Najlepsze obchody Księżycowego Nowego Roku w każdym stanie - Marzec 2023

Konfetti chiński nowy rok Denise TaylorGetty Images

Chiński Nowy Rok to jedno z najważniejszych świąt chińskich, definiowane jako pierwszy dzień pierwszego miesiąca w tradycyjnym chińskim kalendarzu. Często jest znany jako Księżycowy Nowy Rok lub Święto Wiosny, co pomaga uwzględnić inne noworoczne uroczystości kulturalne w społecznościach azjatyckich, takich jak Wietnamczycy, Koreańczycy, Laotańczycy i Singapurczycy. Nowy rok jest również częścią powtarzającego się cyklu, którego każdy rok reprezentuje zwierzę i jego cechy. Bieżący rok 2020 to rok szczura (pierwszy z 12 znaków i cykli). Uroczystości jako całość to czas dla rodziny, wspólnoty i refleksji. Ponieważ jest to rok szczura, uroczystości starają się uczcić symboliczne powiązania szczura z bogactwem, nadwyżką i dobrobytem. Sprawdź, jak każdy stan świętuje Nowy Rok, a może udaj się do nas i dołącz do zabawy!

Zobacz galerię pięćdziesiątZdjęcia Obchody chińskiego nowego roku Rui Vieira - PA ScreenyGetty Images 1z 50Alabama

Birmingham25 stycznia Birmingham Alabama będzie go gospodarzemXIV coroczna Gala Chińskiego Nowego Roku,tematyczne wokół roku szczura. Bilety, które odbywają się w Boutwell, kosztują tylko 7 dolarów; podczas gali odbędzie się kolacja, gry dla dzieci, występy plastyczne i muzyczne.

Alaska Anchorage Downtown Skyline Niebieski makGetty Images dwaz 50Alaska

Zamocowanie

Chińskie Stowarzyszenie Anchorage jest gospodarzem corocznego wydarzeniaObchody Chińskiego Nowego Roku w Anchorage. Wstęp kosztuje 5 USD i obejmuje taniec smoka, występy taneczne i pokazy kung fu, z wieloma przedstawieniami wykonanymi przez uczniów szkoły średniej.Phoenix, Arizona Downtown Skyline w nocy Lightvision, LLCGetty Images 3z 50Arizona

Feniks

Phoenix ma tydzień wydarzeń w ramach swoichTydzień chiński w Phoenix. Co nas najbardziej ekscytuje? Festiwal Kultury i Kuchni 2020, który odbędzie się w weekend 2 / 7-2 / 9. Zatrzymaj się przy pawilonie spożywczym, ogródku piwnym, ogródku herbacianym z pokazami ceremonii parzenia herbaty i Chińskiej Wiosce Kultury, muzeum plenerowym w Phoenix na wydarzenie.

Phoenix, Arizona Downtown Skyline w nocy Lightvision, LLCGetty Images 4z 50Arkansas

SpringdaleSpringdale jest gospodarzem chińskiej gali noworocznej 18 stycznia.Po kolacji zasiadanej odbywa się pokaz z występami muzycznymi i tanecznymi. Na sprzedaż będą pokazy chińskiej kaligrafii i dzieła sztuki.

Obchody Chińskiego Nowego Roku Księżycowego w Los Angeles NurPhotoGetty Images 5z 50Kalifornia

Anioły

W sobotę 01.02 Los Angelenos gromadzi się w Chinatown na 121Parada Złotego Smoka,z ponad 100, ooo widzów każdego roku. Częścią uroczystości są kolorowe pływaki, orkiestry marszowe, petardy i pieniądze w czerwono-złotych kopertach (zwanych Lai See lub Hung Bao).

