Czy pamiętasz te wielkie niespodzianki i snuby Emmy? - Grudzień 2021

59th Primetime EMMY Awards - Behind the Scenes Chris PolkGetty Images

Od ponad 70 latnagrody Primetime Emmyuhonorował to, co najlepsze w telewizji. Ale czasami po prostu się mylą. Zkultowi wykonawcyi ukochane klasyki, które nigdy nie zdobyły nagrody Emmy dla tych, którzy nieoczekiwanie pokonali konkurencję, oto 22 szokujące nagrody Emmy na przestrzeni lat.

Zobacz galerię 22Zdjęcia reese witherspoon 24 roczna gildia aktorów ekranowych nagradza czerwony dywan Emma McIntyreGetty Images 1z 22Snub: Reese Witherspoon

Nagrodzona Oscarem aktorka zmieniła się z najlepiej zarabiającej gwiazdy filmowej w absolutną potęgę telewizyjną. Wraz ze swoją firmą produkcyjną Hello Sunshine, Witherspoon stworzyła mnóstwo fascynujących seriali telewizyjnych. W sezonie telewizyjnym 2019-2020 zagrała w / wyprodukowała trzy hity:Big Little Lies,Poranny program, iMałe pożary wszędzie. Wszystkie trzy z nich otrzymały liczne nominacje we wszystkich kategoriach w 2020 Primetime Emmy Awards, ale Witherspoon nie zebrał ani jednej nominacji aktorskiej do żadnego z programów.julia garner 2019 Netflix Primetime Emmy Awards After Party Rachel MurrayGetty Images dwaz 22Niespodzianka: Julia Garner

Rok 2019 był bardzo dobryGra o tron.Ten przebojowy serial świętował swój ostatni sezon rekordowymi 32 nominacjami do nagrody Primetime Emmy. Wśród nich znalazły się cztery aktorki drugoplanowe - nominacje do dramatu, więc z dużym zdziwieniem spotkało się, gdy Emmy została przyznana jedynej aktorce niezaangażowanej wGra o tron- Julia Garner, za rolę w NetflixOzark.

Sarah Paulson 70th Emmy Awards przyjazdów Matt WinkelmeyerGetty Images 3z 22Snub: Sarah Paulson

Podczas gdy Paulson zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu limitowanym za rolę Marcii Clark wAmerican Crime Story: The People przeciwko O.J. Simpson,aktorka została zlekceważona, jeśli chodzi o różnorodną obsadę postaci, które gra sezon po sezonieamerykański horror. Do tej pory aktorka zdobyła pięć nominacji do nagrody Emmy (i ani jednej wygranej) za swoje różne roleAHS, ale to była jej rola jako dwugłowego cyrkowca w 2015 rokuAmerican Horror Story: Freak Showto naprawdę zasługiwało na ten zaszczyt. Zamiast tego trofeum w tym roku trafiło do Reginy King za jej rolę wAmerican Crime.

62. doroczne nagrody Primetime Emmy - pokój prasowy Jason Merritt / TERMGetty Images 4z 22Niespodzianka: Tom Hanks

Tom Hanks: Zwycięzca Emmy? Jasne, nie jest zaskoczeniem, gdy dowiadujemy się, że Hanks został nagrodzony za swoje talenty, ale światowej sławy gwiazda filmowa zazwyczaj otrzymuje wyróżnienia na rozdaniu Oscarów lub Złotych Globów. Cóż, właściwie zebrał nie jedną, ale sześć (!) Nagród Emmy. Jednak żaden z nich nie był dla jego aktorstwa. Po raz pierwszy odebrał nagrodę Primetime Emmy w 1998 roku jako producentz ziemi na Księżyc. Od tego czasu zdobył pięć kolejnych Emmy jako producent wykonawczyKompania braci,John Adams,Pacyfik,Zmiana gry, iOlive Kitteridge.¿Cuál es la forma más fácil de quedar embarazada?
pęczek brady ABC 5z 22Snub: „The Brady Bunch”

Mimo że jest to jeden z najbardziej znanych programów telewizyjnych, fani mogą być zaskoczeni, gdy się tego dowiedząBrady Bunchnigdy nie otrzymał ani jednej nominacji do nagrody Emmy podczas swojej pierwszej edycji.Niejeden.Program cieszył się przeciętnym sukcesem, gdy był emitowany przez pięć sezonów w latach 1969-1974, ale nie zyskał masowej popularności, dopóki nie został wyemitowany w dystrybucji.

