Historyczne obrazy z lat 90., które przyniosą wspomnienia - Może 2022

Nirvana File Photos Jeffrey MayerGetty Images

Lata 90. były bardzo obfitującym w wydarzenia dekadą. Od zwolnienia Nelsona Mandeli z więzienia po odbyciu kary 27 lat do błędu Y2K, który prawie sparaliżował (bez powodu) Stany Zjednoczone, lata 90. przekroczyły nasze granice i przygotowały nas do tego, czym jesteśmy teraz.Muzyka, zabawki, książki i prawiewszystkood tej dekady przetrwała próbę czasu i obecnie jest do niej odwoływana na wiele sposobów. Wybierz się w podróż nostalgiczną uliczką, oglądając te historyczne obrazy z lat 90.

Zobacz galerię 33Zdjęcia Nelson Mandela Basen BOUVET / DE KEERLEGetty Images 1z 331990 - Nelson Mandela zostaje uwolniony z więzienia

W lutym 1990 roku Nelson Mandela (prawnik z Republiki Południowej Afryki) został zwolniony po odbyciu 27 lat więzienia z powodu oskarżenia o „sabotaż”. Mandela był później pierwszym czarnym prezydentem Republiki Południowej Afryki i odegrał kluczową rolę w zwalczaniu rasizmu, apartheidu i zaszczepianiu demokratycznego systemu w kraju.Kosmiczny teleskop Hubble HistorycznyGetty Images dwaz 331990 - Kosmiczny Teleskop Hubble'a zostaje wyniesiony na niską orbitę

PlikKosmiczny teleskop Hubblezostał wystrzelony na niską orbitę w kwietniu 1990 r. Do dziś używany teleskop jest odpowiedzialny za rejestrowanie obrazów kosmosu i Ziemi w wysokiej rozdzielczości. Chociaż nie był to pierwszy teleskop w kosmosie, był znany jako jeden z najważniejszych.

Thelma i Louise Zdjęcia InternationalGetty Images 3z 331991 - Premiery Thelmy i Louise

Wyreżyserowany przez Ridleya Scotta i napisany przez Callie Khouri,Thelma i Louisezagrali Geena Davis i Susan Sarandon jako najlepsze przyjaciółki uciekające przed prawem, którego premiera miała miejsce w 1991 roku. Ten film zainspirował wiele innych filmów i jest uważany za klasyczny i jeden z największych filmów feministycznych w historii Hollywood.

Obóz dla uchodźców z Somalii w pobliżu Ammanu 20 stycznia 1991 r Alexis DUCLOSGetty Images 4z 331991 - Koniec wojny w Zatoce Perskiej

Od sierpnia 1990 r. Do lutego 1991 r. Wojna w Zatoce była widoczna na ekranach telewizorów i gazet. Próbując powstrzymać Irak przed inwazją na Kuwejt, Stany Zjednoczone i inne kraje zgromadziły obronę i skutecznie wyzwoliły Kuwejt sił irackich.Shigeru Miyamoto grający w Super Mario World Ralf-Finn HestoftGetty Images 5z 331991 - Nintendo wypuszcza SNES

Zmieniając graczy na zawsze, SNES (Super Nintendo Entertainment System) został uruchomiony w sierpniu 1991 roku. SNES dominował na rynku gier przez lata i został całkowicie wycofany dopiero w 2003 roku.

LA Riots 1992 Ted SoquiGetty Images 6z 331991 - Rodney King i zamieszki w Los Angeles

Przed użyciem telefonów komórkowych do rejestrowania incydentów zdarzył się Rodney King. King, czarny robotnik budowlany, został brutalnie pobity przez białych funkcjonariuszy LAPD w marcu 1991 roku. Ktoś w pobliżu miał kamerę i sfilmował całość. Policjanci, którzy pobili Kinga, zostali uniewinnieni i wtedy doszło do zamieszek. W ciągu sześciu dni zamieszki w Los Angeles spowodowały straty w wysokości ponad miliarda dolarów, a 63 osoby zginęły.

The Tonight Show, w którym występuje Johnny Carson NBCGetty Images 7z 331992 - Johnny Carson odchodzi z show-biznesu

Zanim był Ryan Seacrest czy Jay Leno, był Johnny Carson. Carson rządził drogami oddechowymi przez ponad 66 lat i przeszedł na emeryturę w maju 1992 roku. Weteran mediów nadal ma duży wpływ na sposób, w jaki obecnie prowadzone są programy.John Gotti przybywa do Sądu Najwyższego na Manhattanie, gdzie jest New York Daily News ArchiveGetty Images 8z 331992 - Proces Johna Gottiego

John Gotti (notoryczny szef mafii z Nowego Jorku) został postawiony przed sądem w marcu i skazany w kwietniu za pięć morderstw i mnóstwo innych zarzutów. `` Teflon Don '' spędził resztę życia za kratkami i zmarł z powodu raka w 2002 roku.

