Jak radzić sobie z samolubnym chłopakiem (przewodnik krok po kroku) - Grudzień 2021

Czy podejrzewasz, że twój chłopak jest samolubny i szukasz sposobów radzenia sobie z tak toksycznymi zachowaniami? Nie szukaj już, bo to jedyny przewodnik, którego będziesz kiedykolwiek potrzebować!

Robisz wszystko, aby spełnić każde jego życzenie i jak najlepiej wykorzystać swój związek, a on nawet nie zadaje sobie trudu, aby się odwzajemnić lub zrobić minimum. Zasypujesz go prawdziwą miłością, a on tylko daje ci okruchy swojej toksycznej miłości. Brzmi znajomo?programas de adelgazamiento para mujeres cercanas

I wtedy dochodzisz do jedynego logicznego wniosku: „Mój chłopak jest nierozważny i samolubny i po prostu nie obchodzi go to ktoś jeszczeUczucia! ” W tym momencie najgorsze, co możesz zrobić, to usprawiedliwić jego nieuzasadnione zachowanie.

Pierwszy krok do czynienia z samolubnym kochankiem polega na otwarciu oczu i przyznaniu się, że twój związek nie jest wzajemny i nie dostaniesz tego, na co zasłużyłeś!

Pamiętaj, że jednym z filarów każdego udanego związku jest zdolność do kompromisu i spotkania się w połowie drogi. Trwały związek to droga dwukierunkowa i obaj partnerzy muszą odłożyć na bok swoje ego i samolubstwo, aby się udało. Trudno jest utrzymywać zdrowe relacje, jeśli jeden z partnerów myśli tylko o swoich potrzebach i dobrym samopoczuciu.Niektórzy ludzie po prostu nie są po prostu współczujący i bezinteresowni, ale samolubstwo jest jedną z rzeczy, których nie powinieneś tolerować w swoim związku, w żadnych okolicznościach. Ale jeśli już masz do czynienia z samolubnym partnerem, możesz podjąć pewne kroki, aby ponownie rozważyć jego zachowanie. Oto 9 z nich!

1. Przestań uzasadniać swoje zachowanie

Jeśli jesteś w związku z mężczyzną, który nie dorówna wysiłkowi, który wkładasz, który nigdy nie dba o twoje potrzeby i zawsze stawia na pierwszym miejscu swoje dobre samopoczucie i zainteresowania, nigdy nie zastanawiając się, jak niektóre rzeczy mogą na ciebie wpłynąć, zdecydowanie masz do czynienia z samolubnym partnerem.Ludzie o osobowościach narcystycznych stawiają przed innymi wysokie oczekiwania, a kiedy ich nie spełniasz, sprawiają, że czujesz się źle z tego powodu, a nawet zaczynają cię oceniać. Dlatego musisz otworzyć oczy i przestać uzasadniać jego zachowanie!

Jednak gdy masz samolubnego chłopaka, jego egoizm jest zwykle trudny do zaakceptowania. Ale jeśli naprawdę chcesz wprowadzić pewne zmiany w swoim związku i jeśli chcesz poradzić sobie z tą sytuacją w najlepszy możliwy sposób, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zmierzyć się z surową prawdą, że twój chłopak był nieuważny i samolubny, a on nie jest t dobrze cię traktować.

Czas przestać uzasadniać swoje zachowanie i powiedzieć głośno: 'Mój chłopak jest samolubny i powinienem przestać szukać wymówek, by usprawiedliwić jego zachowanie! ” W końcu nie możesz oczekiwać, że wszystko zmieni się samo, jeśli uciekniesz od prawdy, zawsze usprawiedliwiając sposób, w jaki cię traktuje.

2. Pomyśl, co skłoniło go do działania w ten sposób

Kiedy wreszcie zaakceptujesz, że twój chłopak jest samolubny, nadszedł czas, aby zadać sobie pytanie, co sprawia, że ​​tak postępuje. Czy on był taki od samego początku, ale po prostu tego nie zauważyłeś?