Obchody Chińskiego Nowego Roku w Kolorado, Rok Świni, Hyoung Chang / MediaNews Group / The Denver Post za pośrednictwem Getty ImagesGetty Images 6z 50Kolorado

Denver

Przedstawione przez Chińsko-Amerykańską Fundację Kolorado,Obchody Chińskiego Nowego Roku w Denverjest uważany za największy w Regionie Gór Skalistych. Akrobatyczne występy wokalisty / tancerza / akrobaty z Broadwayu Joanna Zhuanga, tradycyjne muzyczne widowisko wirtuoza Huqin i wokalistki Feifie Yang oraz taniec lwa ze słynnego Stowarzyszenia Shao Lin Hung Mei Kungfu to tylko niektóre z przedstawień na rachunku. Jedzenie, dzieła sztuki i rzemiosło również są częścią tego doświadczenia. Wszystko odbywa się 25 stycznia w kościele The Potter's House w Denver.

Mglisty staw z jesiennymi liśćmi w Connecticut VisionsofAmerica / Joe SohmGetty Images 7z 50Connecticut

Fairfield

Plik4. doroczna Gala Księżycowego Nowego Roku w Fairfield, Connecticutodbywa się 1 stycznia. Jedzenie będzie serwowane z lokalnych firm, a wieczorem będzie można obejrzeć podstawowy taniec lwa, chińską muzykę ludową, a także sztukę i stoły do ​​gier.

USA, Delaware, na zewnątrz Walter BibikowGetty Images 8z 50Delaware

Wilmington

cómo conseguir que un chico tenga sexo contigo

Muzeum Sztuki w Delaware organizuje specjalne wydanie swojego miesięcznikaDruga niedzielna seria obchodów chińskiego Nowego Roku. Święto Roku Szczura jest idealne dla rodzin, obejmując zajęcia plastyczne, występ zespołu tańca ludowego, kaligrafię i figurowanie ciasta.

Chiński Nowy Rok W Orlando na Florydzie NurPhotoGetty Images 9z 50Floryda

Orlando

9. doroczna parada smoków w dniach 09.02jest sponsorowany przez Universal Orlando, więc wiesz, że będzie to magiczne, rodzinne wydarzenie.

Centrum Atlanty w stanie Georgia Inicjatywa WINGetty Images 10z 50Gruzja

Atlanta

Festiwal Nowego Roku w Atlancieodbywa się w dniach 1 / 125-1 / 26 w Centrum Kultury w Tajpej i obejmuje taniec smoka i lwa, występy kulturalne, wystawy sztuki i tajwańskie nocne targi.

Impreza z papierowymi lampionami. Aleksandra GolubtsovaGetty Images jedenaściez 50Hawaje

Honolulu

Honolulu'sObchody chińskiego nowego rokuodbywa się w Chinatown Cultural Plaza w piątek 17 stycznia i sobotę 18 stycznia. Królowa Narcyzów 2020 i jej dwór będą uczestniczyć w tradycyjnym chińskim błogosławieństwie noworocznym znanym jako Choy Cheng, dzięki któremu odwiedzają sklepy w Chinatown, aby życzyć powodzenia. Rodziny przyjazne nawet będą miały rękodzieło, gry, stoiska z jedzeniem i rozrywkę na żywo w weekend.

Boise Farmers Market Darwin FanGetty Images 12z 50Idaho

Boise

Idaho ma inny sposób obchodzenia Roku Szczura ... bieganie!Ich drugie wyzwanie noworocznema miejsce między 1 stycznia a 8 lutego (obejmując zarówno amerykański, jak i chiński nowy rok). Podejmij wyzwanie, aby przebiec 2,020, 20,20 lub 202,0 mil w wyznaczonych terminach, a dochody zostaną przekazane Fundacji Michaela J. Foxa na rzecz Badań nad Parkinsonem.

US-CHICAGO-CHINY-NOWY ROK-GALA Agencja informacyjna XinhuaGetty Images 13z 50Illinois

Chicago

PlikObchody Chińskiego Nowego Roku w Winterland 2/8to podstawa w Chicago, gdzie można podziwiać tradycyjne tańce smoków, dowiedzieć się więcej o swoim chińskim zodiaku i cieszyć się występem tanecznym LED na lodowisku. Jeśli szukasz czegoś bardziej intymnego i skromnego, możesz cieszyć się 16. coroczną kolacją przy robieniu pierogów w dniach 18.01 i 02.01 w restauracji Hing Kee, która oferuje również 10-daniowy chiński posiłek.

