Chipsy Waflowe Imbirowe - Styczeń 2022

Te imbirowo-korzenne ciasteczka wychodzą z piekarnika lekkie i chrupiące.

Reklama - czytaj dalej poniżej zysków:60Składniki1 3/4 c. mąka uniwersalna 1 łyżka. mielonego imbiru 1 łyżeczka. mielony cynamon 1/2 łyżeczki proszek do pieczenia 1/2 łyżeczki proszek do pieczenia 1/2 łyżeczki Sól koszerna 1/4 łyżeczki. mielone goździki 6 łyżek. masło niesolone 3/4 c. pakowany jasnobrązowy cukier do. łagodna melasa 1 duże żółtko 1 łyżeczka. ekstrakt waniliowy Cukier Turbinado (cukier surowy)Ten moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Ubij pierwsze 7 składników w średniej misce, aż się zmiksują.
  2. Ubij masło i cukier w dużej misce mikserem na lekką i puszystą masę. Dodać melasę, żółtko i wanilię. Przy małym mikserze ubijaj suche składniki, aż ciasto będzie dobrze połączone i nadal kruche. Użyj szpatułki do stopienia ciasta.
  3. Rozłóż trzy 14-calowe arkusze woskowanego papieru na powierzchni roboczej i na wierzchu połóż 1/3 ciasta. Lekko dociśnij i na wierzch kolejną kartką woskowanego papieru. Wałkiem do ciasta rozwałkuj tak cienkie, jak to możliwe, bez rozdzierania ciasta o grubości około 1/16 cala (to klucz do bardzo chrupiących ciasteczek). Delikatnie zdejmij górną warstwę woskowanego papieru i luźno ją wymień. Ciasto zawinięte w woskowany papier przełożyć na blachę i włożyć do zamrażarki. Powtórz z pozostałymi 2 porcjami. Zamrozić na 30 minut.
  4. Rozgrzej piekarnik do 325 stopni F. Wyłóż blachy do pieczenia pergaminem. Wyjmij jeden arkusz ciasta z zamrażarki; zdejmij górny arkusz papieru. Za pomocą okrągłej foremki do ciastek 2-3 / 4-cala wytnij krążki i umieść na blasze do pieczenia w odstępach 1 cala. (Zbierz skrawki ciasta i wstaw do lodówki.)
  5. Piec od 11 do 12 minut lub do uzyskania chrupkości. Wyjąć z piekarnika; na gorąco posypać cukrem turbinado. Pozostałe ciasto pokrój i upiecz. Gdy wszystkie skrawki zostaną zebrane, przeturlaj je między woskowanym papierem i powtórz.

Te imbirowo-korzenne ciasteczka wychodzą z piekarnika lekkie i chrupiące.