Zrób te 4 rzeczy, a już nigdy nie będziesz mieć kaca - Sierpień 2022

Audrey Hepburn // Śniadanie u Tiffany Dzięki uprzejmości Paramount Pictures

Dr Jason Burkewieo kacach. Poza tym, że jest anestezjologiem w Las Vegas, jest właścicielem i operatoremNiebo na kaca, która zapewnia dożylne płyny ponad 100 żałującym imprezowiczom w każdy weekend. Oto jego wskazówki, co zrobić, gdy dzień po imprezie, tak jak w 1999 roku, ma być sprawny:

Walcz z kacemprzedzdarza sięWeź multiwitaminęiAdvil, zanim zaczniesz pić. Alkohol powoduje stan zapalny, więc Burke mówi, że ważne jest, aby temu zapobiec przed pierwszym łykiem. „Zauważyłem, że ludzie zwykle zapominają o pigułkach przed pójściem spać” - mówi „Zwykle są zmęczeni (i wyczerpani), a kiedy już skierują się do łóżka, to prawie koniec nocy”.Suplementy przeciwutleniające to Twoi przyjaciele.Ostropest plamisty, ekstrakt z jagód açai, jagody gogi, kurkuma to dobry wybór do zabrania ze swoim Advilem, mówi Burke. „Wątroba ma trudności z nadążeniem za toksynami, jeśli nie ma narzędzi do wykonywania swojej pracy” - mówi. „Jeśli nie weźmiesz czegoś przed wyjściem, w wątrobie dość szybko wyczerpią się przeciwutleniacze, a następnie musi je wyprodukować, co wymaga czasu. Ten czas jest krytyczny, ponieważ w tym momencie zaczyna się nasilać stres oksydacyjny i stan zapalny. Po skonfigurowaniu jest naprawdę trudny do rozwiązania. Znacznie lepiej jest dać wątrobie dobry zapas narzędzi do wykonywania swojej pracy, zanim zaczniesz ją stresować 20 zastrzykami Grey Goose.

Dzień później: tak dla Advil i Aleve, nie dla Tylenolu.Dlaczego? Twoja wątroba metabolizuje Tylenol i po nocy picia nie chcesz tego jeszcze bardziej stresować. Burke sugeruje posiadanie w zapasach butelki płynnego ibuprofenu: organizm szybciej wchłonie tę postać leku, co jest bardzo ważne, jeśli masz mdłości. „Odkryłem, że leki przeciwzapalne bardzo pomagają przy nudnościach, zwłaszcza u kobiet” - mówi. 'Niedawne badania wykazały, że spora część stanu zapalnego występuje w mózgu, co łatwo zauważyć, jak mogłoby to powodować nudności.'

Wreszcie: nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj.„Gorąco polecam herbaty ziołowe. Herbatka imbirowa działa kojąco na żołądek. Herbata z kurkumą i herbatki z grzybów reishi mają silną zawartość przeciwutleniaczy, które pomogą zmniejszyć objawy kaca ”- mówi Burke. Jeśli myśl o herbacie grzybowej wzmaga nudności, to następną najlepszą rzeczą są lody Popsicles Pedialyte lub Pedialyte, które są stworzone dla dzieci, ale hej, jeśli jesteś w punkcie, w którym Pedialyte brzmi dobrze, prawdopodobnie potrzebujesz trochę odprężenia.