Dzień BRA: Zamknięcie pętli w walce z rakiem piersi

Dzień BRA, rak piersi, świadomość raka piersi Dzięki uprzejmości podmiotu17 października to pierwszy w historii Dzień Świadomości Rekonstrukcji Piersi (BRA (Breast Reconstruction Awareness)). Poznaj cztery prawdziwe kobiety, które dzielą się swoimi historiami, aby wiedziały o tym pacjentki z rakiem piersi w drodze do wyzdrowieniawszystkodostępne opcje leczenia.Zobacz galerię 4Zdjęcia Dzień BRA, rak piersi, świadomość raka piersi Dzięki uprzejmości podmiotu 1z 4Debbie Horwitz

Debbie Horwitz miała zaledwie 32 lata, kiedy znalazła guzek w piersi - podczas wizyty w okolicy, w której planowała się pobrać. Jej matka zmarła na raka piersi, gdy Debbie miała dziewięć lat, więc dla niej decyzja o poddaniu się mastektomii i rekonstrukcji była „oczywista”. Teraz, osiem lat później, Horwitz wciąż się uczy, że „to moja nowa normalność; To jest moje ciało.' Dlatego zaczęłaJa: znowu razemprojekt.Debbie była zszokowana, gdy dowiedziała się, że nie ma żadnych zdjęć dokumentujących każdy etap rekonstrukcji piersi po mastektomii. „Kobiety po prostu nie mogą tego zrozumieć, dopóki tego nie zobaczą” - wyjaśnia. Horwitz pozwoliła na sfotografowanie całej swojej podróży związanej z rakiem i rekonstrukcją, aby pokazać kobietom wszędzie, że to naprawdę jestproces. „Nie kładziesz się spać, a oni zdejmują ci piersi, a ty budzisz się i gotowe”. Ponieważ informacje nie były łatwo dostępne dla opinii publicznej, Horwitz podjęła działania, zamieniając zdjęcia jej rekonstrukcji w samodzielnie opublikowaną broszurę zatytułowanąJa: znowu razem. Pokazując kobietom proces odbudowy krok po kroku, Debbie daje kobietom do zrozumienia, że ​​mogą znów czuć się dobrze ze sobą; to po prostu wymaga czasu.„Gdyby ktoś stracił rękę i zamierzał dostać protezę, lekarze najpierw pokazywali mu protezę” - mówi Horwitz. A dzięki jej pracy kobiety nie będą musiały bać się nieznanego rekonstrukcji.Zamów książki Debbie,Ja: znowu razemiSherri's Story: Innovations in Tissue Expander Breast Reconstruction tutaj.

Dzień BRA, rak piersi, świadomość raka piersi Dzięki uprzejmości podmiotu dwaz 4Dee Dee Ricks

Mimo że jest wykonywany przez chirurga plastycznego, rekonstrukcja piersi po mastektomii nie jest uważana za operację plastyczną. Jest nie tylko objęty ubezpieczeniem, ale jest również opcją, którą lekarze muszą przedstawić pacjentom podczas pierwszej diagnozy raka. Niestety, wielu nieubezpieczonym kobietom i członkom społeczności zaniedbanych nigdy nie powiedziano, że mają prawo do rekonstrukcji po mastektomii.Wchodzić Edukacja Dee Dee Ricks , dokument, który szczegółowo opisuje podróż samotnej mamy przez diagnostykę, rekonstrukcję i powrót do zdrowia. Po drodze Dee Dee spotyka Cynthię, nieubezpieczoną kobietę mieszkającą w Harlemie. W tym momencie historia Ricksa przestała być o raku piersi i zaczęła skupiać się na szerszej kwestii opieki zdrowotnej w naszym kraju.„Chcę, żeby kobiety wiedziały, że to ich prawo, i ostatecznie, jeśli będziesz mocno naciskać, możesz znaleźć chirurga, który to zrobi. Jeśli nie masz ubezpieczenia i zdiagnozowano u Ciebie raka piersi, automatycznie kwalifikujesz się do nagłej pomocy Medicaid ”- mówi Ricks. Obecnie poświęca czas na pracę nad rozwojem planów nawigacji pacjentów. Ustawa o pomocy w nawigacji dla pacjentów z 2012 r. Jest obecnie w Izbie i Senacie, ale możesz uczestniczyć w nawigacji pacjenta, którą Ricks definiuje jako `` przeprowadzanie osoby przez złożoność systemu opieki zdrowotnej i pokonywanie barier w leczeniu w odpowiednim czasie '' , ”na znacznie bardziej osobistym poziomie.

