Jak pogodzić się z przyjacielem - Październik 2022

Może wypowiedziała pierwsze gniewne słowo. Może zrobiłeś. Tak czy inaczej, ty i twój dobry przyjaciel jesteście na zewnątrz. Tęsknisz za nią, ale jesteś wkurzony, nadal cierpisz - i utknąłeś. Nie masz pojęcia, jak to naprawić. Na szczęście mamy odpowiednie słowa, które pomogą Ci wyjść z tej niewygodnej sytuacji i możesz nauczyć się ich używać. Naprawdę możesz.

Krok 1: Zdecyduj się na pierwszy ruch.Jeśli myślisz: `` Hej, mam swoją dumę '' i chcesz poczekać, aż zadzwoni - cóż, to po prostu błędne przekonanie, mówi dr Paulette Dale, autorka książki„Czy coś powiedziałaś, Susan?”: Jak każda kobieta może zyskać pewność siebie dzięki asertywnej komunikacji. „Nie musisz przyznać, że zrobiłeś coś złego lub spowodowałeś kłótnię” - zauważa Dale. „Wszystko, co robisz, to pierwszy krok w kierunku przywrócenia wartościowej przyjaźni na właściwe tory”.

Jasne, odebranie tego telefonu to stresująca propozycja, ale czy wolałbyś, aby ta wielka walka jątrzyła się w tobie, kto wie jak długo? Jeśli nadal nie możesz wyjść poza swoją dumę, rzuć sobie wyzwanie, aby wymyślić przynajmniej jeden dobry powód, dla którego mogła postąpić tak, jak postąpiła. Pomoże ci to zobaczyć, że historia twojej walki ma dwie strony - co ułatwi ci wyciągnięcie ręki.

Krok 2: Zanim zadzwonisz, dowiedz się, czego chcesz od rozmowy.Czy po prostu pragniesz okazji przeprosić za swój udział w wybuchu? A może wolisz porozmawiać o tym, co doprowadziło do walki? Jeśli nie wykonasz tych prac przygotowawczych, możesz (ze zdenerwowania) po prostu mamrotać coś w stylu: „Cześć, co nowego?”. i udawać, że problem nigdy nie istniał, mówi Holly Weeks, autorka książkiUsuwanie stresu ze stresujących rozmów. Ale pogrzebanie konfliktu nie sprawi, że odejdzie; z czasem te złe uczucia będą nadal wbijać klin między wami dwoje.

Krok 3: Ostrożnie wybierz linię otwarcia.

Daj jej znać od samego początku, że zależy ci na niej i przyjaźni. Dwaj zasugerowali otwieracze z Dale: „Nie rozmawialiśmy od trzech tygodni i tęsknię za tobą” lub „Słuchaj, chcę, żebyś wiedział, jak bardzo jestem zdenerwowany, że mieliśmy nieporozumienie. Nasza przyjaźń wiele dla mnie znaczy.Krok 4: Przygotuj się na szczotkowanie.

Niestety, jej odpowiedź mogła być lodowata: „Przepraszam. To dla mnie zły moment na rozmowę. Do widzenia.' Chociaż to jest jak policzek, nie panikuj. Pamiętaj, Twój telefon prawdopodobnie ją zaskakuje, mówi Dale, i może w tym momencie zalać ją emocjami. Więc daj jej czas. Pożegnaj się łaskawie, a może za dzień lub tydzień zmięknie i zadzwoni. Jeśli nie, po kilku tygodniach rozważ napisanie jej notatki uzupełniającej, aby w zasadzie powtórzyć powyższe proste zdanie. Następnie pozostaw jej wszelkie dalsze zabiegi.

walczący przyjaciele

Krok 5: Przeproś za wszystko, za co przepraszasz.

mi esposo no esta contento con su vida

Biorąc odpowiedzialność za swoją część, mówi się: „Spotkajmy się w połowie drogi i rozwiążmy ten problem”. Kilka przykładów:

Jeśli naprawdę czujesz, że masz rację, skup się na jednej rzeczy, której oczywiście żałujesz:- Przepraszam, że tak długo nie rozmawialiśmy. Trudno było nie rozmawiać z tobą o życiu.

Jeśli żałujesz, że nie byłeś zbyt dyplomatyczny podczas tego ostatniego nieprzyjemnego spotkania ze swoim kumplem,można jej powiedzieć: „Słuchaj, wiem, że byłem zdenerwowany X tego dnia. Jestem wrażliwy na ten konkretny temat. Przykro mi, że nie powiedziałem ci ładniej, że mam problem z tym - sugeruje Dale.

Jeśli wiesz, że coś, co zrobiłeś lub powiedziałeś, naprawdę ją zdenerwowało,powiedz jej szczerze, że rozumiesz, że żałujesz, że to wymówiłeś i że nie chciałeś być niemiły, radzi Weeks. Na przykład spróbuj tego: „Wiesz, myliłem się, mówiąc, że twój mąż nie pomaga ci wystarczająco w obowiązkach domowych. Powiedziałem to bez namysłu, kiedy zobaczyłem, jak bardzo byłeś zmęczony tego dnia. Przepraszam.'

Krok 6: Wzmocnij pozytywne uczucia, które masz na temat swojej przyjaźni.

Jak w ciepłych słowach, takich jak te: „Przepraszam, że warknąłem na ciebie, kiedy tego dnia spóźniłaś się na lunch. Prawda jest taka, że ​​naprawdę nie mogę się doczekać naszych spotkań - to jasne punkty mojego tygodnia. Jak ona może być wściekła po usłyszeniu tego?

Krok 7: Wyloguj się z optymizmem.

„Tak się cieszę, że to wyjaśniliśmy” lub „Wspaniale jest znowu z tobą rozmawiać” powinny załatwić sprawę. I uśmiechaj się, kiedy to mówisz - twój przyjaciel usłyszy różnicę. Po rozmowie: Zadzwoń do niej wkrótce, żeby o niczym nie porozmawiać. Dość tej niezręcznej ciszy, wiesz?