Do dziewczyny, która musi przestać ratować toksycznych ludzi - Grudzień 2021

Trudno jest zrozumieć, że przyciągasz toksycznych ludzi - nie mówiąc już o tym, że też próbujesz ich ocalić. Jesteś kimś, kto wie, że urodziłeś się, aby pomagać innym.

Wiesz, że sprawienie, by ludzie odnaleźli swoje ścieżki i stając się ludźmi, którymi zawsze powinni być, jest po prostu twoją krwią. Ale wiesz również, że istnieje linia, która z jakiegoś powodu zawsze zostaje przekroczona.Jesteś typem osoby, która wystawiłaby twoje życie na niebezpieczeństwo, aby kogoś uratować. I chociaż jest to niesamowita cecha, pozostawia cię otwartą na wykorzystywanie i ciągłe ranienie - z którymi musiałeś sobie radzić wiele razy.

Chodzi o to, że nie musisz sobie z tym radzić od toksycznych ludzi.

Nie musisz przestać pomagać ludziom, ale musisz przestać próbować pomagać toksycznym ludziom. Musisz zacząć decydować: kto zasługuje na ciebie w życiu, a kto nie?Najtrudniejszą częścią bycia oszczędzającym i osobą, która zrobiłaby wszystko, aby pomóc komuś innemu, jest to, że dajesz sobie z siebie zbyt wiele. I nie prosisz o nic w zamian - co sprawia, że ​​cierpisz i jesteś pusty po spotkaniu z toksyczną osobą.

Musisz się skupić na sobie i na tym, czego potrzebujesz, a także na tym, czego potrzebują inni. Jesteś tak skłonny stawiać innych na pierwszym miejscu, że zapominasz, jak ważne jest dbanie o siebie i to, czego potrzebujesz.

Życie jest zbyt krótkie, aby się nim nie cieszyć. I tak, ratowanie ludzi to tylko to, co robisz, ale nie możesz ratować toksycznych ludzi.Toksyczni ludzie osuszą cię, zmanipulują i skrzywdzą - bez względu na to, jak bardzo potrzebują pomocy i kogoś w swoim kącie. Ta osoba nie może być tobą.

Jesteś zbyt miły, zbyt dawczyni i masz trudności z obroną siebie. Teraz nie jest to wcale złe.

Ale gdy toksyczna osoba złapie cię, może zmienić cię na najgorsze.

Zaczynają cię denerwować i ranić z powodu prezentu, który masz. Sprawiają, że czujesz, że świat jest beznadziejny, a wszystko, co kiedykolwiek zrobisz, to cię skrzywdzi i wykorzysta.

Zejdziesz ścieżką, która zabije cię od środka. Bardzo trudno będzie znaleźć osobę, którą byłeś - tę, która zawsze chciała pomagać innym.

Trudno będzie powiedzieć „nie”. Ci ludzie sprawią, że będziesz chciał się przedrzeć i chcesz im pomóc, ale zbyt dobrze wiesz, co się stanie.

Więc proszę, bądź silny. Nie pozwól, aby ludzie, którzy nie dbają o twoje niesamowite spojrzenie na świat i jego ludzi, zmienili cię. Sprawią, że będziesz nieszczęśliwy.

Toksyczni ludzie zawsze będą toksyczni. To coś, co mają w środku, co się nie zmieni, chyba że sami to zmienią.

A jeśli chodzi o ludzi takich jak ty, ludzi, którzy mają złote serca, wykorzystują was jak najwięcej. Ponieważ w głębi duszy pragną, aby wasze serce było ich, i chcieliby, aby świat nie był dla nich taki okrutny i tak dobry dla was.

Nie wiedzą, że to nie świat był okrutny, to oni.

Ale w końcu próbują uczynić cię okrutną osobą, ponieważ są zazdrośni. To cykl, który jest niesprawiedliwy, ale możesz go zatrzymać.

Kiedy spotkasz toksyczną osobę, bez względu na to, czy ją kochasz, czy nie, musisz wyjść. Musisz sobie przypomnieć, że twój dar pomagania ludziom musi trafiać do tych, którzy na to zasługują - do ludzi, którzy zawsze coś oddają.

Są to ludzie, którzy docenią ciebie i wszystko, co dla nich robisz i nigdy nie sprawią, że poczujesz się zraniony lub nie dostaniesz nic w zamian.

Twoje życie i wszyscy są pod tym względem wystarczająco trudne. Przestań więc próbować naprawić tych, którzy nie chcą być naprawieni.

Zaoszczędzi ci tyle bólu serca i przypomni, że niektórzy ludzie nie zasługują na kogoś tak dobrego jak ty w ich życiu.

autor: Nicole Clements

Przeczytaj więcej artykułów Nicole na jej stronie na Facebooku

secretos que los maridos ocultan a sus esposas