Zniszczenie rozwodu: wznieś się ponad popiół - Wrzesień 2022

Zniszczenie rozwodu: wznieś się ponad popiół

Nie jest tajemnicą — zakończenie małżeństwa jest trudne. Poza twardym.Naprawdę, to jest tak trudne, jak ty i osoba, od której się oddzielasz. Ale trudno wytłumaczyć szkody komuś, kto sam nie doświadczył rozwodu.

Podczas bitwy odczuwasz całą masę emocji iw następstwie.A jednak koniec jednego rozdziału wyznacza początek następnego. Jest powód, dla którego partnerstwo musiało się rozwiązać, a będziesz musiał się trzymać, aby dowiedzieć się, dlaczego.Przyjrzyjmy się bliżej każdej emocji, której możemy doświadczyć na destrukcyjnej ścieżce rozwodu, omawiając znaczenie każdej z nich i sposób przebicia się na drugą stronę.

Niepowodzenie. Słowo, które prawdopodobnie raz po raz będzie przewijać się przez twój umysł. Nigdy nie chciałeś być statystyką. Po prostu wiedziałeś, że w dniu, w którym włożyłeś pierścionek, będziesz go nosić na zawsze.Miałeś zawsze pamiętać swoje przysięgi, dopóki śmierć cię nie rozłączy.

Rozwód sprawia, że ​​czujemy się tak, jakbyśmy zawiedli, bez względu na to, czy zrobiliśmy wszystko, co możliwe, aby wszystko działało do momentu w dokumentach, niezależnie od okoliczności, które doprowadziły nas do tego punktu.Coś głęboko w nas mówi nam, że moglibyśmy nie być w tej trudnej sytuacji, gdybyśmy tylko trochę bardziej się postarali, gdybyśmy tylko zebrali ostatnią uncję odwagi, by się przebić.

pérdida de peso antes y después de historias

Żal. To jest ciężkie.Często żałujemy, czy rozstanie jest bezpośrednim wynikiem działania, które podjęliśmy, kompilacją działań, które podjęliśmy, działań naszej drugiej osoby, czy działań obu partnerów w równym stopniu.

Zadajemy wiele pytań „A co jeśli”, a nasze umysły automatycznie próbują rozwiązać te problemy za pomocą „Jeśli tylko”.Możemy żałować pewnych rzeczy, które powiedzieliśmy lub zrobiliśmy, nie powiedzieliśmy lub nie zrobiliśmy.„Gdyby tylko” tak się stało, to byłby to skutek. Ale prawda jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta uproszczona formuła i zbyt trudno jest rozszyfrować, co można było zrobić inaczej, aby uniknąć rozpadu związku.

cómo poner a mi novia de humor

Wina. Jest to ściśle związane z żalem, często z nim połączone i jest efektem ubocznym porażki. Czujemy się winni, że wszystko się kończy lub zgadzamy się z naszym partnerem, który zdecydował się zakończyć związek, że jest to właściwa decyzja.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy jesteśmy głęboko splecieni w kręgach społecznych naszego partnerstwa, mając wzajemnie bliskie relacje z tymi samymi członkami rodziny i przyjaciółmi.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli w grę wchodzą dzieci.Zadają wiele pytań, a często jest wiele, na które nie możemy odpowiedzieć po prostu dlatego, że albo nie ma dobrej odpowiedzi, albo jej w ogóle nie ma. Konieczność usprawiedliwiania porażki innym jest zadaniem wywołującym poczucie winy. Z natury wolimy uciekać i ukrywać się przed okolicznościami na tyle długo, aby opadł kurz, abyśmy mogli wyjść i udawać, że to się nigdy nie wydarzyło.

Strach. Z rozpadem intymności wiąże się wiele obaw, zwłaszcza jeśli związek trwa od dawna. Prawdopodobnie było wiele wspólnych pozytywnych wspomnień i wspólnych miłych chwil.

Mamy wyidealizowany pogląd na małżeństwo i w młodym wieku uczymy się, że powinniśmy poślubić naszego najlepszego przyjaciela, naszego wiecznego przyjaciela, kogoś, o kim wiemy, że będzie tam przez resztę naszego życia.Tak więc, kiedy zdamy sobie sprawę, że ta wersja wydarzeń nie zrealizuje dla nas, może to być przerażające.