A może stało się coś, co spowodowało, że całkowicie zmienił swoje zachowanie? Czy zachowuje się tak wobec wszystkich, czy tylko wtedy, gdy jest z tobą?

Odpowiedzi na te pytania mogą wydawać się dla ciebie nieistotne, ale w rzeczywistości ujawnią znacznie więcej, niż myślisz. Jedną z rzeczy jest to, że samolubstwo jest po prostu cechą jego osobowości, którą ukrywał przez pewien czas i którą próbowaliście przeoczyć na początku, ale jest zupełnie inaczej, jeśli coś się wydarzyło w waszym związku, co sprawiło, że stał się w ten sposób.

Chociaż samolubstwa w związku nie można usprawiedliwić w żadnych okolicznościach, być może powinieneś pomyśleć o tym, czy kryje się w tym coś egoistycznego i spróbować spojrzeć na to z jego punktu widzenia.

Zobacz także: 5 sposobów na dostrzeżenie samolubnych ludzi i 5 sposobów na radzenie sobie z nimi

3. Spróbuj wyjaśnić mu, jak się czujesz

Czasami ludzie zachowują się w określony sposób, nawet nie będąc tego świadomi. Samolubstwo twojego chłopaka powoduje wiele bólu i powinieneś upewnić się, że wie, jak źle cię to odczuwa. Powinieneś koniecznie wskazać jego samolubne zachowanie i samolubne zachowania.

Ale przed podjęciem jakichkolwiek radykalnych decyzji powinieneś spróbować szczerze z nim porozmawiać na temat tego problemu.

Porozmawiaj z nim o wszystkim, co ci zrobił! Powinieneś również postarać się jak najlepiej wyrazić swoje uczucia, aby uświadomił sobie, jak jego zachowanie wpływa na ciebie i twój związek.

Nie oznacza to, że powinieneś go zaatakować od razu, oznacza to tylko, że powinieneś mu powiedzieć, że sprawiał ci ból i że nie czujesz się szczęśliwy wokół niego. Jest to coś, co może przywrócić go do rzeczywistości, zmuszając go do przemyślenia egoizmu i wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny.

4 Niech spojrzy na fakty

Kiedy konfrontujesz się z samolubnymi ludźmi, zwykle zaprzeczają wszystkiemu i mogą być nawet zszokowani twoimi oskarżeniami. W większości przypadków będą nawet próbować cię oskarżyć o przesadną reakcję na wszystkie znaki ostrzegawcze i zrzucenie na nich całej winy.

Tak czy inaczej, zrobią wszystko, aby usprawiedliwić swoje zachowanie, ponieważ zwykle nie akceptują samolubstwa jako części swojej osobowości lub mają wielkie ego. Jeśli chcesz temu zapobiec, musisz uzbroić się w fakty, zanim porozmawiasz ze swoim chłopakiem na ten temat.

Opowiedz mu o wszystkich czasach, w których mówił o sobie bez pytania, jak się miewasz, oraz o wszystkich czasach, w których ignorował lub umniejszał twoje emocje. Wspomnij o sytuacjach, w których zrobił wszystko o sobie, oraz o sytuacjach, w których spodziewał się, że będziesz przy nim, ale nigdy nie możesz liczyć na jego wsparcie.

Nie mów tylko o rzeczach w ogóle - przedstaw mu konkretne przykłady jego samolubnych zachowań. Bez względu na to, jak bardzo starał się wypowiadać słowa na marginesie, nie może kłócić się z faktami, a to pomoże ci udowodnić swoją rację.

¿Qué corte de pelo se adapta a las mujeres de cara redonda?

5. Ustaw niektóre warunki

Jeśli jesteś w stu procentach pewien, że twój chłopak jest samolubny i chcesz, aby zaczął traktować cię tak, jak na to zasługujesz, robiąc dla ciebie miłe rzeczy i tym podobne, musisz ustalić pewne warunki! Musisz zdecydować, jakie zachowanie jest dla Ciebie dopuszczalne, a czego nie będziesz tolerować.