Indiana Chinese Lantern Festival Roberto Galan 14z 50Indiana

Noblesville

W niecałą godzinę poza Indianapolis dołącz do Indianapolis Chinese Community CenterGala Noworoczna 26.01. Po karnawale dla dzieci odbywają się występy na scenie i kolacja w pudełku.

Most Kobiet osiągnięć Iowa o zmierzchu Eddie BradyGetty Images piętnaściez 50Iowa

Waukee

Biblioteka publiczna Waukee maWydarzenie Księżycowego Nowego Rokudla rodziców i dzieci. Wydarzenie, którego gospodarzem jest Ambasador CultureAll Phoebe Liang D'Alessandro, będzie obejmować tradycyjne potrawy, gry i rozmowy edukacyjne na temat kultury chińskiej.

Skyline KC o zmierzchu Edwin RemsbergGetty Images 16z 50Kansas

Overland Park

Obchody Księżycowego Nowego Rokuodbędzie się 01.02 w Johnson County Community College, którego gospodarzem jest Kansas Chinese Association. Wydarzenie obejmie rozrywkę i pokazy kulturalne, takie jak kaligrafia, sztuka herbaty, Tai Chi, popularna chińska gra Go i występy literackie.

Centrum Historii Lexington podróżnik1116Getty Images 17z 50Kentucky

Lexington

Opera w Lexington odbędzie się w tym rokuObchody Chińskiego Nowego Roku 26 stycznia. Całodniowa impreza zaczyna się od świątecznego targu, obejmującego festiwalowe potrawy, rękodzieło i wprowadzające lekcje chińskiego. Podczas wieczornych imprez odbywają się występy tradycyjnych chińskich pieśni i tańców, a także akrobacje i opera syczuańska (zmiana twarzy).

Bourbon Street, New Orelans, Luizjana John ColettiGetty Images 18z 50Luizjana

Nowy Orlean

Udaj się do dobrego, starego N'Awlins, aby inaczej zakręcić obchody Księżycowego Nowego Roku.Bezpłatne obchody wietnamskiego Nowego Rokujest prezentowany przez Kościół Mary Queen of Vietnam. Wydarzenie odbywa się w dniach 2 / 7-29 i obejmuje autentyczną kuchnię wietnamską, muzykę na żywo, pokaz sztucznych ogni i taniec smoka.

Rodzina spędza czas z rodziną i delektuje się różnorodnymi tradycyjnymi dim sum w chińskiej restauracji d3signGetty Images 19z 50Maine

Camden

Szef kuchni Andrea Barbourgospodarze trzygodzinnego kulinarnego doświadczeniaz okazji chińskiego Nowego Roku. 25 stycznia w The Camden Harbour Loft skosztuj pierogów Shumai, sajgonek i imbirowego makaronu wieprzowego długowieczności ... wszystko w połączeniu z winem. Nauczysz się również techniki Andrei, aby po zakończeniu demonstracji móc zabrać smakołyk do domu.

cómo conseguir que tu novio tenga sexo
Czerwone lwy chińskie tańczą na obchodach chińskiego nowego roku w Brisbane w Australii Fotografia TraceydeeGetty Images dwadzieściaz 50Maryland

Rosedale

Restauracja Chop Stix Gourmet będzie gospodarzemObchody chińskiego nowego rokuw ich restauracji z tradycyjnym przedstawieniem Lion Dance, a także 10-daniowym lunchem bankietowym.

rlarue dwadzieścia jedenz 50Massachusetts

Boston

Boston szczyci się jednym z największych Chinatown w USA i przedstawieniami, w tym popularnymiLion Dance odbędzie się w okolicy 02.02. Bezpłatne programy są również dostępne w Muzeum Sztuk Pięknych, umożliwiając eksplorację kultury chińskiej, koreańskiej i wietnamskiej.

Wystrzeliwuję latarnie na niebie Jung-Pang WuGetty Images 22z 50Michigan

Detroit

Impreza Over the Moon w dniu 7 lutegoto największe obchody Nowego Roku Księżycowego w Detroit. Odbywa się na obrzeżach dzielnicy Eastern Market. To doświadczenie życia nocnego obejmuje instalacje artystyczne, tradycyjne przekąski noworoczne, bar gotówkowy, bufet i rozrywkę na żywo.