„Możesz nawigować i nawet nie zdawać sobie sprawy, że to robisz” - wyjaśnia Ricks. „Idź do szpitala i sprawdź, czy możesz zawieźć pacjenta na leczenie. Kiedy mówisz o leczeniu raka, wszyscy myślą po prostu: `` Muszę przeznaczyć pieniądze na badania '', ale pomaganie ludziom dbać o siebie - czy to emocjonalnie, fizycznie czy finansowo - istnieją inne sposoby, aby przejść przez ten proces i pomóc ludziom do rozwiązania choroby ”.Edukacja Dee Dee Rickszadebiutował na Festiwalu Filmowym Tribeca w maju i będzie miał premierę w dniuHBO27 października, a sceny z filmu dokumentalnego można obejrzeć nastrona filmu.Dzień BRA, rak piersi, świadomość raka piersi Dzięki uprzejmości podmiotu 3z 4Kim Sport

Kiedy Kim Sport dowiedziała się, że tylko trzy na 10 kobiet, u których zdiagnozowano raka piersi, są świadome swoich możliwości rekonstrukcji, wiedziała, że ​​musi zmienić tę statystykę. Jako odporna, która dwukrotnie przeżyła raka piersi i brodawkowatego raka tarczycy, Sport nigdy nie rozwodzi się nad własną sytuacją. Zamiast tego skupia się na pomocy w szerzeniu świadomości na temat odbudowy i jej pozytywnych skutków:

„Jeśli masz rekonstrukcję piersi, naprawdę pomaga ona uwolnić Cię od fizycznego przypomnienia, że ​​walczyłaś i pokonałaś zagrażającą życiu chorobę za każdym razem, gdy patrzysz na siebie w lustrze. Wszyscy wiemy, że kobiety umierają na raka piersi i jest to bardzo przerażające, gdy zostaniesz zdiagnozowany. Jeśli możesz poddać się rekonstrukcji, przynajmniej patrząc w lustro, nie czujesz, że śmiertelność jest już nieuchronna ”.

Sport chce, aby kobiety wiedziały, że rekonstrukcja piersi natychmiast po mastektomii to ich prawo - i że ubezpieczenie musi to pokrywać. W 2010 roku uruchomiłaPiersi, partnerstwo dobroczynne, które pomaga kobietom i edukuje je w zakresie opcji chirurgicznych po zdiagnozowaniu raka piersi. Współpracowała również z Departamentem Zdrowia i Szpitali Luizjany w celu ożywienia od dawna nieaktywnego prawa, które wymaga od lekarzy podawania informacji o wszystkich alternatywnych metodach leczenia raka piersi w momencie postawienia diagnozy. Muszą wręczyć broszurę ze wszystkimi tymi informacjami nowo zdiagnozowanej pacjentce z rakiem piersi, a następnie muszą zaznaczyć w karcie pacjenta datę i godzinę, kiedy to zrobili.

Kim Sport nie tylko znalazła prawo, które zapewni, że 10 na 10 kobiet z Luizjany będzie wiedziało o swoich możliwościach rekonstrukcji, ale także zaktualizowała broszurę, aby była wyraźnie mówiona prostym językiem z ust osoby, która przeżyła raka. „Kobieta powinna mieć możliwość podejmowania wszelkich możliwych świadomych decyzji dotyczących każdego rodzaju choroby, którą ma, a zwłaszcza raka piersi” - mówi Strong. „Jeśli nie posiada wszystkich informacji, może przez całe życie cierpieć na niepotrzebne zniekształcenia, które towarzyszą jej wszystkim czynnikom fizycznym, emocjonalnym, psychologicznym i seksualnym”.

ideas de disfraces de halloween para parejas 2015
Dzień BRA, rak piersi, świadomość raka piersi Dzięki uprzejmości podmiotu 4z 4Tiffany Jones

„Coraz młodsze kobiety diagnozują raka piersi. Widziałem najdziksze historie młodych kobiet, które tracą rozum i myślą: „Nie jestem godzien. Żaden mężczyzna nie będzie mnie chciał, bo nie mam piersi lub sutków ”. Widziałem i byłem świadkiem wielu tragicznych historii ”- wspomina Tiffany Jones. Dlatego założyłaPink wybrał mnie, organizacja non-profit, której celem jest edukowanie kobiet w zakresie profilaktyki i oferowanie im narzędzi umożliwiających sprostanie ich wewnętrznym i zewnętrznym wyzwaniom związanym z pięknem.

Pierwotnie zdiagnozowany i leczony w 2004 roku rak Jones powrócił w trzecim etapie w 2007 roku. Po roku wyczerpującej chemioterapii Tiffany poświęciła się misji swojej organizacji non-profit: świadomości. „Kiedy idziesz do lekarza i zajmujesz się sobą i swoim ciałem, wiele kobiet po prostu się zamyka. To, co naprawdę chciałbym wszystkim powiedzieć, to to, że kiedy zaczynasz dbać o siebie, zaczynasz dbać o otaczający cię świat ... Idź do lekarza z przodu. Nie czekaj, aż coś będzie nie tak.

Pink Chose Me pracuje również nad programem, który ma uczyć kobiety, jak ważna jest samoocena. Jones pojechał do Ghany w maju zeszłego roku na pierwszy w kraju spacer Susan G. Komen i był zszokowany ich mistycznymi przekonaniami na temat raka piersi: „Myślą, że zostałeś zraniony przez boga, a mąż cię zostawia”. Ma nadzieję, że będzie wdrażać programy edukacyjne w grupach szkoleniowych w liceach i na studiach, mając nadzieję, że kobiety z Ghany nie będą już bały się wizyty u lekarza w celu leczenia raka piersi.