Zjedz te 4 pokarmy, aby schudnąć - Marzec 2023

Kobieta jedzenie owoców Getty Images

Nie znajdziesz sekretu trwałej utraty wagi w tej beztłuszczowej, bezcukrowej żelatynowej filiżance (już tam szukaliśmy). Jest w pysznych wyborach tutaj.

Reklama - czytaj dalej poniżej1 Szparag Pokarmy odchudzające Getty Images

Ten irytujący głos, który każe ci zjeść ciastko, pochodzi z jelit, a nie z głowy. Badania sugerują, że brak wystarczającej liczby szczepów bakterii w jelitach może zwiększyć Twoje pragnienie spożywania słodkich niezdrowych pokarmów. Eksperci twierdzą, że chodzi bardziej o brak różnorodności niż o dobre i złe błędy. Uzupełnij więc szparagi - to dobre źródło prebiotyków, rodzaju błonnika, który sprzyja różnorodności bakterii.
SPRÓBUJ TEGO:Pieczone szparagi z posiekanym jajkiem na twardo i łyżką słonych kaparów to pyszny i obfity dodatek.

dwa Owies Pokarmy odchudzające Getty Images

Nie głosuj na wszystkie węglowodany z wyspy. Owies zawiera beta-glukan, specjalny rodzaj błonnika, który pomaga spowolnić trawienie węglowodanów, które wolniej uwalnia cukry. To wywołuje pewne reakcje metaboliczne, które zmniejszają apetyt. Wybierz płatki owsiane zamiast szybko gotujących się płatków owsianych, takich jak te, które znajdziesz w błyskawicznych płatkach owsianych lub (ach!) Ciasteczkach owsianych. Dodatkowe przetwarzanie może spowodować, że włókno będzie mniej skuteczne.
SPRÓBUJ TO: IJeśli znudziły Ci się zwykłe owoce i orzechy do płatków owsianych, dodaj łyżkę masła orzechowego i kakao w proszku.

3 Gruszki Pokarmy odchudzające Getty Images

Potraktuj włókno jako swoją odchudzoną tajną broń.Błonnik zajmuje dużo miejsca w żołądku i jest powoli trawiony, dzięki czemu dłużej pozostajesz pełniejszy. Średnia gruszka zawiera 6 gramów błonnika, czyli więcej niż większość owoców, w tym jabłka. Śmiało i zrób więcej niż jeden: ostatnie badanie wykazało, że dorośli, którzy jedli co najmniej 30 gramów błonnika dziennie, stracili prawie 5 funtów rocznie - bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek innych zdrowych zmian w swojej diecie.
SPRÓBUJ TEGO:Wrzuć cienko pokrojoną gruszkę z rukolą, posiekanymi orzechami włoskimi i ogolonym parmezanem na słodko-słoną sałatkę. Miejsce na deser? Nie dzisiaj!

4 Ziarna słonecznika Pokarmy odchudzające Getty Images

Są bogate w wielonienasycone tłuszcze, które badania pokazują, że mogą pomóc stopić tłuszcz z brzucha. Nie jest to do końca jasne, ale może to być spowodowane faktem, że mitochondria, fabryki energii komórek, potrzebują tłuszczów wielonienasyconych, aby pomóc spalić flab. Co więcej, pokarmy bogate w wielonienasycone tłuszcze wydają się być lepsze w tłumieniu głodu niż te bogate w jednonienasycone tłuszcze (takie jak migdały), ujawniło jedno z badań.


SPRÓBUJ TEGO:Możesz ograniczyć tłuszcz nasycony - a nie smak - zamieniając prażone, niesolone nasiona słonecznika na ser w sałatkach lub daniach z makaronu.