Jak schudnąć, nawet nie zauważając - Grudzień 2022

kobieta trzyma cupcake i sałatkę Jamie Grill / Getty Images

W idealnym świecie jedliśmy tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni i zatrzymywaliśmy się przy pierwszych oznakach sytości. W rzeczywistości? Łopiemy lasagne, przeglądając aktualizacje statusu - a potem cofamy się na kilka sekund, zanim w ogóle zorientujemy się, co robimy. „Nasze otoczenie wpływa na to, ile jemy znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać” - mówi dr Brian Wansink, dyrektor Laboratorium Żywności i Marki na Uniwersytecie Cornell w Ithaca w stanie Nowy Jork. Aby jeść mądrzej i odchudzić, być może wcale nie będziesz musiał zmieniać swojej diety, mówi: `` Sztuczka polega na zmianie środowiska i nawyków, abyśautomatyczniemniej jeść.' Brzmi zbyt łatwo? To nie jest. Dokonaj tych prostych poprawek, a zobaczysz, że 10 funtów topi się przed nowym rokiem.

1. Nie jedz w trakcie30 Rock.W jednym z badań uczestnicy, którzy jedli przed telewizorem, wdychali o 40 procent więcej chipsów ziemniaczanych niż osoby siedzące przy stole. Dlaczego? Rozprasza nas to, co oglądamy, a przeżuwanie staje się automatyczne. Poza tym „mamy skłonność do jedzenia, dopóki program się nie skończy” - mówi Wansink.2. Użyj mniejszych talerzy.Wielkość potrawy wpływa na to, ile jesz. „Nawet profesjonaliści spakują swoje talerze, jeśli będzie dostępna przestrzeń” - mówi Wansink. W badaniu, które przeprowadził na innych ekspertach od żywienia, osoby, które otrzymały większe miski, pozwoliły sobie na o 31 procent więcej lodów niż te, które otrzymały mniejsze miski.

3. Przechowuj przekąski poza zasięgiem.„Z moich badań wynika, że ​​talerz z cukierkami umieszczony na wyciągnięcie ręki sprawił, że ludzie zjadali średnio pięć więcej cukierków dziennie, niż gdyby danie znajdowało się sześć stóp dalej” - mówi Wansink. Umieszczanie ciastek na wysokich półkach i przechowywanie lodów z tyłu zamrażarki - przy jednoczesnym zachowaniu dobrej dla ciebie żywności z przodu - może pomóc w dokonywaniu zdrowszych i mniej kalorycznych wyborów.

4. Podawaj naczynia poza stołem.Według innych ostatnich badań przeprowadzonych przez Wansink, ludzie jedzą około 20 procent mniej, gdy jedzenie jest podawane z blatu zamiast w stylu rodzinnym na stole. Konieczność wstawania, aby uzyskać sekundy, daje szansę na zatrzymanie się - i określenie, czy naprawdę chcesz więcej.5. Mięso i sery pokrój w plastry.Zamiast podawać wszystko w kawałkach lub filetach, przed podaniem rozdrobnij sery i pokrój mięso. Ludzie mają skłonność do myślenia, że ​​jedzenie jest bardziej obfite, gdy jest w mniejszych kawałkach, mówi Wansink, i dlatego mogą czuć się usatysfakcjonowani nawet wtedy, gdy jedzą mniej. Podstępny!

Od RealAge.com: Dowiedz się, jak schudnąć podczas snu.