Musisz jasno powiedzieć swojemu partnerowi o tych warunkach - powiedz mu dokładnie, czego oczekujesz od związku i ustal podstawowe zasady. Oczywiście, prawdopodobnie będzie próbował kontynuować swoje zachowanie, ale tutaj musisz mu pokazać, że mówisz poważnie i że nie planujesz pozwolić mu na to.

Jeśli chcesz, aby skończył się samolubstwo, musisz zwrócić uwagę na własne potrzeby i wyznaczyć twarde granice, których twój chłopak musi nauczyć się szanować. Musisz ustalić, jakie rzeczy możesz pozwolić na przesuwanie się i jakie rzeczy nie jesteś gotowy na kompromis.

Zobacz także: 10 znaków, że jest po prostu kolejnym samolubnym dupkiem

6. Postaw się na pierwszym miejscu

Kiedy kogoś kochasz, jest całkowicie naturalne, że chcesz uszczęśliwić tę osobę. Ale poświęcenie całej energii i uwagi komuś, kto tego nie docenia i nie da ci niczego w zamian, nie jest oznaką twojej miłości do nich; to tylko znak braku miłości i troski o siebie.

Bez względu na to, jak ważny jest dla Ciebie ktoś, nie możesz również zapomnieć o swoim własnym szczęściu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy masz do czynienia z samolubnym facetem, który nie pasuje do twoich wysiłków.

molde de jabón ¿dónde están ahora?

Kiedy masz samolubnego chłopaka, który nigdy cię nie traktuje priorytetowo, oznacza to, że nadszedł czas, aby przestać być jedynym, który myśli o tym, co jest najlepsze dla twojego związku i zacząć myśleć o tym, co jest dla ciebie najlepsze. Oczywiste jest, że ta osoba nie ma zamiaru zaspokajać twoich potrzeb, więc dlaczego miałbyś marnować swoją energię i cierpliwość na kogoś, kto najwyraźniej na nią nie zasługuje, skoro możesz jej dać komuś, kto ją doceni?

Dlaczego miałbyś marnować czas na kogoś, kto nigdy nie zadał sobie trudu nawiązania relacji, od pierwszego spotkania z nim do dnia dzisiejszego? Dlaczego robisz wszystko, co w twojej mocy, i robisz miłe rzeczy dla kogoś, kto nie jest tego godny?

Dla odmiany, zamiast poświęcać mu czas, skup się na sobie. Poświęcasz temu facetowi więcej niż wystarczająco, a teraz powinieneś skierować tę uwagę na siebie. Przestań ignorować swoje potrzeby i całkowicie poświęć się sobie. Jeśli nie doceniasz siebie wystarczająco, nie możesz oczekiwać, że inni to zrobią.

7. Pokaż mu, że nie może brać cię za pewnik

Jednym z powodów, dla których niektórzy mężczyźni przestają zwracać uwagę na swoje dziewczyny i zaczynają zachowywać się samolubnie, jest to, że biorą je za pewnik. Czy to możliwe, że twój chłopak zawsze liczy na twoją obecność i że sądzi, że nic nie może zrobić, abyś przestał go kochać?

Jeśli tak, myśli, że uwolni się od swojego samolubnego zachowania i sprzedaje je tobie jako formę miłości własnej. Jeśli tak jest, najwyższy czas pokazać mu, że nie może brać cię za pewnik i że możesz żyć bez niego. Jesteś kompletną osobą i żyłeś, zanim ta samolubna osoba przekroczyła twoją ścieżkę.

Pamiętaj, że nigdy nie powinieneś pozwalać mężczyźnie nadać pełnego znaczenia twojemu istnieniu, ponieważ może użyć go przeciwko tobie, myśląc, że może działać tak, jak mu się podoba. Ale jeśli pokażesz mu, że możesz od niego odejść, jeśli się nie zmieni, istnieje możliwość, że przemyśli swoje zachowanie.

