Jak uzyskać zdrowe paznokcie - już teraz - Czerwiec 2022

Wskazówki dotyczące pielęgnacji paznokci Getty Images

Nie ma znaczenia, czy to lakier, żele czy życie, które odbija się na twoich paznokciach - wszystko, czego potrzebujesz, to jeden z tych prostych schematów, aby uzyskać mocny, lśniący stan.

Reklama - czytaj dalej poniżejJeśli dostaniesz zwykłego manisa Wskazówki dotyczące pielęgnacji paznokci Arthur belebeau

Nie martw się, noszenie lakieru 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie zniszczy paznokci, jeśli zastosujesz się do kilku kroków ochronnych. Aby uzyskać równomierny kolor, raz w tygodniu wygładzaj nagie paznokcie buforem - nie więcej. „Przesada może powodować przerzedzenie paznokci” - mówi manikiurzystka Deborah Lippmann, założycielka kolekcji paznokci Deborah Lippmann. Właściwa metoda: „Przeciągnij każdy gwóźdź raz każdą stroną bufora, od nasady prosto do końcówki” - mówi. Następnie nałóż lakier bazowy, nawet jeśli Twój lakier ma już wbudowany. „Pomaga dłużej mani i zapobiega przebarwieniu paznokci” - wyjaśnia manikiurzystka Jin Soon Choi, założyciel JINsoon Nail Lacquer. Wreszcie, „nigdy nie przecinaj skórek, które chronią przed bakteriami i infekcjami” - mówi dr Mona Gohara, profesor kliniczny dermatologii w Yale School of Medicine. „Każdej nocy wcieraj wazelinę w paznokcie, a skórki nie będą strzępić się”.
Musi mieć: Jinsoon Power Coat Base Coat, 18 USD.Pilnik Tweezerman Neon Hot 4 w 1, blok wzmocniony, gładki i nabłyszczający10 USD;Wazelina Oryginalna Galaretka, 1,69 USD za 1,75 uncji.

Jeśli dostaniesz Gel Manis Wskazówki dotyczące pielęgnacji paznokci Arthur belebeau

Dla wielbicieli tych kuloodpornych formuł „co miesiąc rób tygodniową przerwę od stosowania żelów, aby paznokcie nie wysychały i nie łuszczyły się” - mówi Gohara. W tym czasie codziennie szczotkuj jedną warstwę wzmacniającej kuracji na paznokcie, aby zapobiec pękaniu. I daj im odrobinę TLC dzięki tej nawilżającej kuracji od Lippmann: „Pokryj paznokcie olejkiem do skórek i kremem do skórek, a następnie zawiń dłonie w ciepłą myjkę na pięć minut” - mówi. „Rób to dwa do trzech razy w tygodniu, nawet gdy nosisz żel”. Należy pamiętać o jednej rzeczy: w 2015 roku Skin Cancer Foundation ogłosiła, że ​​lampy LED, pod które wkłada się ręce - wcześniej uważano, że nie emitują promieni ultrafioletowych - emitują umiarkowane poziomy UV, które mogą przyczyniać się do powstawania plam i raka skóry. `` Dlatego przed mani nałóż na dłonie krem ​​przeciwsłoneczny o szerokim spektrum SPF 30 lub załóż rękawiczki bez palców '' - mówi Gohara.
Musi mieć: Pielęgnacja paznokci Essie Millionails10 USD;Burt's Bees Krem do skórek z masłem cytrynowym, 6 USD; Olejek do skórek Deborah Lippmann, 20 USD.

Jeśli nie dostaniesz Manisa Wskazówki dotyczące pielęgnacji paznokci Arthur belebeau

Twoje paznokcie pozostaną piękne, jeśli przeznaczysz kilka minut w tygodniu na ich pielęgnację. Najpierw użyj szmergielu o drobnym ziarnie; ziarnisty może rozerwać paznokcie. „Podczas kształtowania nie piłuj do przodu i do tyłu, ponieważ może to również spowodować rozerwanie krawędzi” - mówi Lippmann. „Spiłuj każdą stronę pod kątem do środka, a następnie zaokrąglij lub wyrównaj”. Następnie nałóż kroplę środka do usuwania skórek - nie olejku do skórek, który nie rozpuści martwego naskórka - na każde łożysko paznokcia, odczekaj dwie minuty, a następnie delikatnie odsuń skórki patyczkiem z drewna pomarańczy. Na koniec zrób własny peeling zmiękczający skórę, mieszając dwie części sody oczyszczonej z jedną częścią wody - mówi Gohara. Wmasuj, spłucz, a następnie nałóż bogaty krem ​​do rąk zawierający masło shea lub witaminę E. Możesz również dodać do diety pokarmy bogate w kwasy omega-3, takie jak łosoś, orzechy włoskie lub awokado, aby wzmocnić paznokcie. „Dodatek biotyny w dawce 5 mg dziennie też może załatwić sprawę” - mówi Gohara.
perder 10 libras rápidamente sin ejercicio

Musi mieć: Sally Hansen Natychmiastowy środek do usuwania skórek, 5,95 USD; Kryształowe pilniki do paznokci z kolekcji Sephora, 10 USD za sztukę.H2O + Beauty Specjalistyczna pielęgnacja do rąk + krem ​​do paznokci, 15 USD.