Oto dlaczego bycie wrażliwym jest główną cechą silnej kobiety - Grudzień 2021

Bycie wrażliwym jest trudne. Oznacza to otwarcie się na możliwość emocjonalnego zranienia przez ludzi, którzy mają dla ciebie największe znaczenie. Kto tego chce? Być bezbronnym, gdy zobaczysz, jak twoje serce uderza w podłogę, aby ludzie mogli na nim wejść, prawda?

Bycie bezbronnym jest czymś, z czym boryka się wiele osób, ponieważ czują, że będą się z nich śmiać, jeśli ujawnią swoje emocje. Trudno to zrobić, aby być sobą w świecie, który nauczył cię, że to, co na zewnątrz ma większe znaczenie niż twoje emocje.sabiendo que estás embarazada al día siguiente

W dzisiejszych czasach nie widzimy, że bycie bezbronnym jest główną cechą silnych mężczyzn i kobiet, którzy kochają bez strachu przed zranieniem. Ludzie bezbronni pokazują swoje prawdziwe ja gdziekolwiek są i nie wywołują fałszywego uśmiechu na twarzy, gdy coś jest nie tak. Są w stanie spojrzeć komuś w oczy i wylać swoje dusze!

To właśnie oznacza bycie silnym.

Podatność jest często postrzegana jako słabość, ale te dwie rzeczy nie mają ze sobą nic wspólnego. Dla mnie większą słabością jest stwierdzenie, że wszystko w porządku, bez konfrontacji z prawdziwą kwestią dotyczącą czegoś.que hacer en una tormenta

Zawsze byłem kimś, kto zbyt głęboko troszczył się o ludzi. Moi poprzedni partnerzy zawsze myśleli, że jestem emocjonalnie potrzebna i dziwką, ponieważ zawsze mówiłem o swoich uczuciach, bez względu na to, jak trudne musiało to być dla mnie, a czasem nawet dla nich. Ale z czasem zobaczyłem, ile siły zgromadziłem. Nie zrozumcie mnie źle, wciąż trudno jest komuś powiedzieć, jak się czujesz, ponieważ lęk przed odrzuceniem jest zawsze obecny, ale otwarcie nie ma żadnych konsekwencji. Nie wiem o tobie, ale zawsze żałuję rzeczy, których nie powiedziałem więcej niż te, które zrobiłem. Mówienie za siebie nie jest tak trudne, jak się wydaje. Któregoś dnia wypłakałem oczy przed moim partnerem, ponieważ strach przed utratą go (choć wszystko u nas w porządku) zwyciężył i dostałem ataku paniki. Mówiłem mu wcześniej o moich atakach paniki, ale do tego momentu nigdy go nie widział. Zaczęłam dusić się na własnym oddechu i zostałam sparaliżowana, by potem wybuchnąć płaczem. Był bardzo zdezorientowany i myślałem, że o to chodzi.

dime si estoy embarazada o no

Miał odejść, bo pomyślałby, że jestem kompletnym dziwakiem. Zamiast tego przytulił mnie i pozwolił mi płakać tyle, ile potrzebowałem. Zadał właściwe pytania, które były tak proste, jak: „Co się właśnie stało?” lub „Naprawdę chciałbym wiedzieć, co działo się w twoim umyśle. Czy możesz mi powiedzieć?' Nigdy nie czułem się bardziej bezbronny w czyichś ramionach, jak wtedy. Oczywiście powiedziałem mu wszystko i bałem się go stracić, ponieważ on dla mnie znaczy świat. Rozmawialiśmy o tym przez wiele godzin, a on nie pozwolił mi wyjść z uścisku. Po tym, jak skończyliśmy z tym tematem, a on powiedział mi, że go nie stracę, ponieważ mnie kocha i powiedział, jak ważny jestem dla niego, powiedział mi, jak wiele dla niego znaczyło widzieć mnie w ten sposób, aby zobaczyć mnie bezbronnego! Byłem naprawdę zaskoczony. Nie spodziewałem się tego. Potem nawet powiedział mi, jak to odważne było ze mnie.Zacząłem więc myśleć o mojej wrażliwości i dlaczego byłem tak cholernie niepewny. Moi poprzedni partnerzy naprawdę chcieli, żebym przestał opowiadać im o wszystkich uczuciach, które odczuwałem; pomyśleli tylko, że to dziwne i że mam depresję. Prawdopodobnie w ten sposób pojawił się strach przed własną słabością, a także powód, dla którego nie pozostawałem w związku przez dłuższy czas z żadnym z tych toksycznych ludzi.

Jeśli ktoś mówi ci, że twoje emocje nie są warte słuchania lub że czujesz się „za dużo”, powinieneś naprawdę pomyśleć, czy chcesz, aby ta osoba była w twoim życiu, ponieważ pokazuje ona swoją toksyczność i nie powinnaś być w pobliżu im. Twoje serce jest czymś bardzo wyjątkowym, a wszystko, co robisz ze swoimi emocjami, jest twoim wyborem i tylko twoim wyborem. Więc nie pozwól nikomu powiedzieć inaczej. Potrzeba dużo odwagi, aby postawić się razem ze swoimi emocjami! I każda kobieta, która ma tę samą odwagę, jest odważną osobą i potrzebujemy jeszcze więcej na tym świecie.

Wiedzieć, że byłeś sobą i że przez cały czas byłeś kochany ze względu na swoją słabość, oznacza tyle, że nie możesz sobie wyobrazić. Odłóż ten fałszywy uśmiech i pozwól ludziom zobaczyć prawdziwego ciebie. Mów o każdej najmniejszej rzeczy, której się boisz, i o wszystkich swoich celach. Uwierz mi, to będzie tego warte, ponieważ znajdziesz kogoś, kto doceni cię i pokocha tak, jak jesteś!