Nie powinieneś mu grozić, że odejdziesz, ponieważ byłby to emocjonalny szantaż; powinieneś po prostu pokazać mu, że nie ma nad tobą żadnej władzy i że będzie musiał bardziej się postarać, jeśli będzie chciał cię zatrzymać.

8. Daj mu posmakować własnego leku

Czasami ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak destrukcyjne jest ich zachowanie, dopóki nie poczują tego na własnej skórze. Jeśli masz po swojej stronie samolubnego mężczyznę, może czas dać mu posmakować własnego leku i pokazać mu, że jesteś pewny siebie i kim jesteś!

Samolubni ludzie kierują się narcystyczną osobowością i obrażają się, gdy zaczniesz traktować ich tak, jak oni traktowali cię przez cały czas, ale są chwile, kiedy nie masz już innej opcji.

Teraz nie mówię, że powinieneś pochylić się do jego poziomu i że powinieneś zmienić esencję swojej osobowości, stając się egocentryczną, narcystyczną osobą tylko po to, by udowodnić rację. Mówię tylko, że powinieneś pokazać swojemu partnerowi, że nie zawsze może liczyć na twoje wsparcie.

Zacznij od drobiazgów - przestań pytać go, jak minął jego dzień, przestań robić dla niego różne rzeczy, przestań poświęcać mu całą swoją uwagę i przestań nadawać mu priorytet. Na początku będzie obrażony, ale później prawdopodobnie zacznie doceniać poświęcenia, jakie podejmowałeś dla związku i dzięki temu zrozumie, jak to jest mieć samolubnego partnera.

Zobacz także: Jak grać w gracza: 10 sposobów na pokonanie go we własnej grze

¿Cuáles son las universidades más antiguas de Estados Unidos?

9. Odejdź

Inicjowanie zerwania powinno być ostatnią deską ratunku, ale jeśli nic nie przyniesie żadnych rezultatów, być może nadszedł czas, aby ogólnie przemyśleć swój związek. Jeśli twój chłopak jest zbyt samolubny i nic, co robisz, nie zmienia go, czy on naprawdę cię kocha?

Czy jesteś po prostu dobry dla jego ego? Czy to osoba, z którą chcesz spędzać więcej czasu? Czy jest godny twojego czasu i cierpliwości? Czy jest godzien wszystkich poświęceń, które złożyłeś dla niego? Czy on jest godny ciebie?

Są chwile, kiedy wiesz, że próbowałeś wszystkiego, co w twojej mocy, aby zmienić sposób, w jaki ktoś cię traktował, ale nic nie pomogło. Jedyne, co możesz zrobić w tej sytuacji, to odejść, zanim będzie za późno.

Końcowe przemyślenia

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, jak jesteś godny i że nie jest to leczenie, na które zasługujesz. Nie zasługujesz na samolubnego chłopaka, który będzie oczekiwał wszystkiego i nie da ci nic w zamian.

Zasługujesz na kogoś, kto będzie cię traktował z uznaniem, szacunkiem i podziwem. Zasługujesz na kogoś, kto wie, jak się odwzajemnić, i kogoś, kto zawsze dołoży starań, abyś poczuł się wyjątkowy, ponieważ naprawdę tego chce, a nie dlatego, że go poprosiłeś!

Jeśli wykonałeś wszystkie powyższe kroki i zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, a on nadal nie pokazał żadnych oznak, że zmieni się i wkrótce zacznie pracować nad swoim zachowaniem, masz pełne prawo zdecydować, aby przejść dalej i myśleć o tym, co jest dla Ciebie najlepsze!

Masz pełne prawo myśleć o swoim własnym szczęściu i czekać na właściwe dla ciebie. I dopóki tak się nie stanie, nie zadowalaj się niczym, na co nie zasługujesz! Powodzenia!

Zobacz także: 10 różnic między graczem a wiecznym człowiekiem