Łosoś cytrusowo-bazyliowy - Sierpień 2022

Oliwa z oliwek z bazylią to łatwy sposób na wzmocnienie smaku większości potraw, w tym tego smażonego łososia z cytryną i limonką.

¿Cómo se conocieron Tarek y Christina?
Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:320Plony:4Czas całkowity:0godziny10min Składniki2 łyżki stołowe. oliwa bazyliowa 4 łyżki. świeży sok z cytryny 4 łyżki. świeży sok z limonki 1 1/2 łyżeczki. starta skórka z cytryny 1 1/2 łyżeczki. starta skórka z limonki 1 łyżeczka. Sól 1/2 łyżeczki świeżo zmielony czarny pieprz 4 filety z łososia bez skóry (o grubości od 1 do 1 1/4 cala) Julienned paski świeżych liści bazylii, skórkę z cytryny i skórkę z limonkiAkompaniament:Gotowana na parze dynia lub zielono-żółta woskowana fasolaTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. W dużym, płytkim naczyniu wymieszaj 1 łyżkę oliwy bazyliowej, 3 łyżki soku z cytryny, 3 łyżki soku z limonki, 1/2 łyżeczki startej skórki z cytryny, 1/2 łyżeczki startej skórki z limonki, 1 / 2 łyżeczki soli i 1/4 łyżeczki pieprzu. Dodaj łososia do potrawy, obracając do panierowania filetów.
  2. Spryskaj dużą patelnię nieprzywierającą sprayem do gotowania z oliwą z oliwek. Ogrzewać na średnim ogniu. Dodaj łososia zaokrągloną stroną do dołu i gotuj 4 minuty. Obróć filety i smaż 3 do 4 minut, aby uzyskać średnio wypieczone mięso lub dłużej, aby uzyskać pożądany poziom wypieczenia. Zdjąć z ognia.
  3. Nałóż pozostałą 1 łyżkę oleju bazyliowego i pozostałą 1 łyżkę każdego soku z cytryny i limonki na filety, równo rozdzielając. Posyp filety pozostałą 1 łyżeczką skórki z cytryny i limonki, 1/2 łyżeczki soli i 1/4 łyżeczki pieprzu. Udekoruj paskami bazylii, skórką z cytryny i skórką z limonki. Podawaj z dynią lub fasolką.

Oliwa z oliwek z bazylią to łatwy sposób na wzmocnienie smaku większości potraw, w tym tego smażonego łososia z cytryną i limonką.