Babka Czekoladowa - Styczeń 2022

[wynik oceny = „1,00”]

To ciasto jest tak pyszne, że jedno po prostu nie wystarczy. Na szczęście ten przepis daje dwa wilgotne ciasta funtowe.

Przepis dzięki uprzejmości Giada De LaurentiisReklama - czytaj dalej poniżej zysków:dwaSkładniki Ciasto5 uncji. niesłodzona czekolada do. ser mascarpone 2 1/4 c. cukier 1 Cz. olej roślinny 3 duże jajka 1 łyżka. czysty ekstrakt z wanilli 3 c. mąka uniwersalna 1 łyżeczka. proszek do pieczenia 1 łyżeczka. Sól 1/2 łyżeczki proszek do pieczenia 3/4 c. półsłodkie chipsy czekoladoweSos czekoladowy1 Cz. półsłodkie chipsy czekoladowe do. ciężka śmietana do ubijania 1/2 łyżeczki czysty ekstrakt z wanilliTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Umieść ruszt na środku piekarnika. Rozgrzej piekarnik do 325 ° F. Smar i mąkę dwie bochenki 9x5 cali.
  2. Ciasto: W małym rondelku wymieszaj niesłodzoną czekoladę i 1 szklankę wody. Umieść na średnim ogniu i ciągle mieszaj, aż czekolada się rozpuści, około 2 minut. Odstaw na 2 minuty do ostygnięcia, a następnie wymieszaj mascarpone, aż masa będzie gładka.
  3. Ubij cukier, olej, jajka i wanilię w dużej misce przez 30 sekund. Wymieszać z masą czekoladowo-mascarpone. Ubij mąkę, sodę oczyszczoną, sól, proszek do pieczenia i chipsy czekoladowe w średniej misce, a następnie dodaj do mieszanki czekoladowo-mascarpone. Mieszaj, aż się połączy.
  4. Podzielić ciasto równomiernie między przygotowane patelnie i piec 55 do 60 minut lub do momentu, aż tester włożony do środka każdego bochenka wyjdzie bez okruchów. Schłodzić na patelniach przez 5 minut, a następnie ustawić na ruszcie, aby całkowicie ostygło. (Jeśli planujesz zamrozić ciastka, zawiń je dobrze w folię, a następnie w folię aluminiową, gdy całkowicie wystygną.)
  5. Sos: Kawałki czekolady umieścić w małej żaroodpornej misce. W małym rondelku połącz ciężką śmietanę i wanilię i podgrzewaj na średnio-niskim poziomie, aż na brzegach patelni pojawią się małe bąbelki. Wlej gorącą śmietanę na chipsy czekoladowe. Mieszaj widelcem, aż czekolada się rozpuści, a mieszanina będzie gładka.
  6. Babki pokroić w kostkę i za pomocą patyczków do koktajli zanurzyć w sosie czekoladowym.
babka z kawałkami czekolady Jim franco1,00 5

To ciasto jest tak pyszne, że jedno po prostu nie wystarczy. Na szczęście ten przepis daje dwa wilgotne ciasta funtowe.

Przepis dzięki uprzejmości Giada De Laurentiis