65. coroczne nagrody Primetime Emmy - Show Kevin WinterGetty Images 6z 22Niespodzianka: Jeff Daniels

W 2013 roku nikt nie był bardziej zaskoczony zwycięskim werdyktem dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym niż sam zwycięzca. Daniels nawet otworzył swoje przemówienie z akceptacją: „Cóż, cholera!”.Newsroomaktor pokonał takich jak Jon Hamm (Szaleni ludzie), Bryan Cranston (Breaking Bad) i Damian Lewis (Ojczyzna).

Biuro NBCGetty Images 7z 22Snub: Steve Carell

FaniBiurobyłby zaskoczony, gdyby dowiedział się, że chociaż serial zdobył nagrodę Emmy dla najlepszego serialu komediowego w 2006 roku, główny bohater serialu nie zdobył żadnego zwycięstwa. Za rolę nieudolnego kierownika biura, Michaela Scotta, Carell otrzymał sześć nominacji w kategorii Aktor wiodący w kategorii komedia.57. coroczne rozdanie nagród Emmy - pokój prasowy Albert L. OrtegaGetty Images 8z 22Niespodzianka: Patricia Arquette

Podczas gdy Arquette odpowiednio zebrała wiele pochwał za swoje ostatnie role wScenaiEscape From Dannemora,jej zwycięstwo w 2005 roku dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym wydawało się raczej ... nierealne. Za jej rolę wŚredni, aktorka pokonała wielkie nazwiska, takie jak Jennifer Garner (Alias), Glenn Close (Tarcza), Frances Conroy (Sześć stóp pod ziemią) i Mariska Hargitay (Prawo i porządek SVU).

Kirk McKoyGetty Images 9z 22Snub: Angela Lansbury

Brytyjska aktorka, najbardziej znana z roli w popularnym serialuNapisała: Morderstwo, otrzymała oszałamiającą liczbę 18 nominacji do nagrody Emmy i zero zwycięstw w całej swojej długiej karierze.

44 doroczne nagrody Emmy Ron Galella, Ltd.Getty Images 10z 22Niespodzianka: Craig T. Nelson

Za jego rolę wTrener, Nelson odebrał nagrodę Emmy dla najlepszego aktora w serialu komediowym w 1992 roku. Co jest takiego zaskakującego w jego wygranej? Wyrzucił Teda Dansona (Twoje zdrowie), John Goodman (Roseanne), Kelsey Grammer (Skrzydełka) i Jerry Seinfeld (Seinfeld).

Seinfeld NBCGetty Images jedenaściez 22Snub: Jerry Seinfeld

Mówiąc o Seinfeldzie, zabawny człowiek nigdy nie zebrał ani jednej aktorskiej nagrody Emmy za swoją główną rolę w kultowym serialu komediowym. Otrzymał pięć nominacji do głównych aktorów, ale nigdy nie zabrał do domu złota Emmy. Jednak Julia Louis-Dreyfus i Michael Richards wygrali za swoje role w serialu. Ale tego samego nie można powiedzieć o Jasonie Alexandrze, który również nigdy nie zdobył żadnego zwycięstwa.

Puste gniazdo NBCGetty Images 12z 22Niespodzianka: Richard Mulligan

Czy ktoś pamiętaPuste gniazdo? Prawdopodobnie nie. To był jeden z kilkuzłote dziewczynyspin-offy, w których pojawiły się poboczne postacie z głównej serii. Co więcej, gwiazda serialu Richard Mulligan zabrał do domu nagrodę Emmy z 1989 roku dla najlepszego aktora w komedii, pokonując takich jak Ted Danson (Twoje zdrowie), John Goodman (Roseanne), Fred Savage (Cudowne lata) i Michael J. Fox (Więzy rodzinne).

Akademia Telewizyjna prezentuje wieczór z kobietami Jason KempinGetty Images 13z 22Snub: Connie Britton

W ciągu ostatnich dziesięciu lat wszechstronna aktorka przeskakiwała z jednego przeboju do drugiego. Z bokuŚwiatła piątkowej nocydo Domu Morderstwa wAmerykański horror,a nawet wstrząsając sceną muzyki countryNashville, utalentowana aktorka zdobyła nominacje do nagrody Emmy za każde przedsięwzięcie, ale nigdy nie zdobyła złota. Otóż, to jest zmartwienie.

