:336 chusteczek nawilżanych Pampers Baby Fresh w Sam's Club,10,22 $

2005:336 sztuk ściereczek markowych w Costco,7,70 USD

Formuła

1994:16 uncji. puszka o formule nazwa-marka w sklepie spożywczym,10,17 $

2005:16 uncji. puszka o formule nazwa-marka w sklepie spożywczym,17,60 $

Łóżeczko

1994:średni,196 $

2005:średni,220 $

alimentos que combaten la hinchazón y los gases

Ubranie

1994:średni koszt wyprawki pierwszego roku,653 $

2005:średni koszt wyprawki pierwszego roku,500 $

Źródło:babybargains.com

Jak sobie radzą

Łowcy okazji

cuántos gramos de fibra por día para bajar de peso
 • Kam Aures, 31 lat, mama pozostająca w domu i T.J. Aures, 29 lat, oficer więzienny, Boulder Junction, WI - Parents of Cayden, 18 miesięcy

  Kam i T.J. oboje byli wychowywani przez matki pozostające w domu i chcieli tego samego doświadczenia dla Caydena. Więc oszczędzali przez miesiące, zanim Kam zaszła w ciążę. Kiedy to zrobiła, przeczesywała sprzedaż biblioteczną w poszukiwaniu książek i garażową sprzedażą odzieży. „Znalazłam stroje Ralpha Laurena za dolara” - mówi. Kam opiekowała się Caydenem przez około dziewięć miesięcy, a następnie otrzymała trzy miesiące darmowej formuły za pomocą kuponów. Auresowie utrzymali swoje codzienne wydatki na niskim poziomie, więc od czasu do czasu mogą sobie pozwolić na zaszaleć. „Czasami jest naprawdę uroczy strój, którego po prostu nie można przegapić” - mówi Kam.

  Zaskoczeni

  • Lisa Hazen, 34 lata, projektantka stron internetowych i Shawn Hazen, 32 lata, dyrektor artystyczny Oakland
  • Rodzice Finna, 4 miesiące

   Hazenowie wiedzieli, że dziecko oznacza wiele nowych wydatków, ale nadal byli zaskoczeni: „Mieszkając w rejonie Zatoki San Francisco, byłam zszokowana tym, jak drogie jest wszystko dla dziecka” - mówi Lisa. „Opieka nad dziećmi będzie kosztować 1000 dolarów miesięcznie, nawet jeśli wracam do pracy tylko trzy dni w tygodniu”. Hazenowie ograniczyli kolacje i inne wydatki, ale nadal po prostu przejeżdżają. „Staramy się ciąć, gdzie tylko się da” - mówi Lisa.

   Mądrzejszy z drugim

   • Caroline Morris, 35, menedżer ds. Komunikacji i Andrew Morris, 38, konsultant ds. Zarządzania, Atlanta Parents of Lindsay (3 lata) i Claire (7 miesięcy)

    Morrisowie wydali setki dolarów na wysokie krzesełka, skakane siedzenia i inny sprzęt dla Lindsay. „Kiedy jesteś pierwszą mamą, po prostu nie wiesz, co zadziała, gdy będziesz krzyczeć dziecko” - mówi Caroline. Ale kiedy zdała sobie sprawę, że w ciągu kilku dni każda zabawka wygląda na zniszczoną, Caroline zdecydowała się na zakupy w sklepach konsygnacyjnych. Z Claire Morrisowie od samego początku zwracali uwagę na pieniądze, robiąc w Costco pieluchy markowe. Caroline mówi: „Dziecko nie zna różnicy i zwykle jest tak samo dobre”.

    W obliczu przerażającej niespodzianki

    • Devona Burt, 30, mama i studentka mieszkająca w domu, i Charlie Burt, 34, kierownik budowy, Houston, TX - Parents of Byson, 15 miesięcy

     Devona i Charlie Burt myśleli, że są przygotowani finansowo na swoje dziecko - zaoszczędzili nawet 4000 dolarów na wydatki związane z dzieckiem. Ale Byson został dostarczony przedwcześnie, a Burts zostali obciążeni, między innymi, 200 dolarami miesięcznych opłat za ubezpieczenie i 45 dol. Tygodniowo na parking szpitalny. „Nasze oszczędności zostały całkowicie zmarnowane” - mówi Devona. Stan Byson poprawia się, mówi, co jest błogosławieństwem, które rekompensuje wszelkie niepowodzenia finansowe.

     Plan 10-letni

     Oto, czego możesz się spodziewać, aby roczne wydatki Twojego dziecka wyniosły do ​​10. urodzin dziecka, w zależności od Twoich dochodów. Wiek dziecka Przychód domowy

     Mniej niż 41,700 $ 41,700 $ do 70,200 $ 70,201 $ lub więcej<1,040,840,62017,25010,14015,07037,89011,07016,37058,38011,76017,380109,75013,38019,540

     Źródło: Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych