Risotto z brązowym masłem z homarem - Styczeń 2022

Zrób to luksusowe danie z ryżem i skorupiakami, które Giada De Laurentiis stworzył dla szczęśliwie zjednoczonej pary wojskowej. Reklama - czytaj dalej poniżej zysków:dwaCzas przygotowania:0godziny30min Czas gotowania:0godziny30min Czas całkowity:1godzina0min Składniki1 mały mrożony ogon homara 2 1/2 c. bulion drobiowy o obniżonej zawartości sodu 2 łyżki stołowe. masło niesolone dwa małe szalotki 1/2 c. Ryż arborio 3 łyżki. Brandy 2 łyżki stołowe. świeżo starty parmezan 2 łyżki stołowe. posiekany świeży szczypiorek Sól koszerna świeżo zmielony czarny pieprzTen moduł zakupów składników jest tworzony i obsługiwany przez stronę trzecią i importowany na tę stronę. Możesz znaleźć więcej informacji na temat tej i podobnych treści w ich witrynie internetowej. Wskazówki
  1. Podgrzej średni rondel z soloną wodą do wrzenia na średnim ogniu. Dodaj ogon homara i gotuj, aż skorupa zacznie się zwijać, a mięso homara stanie się białe, 8 do 10 minut. Odcedź i ostudź przez 15 minut. Używając nożyczek kuchennych, przeciąć górną część muszli wzdłuż. Usuń mięso homara; pokrój w poprzek na kawałki 1/2 cala.
  2. W rondelku podgrzej bulion z kurczaka do wrzenia; utrzymywać ciepło na małym ogniu.
  3. W rondelku 2-1 / 2-litrowym rozpuść 1 łyżkę masła na średnim ogniu. Gotuj, aż masło zacznie się pienić i stanie się brązowe, 1 do 1 1/2 minuty. Dodać szalotki i smażyć, mieszając do miękkości, 2-3 minuty. Dodać ryż, aż pokryje się masłem. Dodaj brandy i gotuj na wolnym ogniu, mieszając, aż prawie wyparuje, około 1 minuty. Dodaj 1/4 filiżanki bulionu i mieszaj do prawie całkowitego wchłonięcia, około 1 1/2 minuty.
  4. Kontynuuj dodawanie bulionu, 1/4 filiżanki na raz, ciągle mieszając i pozwalając każdej partii wchłonąć przed wlaniem następnej. Gotuj, aż ryż będzie miękki, ale nadal twardy, łącznie 15 do 20 minut. Zdjąć z ognia; wymieszać z parmezanem, pozostałym masłem i 1 1/2 łyżeczki szczypiorku; dopraw solą i pieprzem do smaku.
  5. Przełóż risotto na dwa talerze do serwowania. Ułożyć na wierzchu zarezerwowanego homara i udekorować pozostałym szczypiorkiem.
risotto z homarem Jonny valiantZrób to luksusowe danie z ryżem i skorupiakami, które Giada De Laurentiis stworzył dla szczęśliwie zjednoczonej pary wojskowej.