51. coroczne nagrody Emmy - Pressroom Ron Galella, Ltd.Getty Images 14z 22Niespodzianka: David E. Kelly

Producent David E. Kelly stworzył kilka niesamowitych programów, aw 1999 roku dokonał rzeczy nie do pomyślenia, wygrywając dwie główne kategorie. Płodny producent zabrał do domu trofea za najlepszy serial dramatyczny (Praktyka) i najlepszy serial komediowy (Ally McBeal).Biorąc pod uwagę, to niesamowity wyczynSoprano, przyjaciele, iSeks w wielkim mieściezostały pozostawione w kurzu.

Premiera Comeback HBO w Los Angeles - Przyloty Jeff KravitzGetty Images piętnaściez 22Snub: Lisa Kudrow

Kudrow nie jest obcy Emmy. Jej rola dalejPrzyjacielezdobył sześć śmiesznych nominacji i jedną wygraną. Ale to jej rola jako aktorki sitcomu Valerie Cherish w HBOPowrótco przyniosło jej nominację do nagrody Emmy (i ewentualną stratę) w 2006 roku. Seria, która znacznie wyprzedziła swój czas, zyskała kult w ciągu ostatnich kilku lat - trafiając na listy wielu krytyków, zawierające najlepiej ukryte perełki 2000s.

59. doroczne nagrody Emmy - Show Bucci wygrywaGetty Images 16z 22Niespodzianka: Katherine Heigl

Rok 2007 był wielkim rokiem dla tej kontrowersyjnej aktorki. Nie tylko wybuchła w przebojowym filmie komediowym,Podrzucony, ale zdobyła także nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej w dramacie za rolę wChirurdzy. Jeszcze bardziej zaskakujące? Pokonała swoich kolegów gwiazd Sandrę Oh i Chandrę Wilson za ten zaszczyt.

ROSEANNE Archiwa zdjęć ABCGetty Images 17z 22Snub: John Goodman

Patriarcha rodziny Connerów wRoseanne(a także obecny spin-off) zebrał siedem nominacji dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Jednak ani razu nie wygrał.

XV doroczne nagrody AFI - przyloty Jason Merritt / TERMGetty Images 18z 22Niespodzianka: Anne Hathaway

Zdobywczyni Oscara trafia na tę listę nie z powodu tego, kogo pokonała, ale dlatego, że wielu zdziwiłoby się, gdyby w ogóle zdobyła nagrodę Emmy. W 2010 roku gwiazda filmowa odebrała nagrodę Emmy za wybitną kreację lektora za gościnną rolę w serialuSimpsonowie.

Nagrody US Comedy Arts Festival Awards Jeff KravitzGetty Images 19z 22Snub: Kristin Davis i Kim Cattrall

PołowaSeks w wielkim mieściedziewczęta wygrały Emmy, podczas gdy druga połowa, cóż, nie. Davis otrzymał nominację w 2004 roku, a Cattrall - pięć nominacji w kategorii aktorki drugoplanowej.

los mejores alimentos para comer cuando se trata de perder grasa abdominal
Dom - sezon 1 Telewizja uniwersalnaGetty Images dwadzieściaz 22Snub: Hugh Laurie

Angielski aktor zebrał sześć nominacji za rolę inteligentnego i dowcipnego doktora Gregory'ego House'a wHouse MD,ale aktor za każdym razem tracił tytułowego aktora w kategorii dramatu.

70th Emmy Awards - Press Room Steve GranitzGetty Images dwadzieścia jedenz 22Niespodzianka: Merritt Wever

Aktorka odebrała nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w komedii w 2013 rokuSiostra Jackie gwiazdawyparł dobrze znane nazwiska, w tym Julie Bowen (Nowoczesna rodzina), Mayim Bialik (Teoria Wielkiego Wybuchu),Jane Krakowski (30 Rock), Anna Chlumsky (Veep) i Jane Lynch (Radość).

Dave KotinskyGetty Images 22z 22Snub: Ed O'Neill

Pomiędzy jego uderzeniem trwaŻonaty ... z dziećmi(1987–1997) iNowoczesna rodzina(2009–2020) O'Neill był telewizyjnym ojcem od ponad 30 lat. Jednak jego rola patriarchy serialu komediowego nigdy nie przyniosła mu złotej nagrody Emmy. Za ten drugi aktor zdobył trzy nominacje do aktora drugoplanowego.