Gofry z maślanki - Sierpień 2022

Któregoś dnia była w sprzedaży lekka maślanka, więc kupiłem kwartę. Rich jest wielkim fanem moich maślanych gofrów i naleśników, ale zwykle je robięMaślanka w proszku Sacoktóre zawsze trzymam w lodówce. Są smaczne, ale pomyślałem, że to moja okazja, aby spróbować prawdziwej okazji.

W niedzielny poranek zacząłem od naleśników z maślanki. Zwykle do sproszkowanej maślanki dodajesz odpowiednią ilość do suchych składników, a następnie dodajesz taką samą ilość wody do mokrych składników. Gdzieś w trakcie łączenia zachodzą wszystkie niezbędne reakcje chemiczne. Ale z lekką maślanką nalałem tylko 1 i 3/4 szklanki bogatej, kremowej masy i dodałem ją do moich jajek i roztopionego masła. Mmm.Uderzyłem trochę snafu, gdy poszedłem zmierzyć mąkę - chociaż przepis wymagał 1 i 3/4 filiżanki, w kanistrze został mi tylko jeden kubek. Rozejrzałem się po kuchni z konsternacją, mój umysł był zajęty pracą. Wreszcie sięgnąłem po mąkę kukurydzianą. Wrzuciłem 3/4 filiżanki, wymieszałem ciasto i liczyłem na najlepsze.

Dobre wieści! Były naprawdę pyszne. Odstawiam ciasto na około 10 minut, aby zmiękczyć mąkę kukurydzianą. Potem upuściłem chochle pełne na gorące żelazko waflowe. Skosztowałem pierwszego i stary, czy był pyszny. Najwyraźniej maślanka zadziałała magicznie, tworząc aromatyczny, delikatny gofr. Zestaw z mąki kukurydzianej był doskonały: gofry były lekkie i przewiewne, ale z wyraźnym (ale nie przytłaczającym) chrupaniem, które może dostarczyć tylko mąka kukurydziana.

posiciones en la cama para complacer a tu hombre

To może być mój nowy ulubiony sposób na robienie gofrów!