Kurczak Marsala z Pieczarkami - Sierpień 2022

To włoskie danie z kurczaka z winem Marsala i grzybami tylko wygląda i smakuje jak niewolnik na piecu. Reklama - czytaj dalej poniżej Cal / Serv:340Plony:4Składniki4 bez kości połówki piersi z kurczaka Sól dla smaku Świeżo zmielony pieprz do smaku 1/4 c. mąka uniwersalna 2 łyżki stołowe. masło niesolone 3 szalotki 1 łyżka. Oliwa z oliwek 3 szalotki 1/2 funta mieszane grzyby 1/2 c. wytrawne wino marsala 1/4 c. bulion z kurczaka 2 łyżki stołowe. posiekana pietruszkaTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Dopraw kurczaka solą i pieprzem. Rozłóż mąkę na arkuszu woskowanego papieru; obtocz kurczaka mąką z obu stron, a następnie delikatnie strząśnij nadmiar mąki.
  2. Podgrzej 1 łyżkę masła na ciężkiej 12-calowej patelni na średnim ogniu, aż zacznie lekko brązowieć i pachnieć, a następnie dodaj oliwę z oliwek, obracając patelnię do połączenia. Dodaj kurczaka skórką do dołu i smaż przez 3 minuty lub do momentu, aż skóra będzie lekko zarumieniona. Obróć kurczaka i podsmaż drugą stronę przez 3 minuty; Zdjąć kurczaka skórą do góry na talerz.
  3. Zmniejsz ogień do średniego i dodaj kolejną 1 łyżkę masła na patelnię z szalotką; smażyć 2 minuty. Dodaj grzyby na patelnię, zwiększ ogień i smaż, aż grzyby lekko się zrumienią i zmiękną, około 2 do 3 minut.
  4. Wlej wino Marsala i gotuj przez 30 sekund, a następnie dodaj bulion z kurczaka. Umieść piersi kurczaka skórą do góry na wierzchu ciasta i gotuj na wolnym ogniu przez 2 do 3 minut lub do momentu, aż kurczak będzie ledwie różowy w najgrubszych częściach, gdy zostanie przecięty nożem. Wymieszać z pietruszką; doprawić do smaku solą i świeżo zmielonym pieprzem.
grzyby marsala z kurczaka Jonny valiantTo włoskie danie z kurczaka z winem Marsala i grzybami tylko wygląda i smakuje jak niewolnik na piecu.