Rice Park, St Paul, Minnesota, zimą G Ryan & S BeyerGetty Images 2. 3z 50Minnesota

Minneapolis

Midtown Global Marketorganizuje bezpłatne, otwarte dla publiczności święto z muzyką na żywo, rękodziełem dla dzieci oraz tradycyjnymi tańcami i jedzeniem.

Casper, WY DenisTangneyJrGetty Images 24z 50Mississippi

Cleveland

Chociaż nie ma oficjalnych obchodów w Mississippi, Delta State University niedawno otworzyłMuzeum Dziedzictwa Chińskiegow kampusie. Odwiedź muzeum, aby dowiedzieć się więcej o historii i spuściźnie chińskiej populacji delty Missisipi.

Missouri State Capitol, Jefferson City, Missouri, Stany Zjednoczone, Ameryka Północna Michael Snell / Robertharding 25z 50Missouri

Jefferson City

jotEfferson City ma swoją ceremonię Księżycowego Nowego Roku24 stycznia w Kapitolu stanu Missouri, którego gospodarzem był porucznik gubernator Mike Kehoe. Po raz pierwszy ceremonia ta obejmie wykonanie tradycyjnych pieśni, tańców i instrumentów muzycznych po bardziej standardowej ceremonii zawieszenia sztandarów.

Missouri State Capitol, Jefferson City, Missouri, Stany Zjednoczone, Ameryka Północna Michael Snell / Robertharding 26z 50Montana

Butte

Butte obchodzi rocznicęParada Chińskiego Nowego Roku25 stycznia z okazji Roku Szczura. Paradę organizuje Towarzystwo Mai Wah, a Klub Historii Butte wystawia pokaz tańca smoka. Następnie odbędzie się przyjęcie w Muzeum Mai Wah.

Oświetlone Miasto Nad Morzem Na Jasnym Niebie W Nocy Shannon Ramos / EyeEmGetty Images 27z 50Nebraska

Omaha

Stowarzyszenie Chińskie w Nebrasce jest gospodarzem renomowanej grupy artystycznej z ChinGala noworoczna 20202/3. Chińska Narodowa Trupa Piękności, Pieśni i Tańca znana jest ze swoich olśniewających widowisk, oszałamiających kostiumów i czarujących tańców. Istnieje również kolacja VIP z tradycyjnymi daniami bankietowymi.

Stany Zjednoczone - Podróże - Las Vegas - Hotel Bellagio Paul Mounce - CorbisGetty Images 28z 50Nevada

Las Vegas

Oczywiście Vegas znalazłoby się na tej liście. Nikt lepiej nie robi widowisk i widowisk. Udaj się do Konserwatorium Bellagio po ichRok szczura.Pozostaje otwarte do 7 marca (z personelem ogrodniczym liczącym 124 osoby do utrzymania go), w tym jego centralny element - pozłacany złoty szczur, który siedzi na złotych misach. symbol bogactwa i dobrobytu.

Pierogi na Parze, Xiao Long Bao fanjianhuaGetty Images 29z 50New Hampshire

Liban

Jedzenie jest ważną częścią chińskiego Nowego Roku, a centrum edukacyjne w spółdzielczej Libanie będzie gospodarzem spotkaniapraktyczne lekcje gotowaniana Nowy Rok 25 stycznia. Naucz się sztuki robienia chińskich pierogów (zarówno gotowanych na parze, jak i smażonych), gotowanych na parze bułeczek Bao i tradycyjnych dim sum.

Obchody chińskiego nowego roku Fajerwerki VIEW naciśnijGetty Images 30z 50New Jersey

Różne lokalizacje

Hostingiem są biblioteki w całym New JerseyObchody chińskiego nowego rokudla swoich społeczności w okresie od 24 stycznia do 8 lutego. Możesz także udać się do Weehawken, Jersey City lub Edgewater, aby obejrzeć pokaz sztucznych ogni na Nowy Rok po drugiej stronie wody w Nowym Jorku.