Los mejores consejos de foreplays para volverlo loco
Pomoc dla ofiar huraganu Steven D StarrGetty Images 9z 331992 - Huragan Andrew uderza w Bahamy, Florydę i Luizjanę

Huragan kategorii 5 uderzył w Bahamy, Florydę i Luizjanę w sierpniu 1992 roku. Kosztujący ponad 26 miliardów dolarów zniszczenia huragan spowodował śmierć 65 osób.

Twoje zdrowie NBCGetty Images 10z 331993 - Finał serii „Cheers”

Twoje zdrowie, serial o barze w Bostonie, był bardzo popularnym serialem, który ostatecznie zakończył się w maju 1993 roku. W finale serialu, który obejrzało 80,4 miliona ludzi, prowadzili bywalcy serialu Kelsey Grammar, Woody Harrelson, Kirstie Alley i nie tylko.

janet reno przysięga Wally McNameeGetty Images jedenaściez 331993 - Janet Reno zostaje pierwszą prokuratorem generalnym

Nominowana wcześniej przez prezydenta Billa Clintona, Janet Reno została zaprzysiężona na Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych w marcu 1993 roku. Wygrywając osunięciem się w Senacie, została pierwszą kobietą Prokurator Generalny.

Przyjaciele - sezon 1 NBCGetty Images 12z 331994 - Premiery „Przyjaciół”

Prawdopodobnie jeszcze bardziej popularny teraz,Przyjacielez Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisą Kudrow, Mattem LeBlancem, Matthew Perry i Davidem Schwimmerem miał swoją premierę 22 września. Serial trwał 10 sezonów i pozostaje ulubieńcem fanów.

Nirwana Jeffrey MayerGetty Images 13z 331994 - Kurt Cobain zostaje znaleziony martwy

Znany jako wokalista zespołu Nirvana, Kurt Cobain był prawdopodobnie jednym z najsilniejszych wpływów muzyki alternatywnej wtedy i teraz. Cobain miał do czynienia z uzależnieniami i problemami zdrowia psychicznego i został znaleziony martwy w wyniku samookaleczenia w swoim domu w Seattle.

Forrest Gump Bulwar Zachodzącego SłońcaGetty Images 14z 331994 - Premiery „Forrest Gump”

Drugim najbardziej dochodowym filmem 1994 roku był nikt innyForrest Gump. Sympatyczny film został wydany w lipcu i zyskał szerokie uznanie i od tego czasu stał się narodowym skarbem.

WSKAZÓWKA O J SIMPSON Ted SoquiGetty Images piętnaściez 331995 - The O.J. Sprawa morderstwa Simpsona

Po śmierci Nicole Brown Simpson i Rona Goldmana O.J. Simpson został oskarżony o dwa morderstwa. Jego proces, który oglądali prawie wszyscy w Ameryce, stał się `` procesem stulecia '', a nawet zainspirował serial telewizyjny w kapsułkach w 2016 roku.

corte de pelo para cabello lacio cara redonda
Implozja budynku federalnego alfreda p murraha Gregory SmithGetty Images 16z 331995 - Bombardowanie Oklahoma City

W kwietniu 1995 r. Budynek federalny im. Alfreda P. Murraha w Oklahoma City został spłaszczony przez bombę domowej roboty znalezioną w zaparkowanym samochodzie. Zgłoszono 168 zgonów i tysiące rannych. Timothy McVeigh i inni zostali uznani za winnych zamachów bombowych i skazani.

Zdjęcie SPICE GIRLS Mick HutsonGetty Images 17z 331996 - Spice Girls wypuszczają `` Wannabe ''

Spice Girls były wszystkim! Założeni w 1994 roku sprzedali 85 milionów płyt na całym świecie i stali się ikonami lat 90. Wydali bardzo udany singiel 'Wannabe'w lipcu i oszalało nam to.

Duży fragment wraku samolotu z lotu TWA JON LEVYGetty Images 18z 331996 - katastrofy TWA Flight 800

Znany jako jedna z najbardziej śmiercionośnych katastrof lotniczych w historii, TWA Flight 800 rozbił się w lipcu na Oceanie Atlantyckim. Nie pozostawiając żadnych ocalałych (z 230 na pokładzie), incydent wprawił Amerykę w osłupienie.

Tupac Shakur w klubie Amazon Al PereiraGetty Images 19z 331996 - Śmierć Tupaca Shakura

Tupac Shakur, cieszący się dużym wpływem muzycznym, dopiero zaczynał osiągać najlepsze wyniki, kiedy we wrześniu został zastrzelony po opuszczeniu meczu bokserskiego Mike'a Tysona. Na zdjęciu z Biggiem Smallsem, który podobnie zginął w 1997 roku.