Ból. Ból psychiczny i emocjonalny, który jest tak głęboki, że staje się fizyczny.Możemy wpaść w wir depresji, lęku i paniki, do tego stopnia, że ​​dosłownie odczuwamy jego bóle w całym ciele.

Rozwód jest bolesny.Mamy nadzieję, że nigdy więcej tego nie doświadczymy. I wielu z nas strzeże swojego serca odtąd, odmawiając ponownego małżeństwa lub angażowania się w zupełnie nowe partnerstwo, przynajmniej przez dłuższy czas. W najgorszym przypadku wchodzimy w nowy związek, ale pozostajemy zbyt ostrożni i trzymamy naszego partnera na dystans.

Więc co możemy zrobić?

Podsumowując, rozwód może sprawić, że poczujemy się dosyć kiepsko. To coś, co zmienia życie i zmusza nas do podążania w nowym, nieoczekiwanym kierunku. Jak zwalczamy tę negatywność i idziemy dalej?

Najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić pośród całego tego chaosu, jest podjęcie wspólnego wysiłku, aby: zamelduj się u siebie regularnie.Wydaje się to głupie, może to strata czasu.Jednak nie jest to strata naszego czasu.

Podobnie jak w przypadku każdego innego błędu, jaki popełniamy w życiu, ważne jest, aby wyciągnąć z niego naukę, aby się nie powtórzył. Co ważniejsze, ważne jest, aby dowiedzieć się o sobie w tych chwilach. Skupiając się na tym, co w nas samych mogło spowodować ten błąd, naprawdę skupiając się na tym, zamiast uciekać od tego, możemy skupić się na tym, jak robić rzeczy inaczej, idąc do przodu.

como le dices que lo amas

Przeszłam przez rozwód. W rzeczywistości bardzo niechlujny. Zaryzykuję nawet zgadywanie, że jest to górny jeden procent dla bałaganu. Odczuwałem wszystkie te emocje, a potem jeszcze kilka. Ale wiesz co? Gdybym nigdy nie przeszedł przez tę straszną fazę w moim życiu, nigdy bym naprawdęzrozumiałem kim jestem.

Rzeczy musiały się wydarzyć dokładnie tak, jak się wydarzyły, być tak samo pomieszane, jak były, abym osiągnął zrozumienie na swój temat, które, jak sądzę, zostało zaaranżowane przez boską interwencję.

Gdybym tego nie doświadczył, utknąłbym w stagnacji ze wszystkimi moimi grzechami i przymykał oko na wszystkie grzechy mojego byłego, próbując zminimalizować moją wewnętrzną samotność i depresję na tyle długo, by dalej płynąć. Co to za życie?

Mogę powiedzieć z całkowitą pewnością, że nie pisałbym tego artykułu, ani żadnych artykułów w rzeczywistości, gdybym nie przeszedł przez to piekło. Ale teraz w pełni rozumiem, co mnie napędza i jak mogę pomóc sobie i innym iść naprzód.

Mogę więc potwierdzić, jak ważne jest pozwalanie sobie na czuć się w pełni każda z tych kiepskich rzeczy i oczyszczenia się z tego, do kogo prowadziliśmy do tego momentu i kim musimy się stać, aby pomyślnie odbudować.

Próba odrzucenia tych emocji na bok lub zamaskowania ich substancjami i innymi niszczycielami czasu rzeczywistego tylko przedłuży proces gojenia.

Niekonsekwentne spoglądanie w głąb siebie i bycie szczerym wobec siebie, stopniowo każda odrażająca emocja, która nas dręczy, ustąpi miejsca nadziei.

cómo ponerme de humor para mi marido

Zamiast je przewyższać, wybierając pozostawanie kruchymi, a zatem podatnymi na trudną sytuację, musimy zebrać odwagę, by stawić czoła naszym lękom i je pokonać. Jeśli tak zrobimy, jeden po drugim, zejdą na dalszy plan, a my wyjdziemy do pięknego nowego rozdziału — drugiego szkicu życia.