Trudne rzeczy: „Zakochałem się w księdzu!” - Może 2022

Karen Karbo

Jestem w trudnym małżeństwie od 10 lat. W tym czasie zbliżyłem się do uroczego i zabawnego współpracownika, który ostatecznie zdecydował się wstąpić do seminarium i zostać księdzem katolickim. Utrzymywał bliski kontakt przez pierwszy rok. Potem, nie kontaktując się ze mną przez jakiś czas, pewnego wieczoru zostawił na mojej poczcie głosowej w pracy wiadomość, mówiąc, że dużo przez to przechodził, ale myślał o mnie i pewnego dnia wszystko wyjaśni. To było dwa lata temu. W tym czasie rozstaliśmy się z mężem. Zostawiłem kiedyś mojemu „przyjacielowi” wiadomość, że muszę porozmawiać, ale on nigdy nie oddzwonił. Zaakceptowałem, że zniknął z mojego życia - dopóki członek rodziny nie umarł i nie przyszedł na stypę. Moje uczucia do niego powróciły. Szaleję za nim i nie chcę go stracić na zawsze, ale myśl o odrzuceniu przez niego po tych wszystkich latach przeraża mnie. Nie wiem co mam robić. Proszę o pomoc - już za 10 miesięcy jego święcenia.
- M.A., 40 lat, Nowy Jork

Tak tojeststraszne jest narażanie się na kogoś w ten sposób. Musisz zważyć, co byłoby łatwiejsze do zniesienia: świadomość, że pozwalasz temu człowiekowi odejść bez próby wyrażenia siebie, czy ból odrzucenia, jeśli nie podziela twoich uczuć?

Nikt nie może wiedzieć, co jest w jego sercu, ale zwróciłbym uwagę na to, że nigdy nie oddzwonił. Prawda jest taka, że ​​jeśli mężczyźni chcą zadzwonić, znajdują sposób, by wezwać - nawet przyszłych księży katolickich. Jak ci odpowiedział na stypie? Czy wyglądało na to, że twoje uczucia zostały odwzajemnione? Bądź tu szczery ze sobą.Musisz także przygotować się na trzecią, słodko-gorzką alternatywę: że ten człowiek darzy cię uczuciami, ale mimo to jest zdeterminowany do wyświęcenia. Jeśli tak jest, być może oboje moglibyście wstąpić do kościoła episkopalnego, w którym księża mogą się żenić. Tylko w połowie żartuję, ale chodzi o to, że nie będziesz wiedział, jakie masz opcje, dopóki z nim nie porozmawiasz. Odwagi, odmów modlitwę, zapal świecę. Niezależnie od jego odpowiedzi, przynajmniej uwolni Cię ona od stanu emocjonalnej otchłani, abyś mógł wreszcie ruszyć dalej ze swoim życiem.

Autorką jest wielokrotnie nagradzana pisarka Karen Karbo How to Hepburn: Lessons on Living from Kate the Great. Jest także mamą, nauczycielką pisania i właścicielką konia. Wyślij jej swoje pytania na adres: The Hard Stuff, REDBOOK, 300 W. 57th St., Nowy Jork, NY 10019 lub karenkarbo@redbookmag.com. Listy mogą być edytowane dla jasności i długości i muszą zawierać Twoje inicjały, wiek, miasto i stan.