Axel KoesterGetty Images dwadzieściaz 331996 - Zaginięcie i śmierć JonBenét Ramsey

Grudzień 1996 roku był dość trudnym miesiącem. JonBenét Ramsey, sześcioletnia królowa piękności dzieci, zaginęła ze swojego domu w Boulder w Kolorado. Jej ciało znaleziono osiem godzin później w piwnicy jej rodziców. Ogrom doniesień medialnych i spekulacji sprawił, że ta nierozwiązana sprawa stała się jedną z najbardziej monumentalnych w tej dekadzie.

John F. Kennedy, Jr. and Wife Carolyn Tyler MalloryGetty Images dwadzieścia jedenz 331996 - John F. Kennedy Jr. and Carolyn Bessette Marry

Podobnie jak dzisiejsi Royals, Kennedys byli ulubieńcami mediów tej dekady. Syn prezydenta Johna F. Kennedy'ego, JFK Jr. poślubił Carolyn Bassette we wrześniu. Niestety, kilka lat później, w 1999 roku, zarówno Kennedy, jak i Bassette zginęli w katastrofie samolotu u wybrzeży Atlantyku.

The Tonight Show with Jay Leno - Season 5 NBCGetty Images 22z 331996 - Macarena wchodzi do Ameryki

Wydany w 1993 roku, ale przedarł się do amerykańskiej publiczności w 1996 roku ”Macarena'Los del Rio spędził 14 tygodni jako numer jeden na listach przebojów Billboard, a nawet zainspirował funkowy układ taneczny.

Zdjęcie BACKSTREET BOYS Simon KnightGetty Images 2. 3z 331996 - Backstreet Boys Break Through

Po utworzeniu w 1993 roku w Orlando na Florydzie. Zespół Backstreet Boys stał się sławny w 1996 roku dzięki albumowi zatytułowanemuBackstreet Boys. Zespół Backstreet Boys, który przeszedł na cały świat, sprzedał ponad 100 milionów płyt i silnie wpłynął na popkulturę.

Matka Teresa Mark EdwardsGetty Images 24z 331997 - Umiera Matka Teresa

Matka Teresa, znana wielu jako święta lat 90. i praca ze śmiertelnie chorymi pacjentami, zmarła we wrześniu 1997 r. Jej praca i wizerunek były szeroko wykorzystywane w latach 90. i wkrótce po jej śmierci została uhonorowana jako święta przez Kościół katolicki.

cómo sorprender a tu hombre en la cama
Plik Zdjęcie - Steve Jobs Kim KulishGetty Images 25z 331997 - Steve Jobs wraca do Apple

Po zwolnieniu z Apple w 1985 roku Steve Job powrócił w 1997 roku, co miało stać się przełomem dla Apple. Działając jako dyrektor generalny, Jobs przedstawił produkty, takie jak iPhone, Macbook i inne powszechnie używane produkty.

BOX-TYSON-HOLYFIELD-BITE 2 JEFF HAYNESGetty Images 26z 331997 - Mike Tyson gryzie ucho Evandera Holyfielda

Mike Tyson, już niespokojny bokser, posunął się za daleko podczas swojej szeroko nagłośnionej walki z Evanderem Holyfieldem. Krótko przed zakończeniem trzeciej rundy Tyson odgryzł prawe ucho Holyfielda. Z jakiegoś dziwnego powodu walka trwała, dopóki Tyson nie podjął kolejnej próby na lewym uchu Holyfielda.

Diana Archiwum Księżnej DianyGetty Images 27z 331997 - Umiera księżna Diana of Wales

Inna ulubiona medialna postać lat 90., księżna Diana Walii, została śmiertelnie ranna w wypadku samochodowym po tym, jak ścigali ją paparazzi w sierpniu 1997 r. To zdjęcie przedstawia jej trumnę przybywającą z Paryża na lotnisko RAF Northolt, gdzie miał miejsce wypadek.

Reklama przed kinem do filmu Titanic w Paryżu, Francja, kwiecień 1998. Mohamed LOUNESGetty Images 28z 331997 - premiery „Titanica”

Zarobił ponad 1,84 miliarda dolarów w globalnych kasach po pierwszym wydaniu Jamesa CameronaTytanicznybył królem świata w 1997 roku.

Seinfeld NBCGetty Images 29z 331998 - Ostatni odcinek Seinfelda

Trwające przez dziewięć sezonów,Seinfeldmiał swój finał w 1998 roku z 76,3 milionami widzów. Wydawało się, że program o niczym nie trafił w coś dobrego… ludzie nadal cytują program ponad 20 lat później.

Clinton Speech After Impeachment David Hume KennerlyGetty Images 30z 331998 - Prezydent Bill Clinton reaguje na swoje wrażenie

W tamtym czasie tylko dwóch prezydentów zostało postawionych w stan oskarżenia, a jednym z nich był Bill Clinton. Oskarżony o utrudnianie i leżący pod przysięgą Clinton został ostatecznie oczyszczony rok później. Oba zarzuty były wynikiem stosunku seksualnego, jaki Clinton miał ze stażystką w Białym Domu Monicą Lewinsky.