Czy jesteś między złamanym sercem a uzdrowieniem? 7 sposobów na przekroczenie emocjonalnej otchłani - Grudzień 2021

Kiedy znajdziesz się gdzieś pomiędzy złamaniem serca a uzdrowieniem, osiągnąłeś emocjonalną otchłań. To nie jest złe miejsce. Jest to krok w procesie leczenia, rodzaj progu, który musisz przekroczyć, aby dotrzeć do celu.

Emocjonalne zawieszenie oznacza, że ​​jesteś na swojej drodze do nowego życia, ale twoja przeszłość wciąż ma nad tobą kontrolę. Za każdym razem, gdy robisz krok naprzód, cofasz się o jeden krok, dzięki czemu jesteś w tej samej pozycji. Nie ma cię tu ani tam. Nie jesteś w tym samym miejscu, kiedy twoje serce po raz pierwszy pęka, ale jeszcze nie jesteś uzdrowiony.Jeśli uważasz, że nadszedł czas, aby przekroczyć ten próg i kontynuować nowe życie, w którym jesteś uzdrowiony, ale po prostu nie możesz znaleźć właściwego sposobu, aby to zrobić, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Jest 7 faz, które musisz przekroczyć, aby wyjść z emocjonalnej otchłani.

1. Daj sobie czas na opłakanie przeszłego związku

Nie chcemy żałować. Nie chcemy, aby przytłaczający nas przytłaczał nas smutek, więc utknęliśmy w tym miejscu odrętwienia, w którym po prostu istniejemy. Nie chcemy radzić sobie z naszymi uczuciami, więc je zamykamy. Powtarzamy sobie, że wszystko jest w porządku, nawet jeśli jesteśmy daleko od tego.

Dlatego pierwszym krokiem na drodze do wyzdrowienia jest uwolnienie się od uczuć. Płakać, kiedy masz ochotę płakać. Pozwól sobie zasmucać, ponieważ oczyszcza i jest pierwszym krokiem do uzdrowienia we właściwy sposób. Pozwolisz sobie być otwartym i wrażliwym później, ponieważ będziesz wiedział, że twój ból ukształtował cię i wzmocnił.2. Bądź dla siebie łagodny

Czasami jesteśmy zbyt surowi wobec siebie. Obwiniamy samych siebie za rzeczy, których nie zrobiliśmy. Cały czas przewijamy w przeszłość przeszłość, aby sprawdzić, czy jest coś, co moglibyśmy zrobić inaczej, aby uzyskać inny wynik. Musimy tu zrozumieć, że nie wszystko jest w naszych rękach. Że niezależnie od całej miłości, którą czujemy, niektórzy ludzie nie byli dla nas odpowiedni. Tak nie było.

Właśnie dlatego musisz pamiętać, aby zachować spokój. Musisz zdać sobie sprawę, że wszystko, co się wydarzyło, było poza twoją kontrolą i musiało się tak rozgrywać. Nie zmuszaj się też zbyt mocno - uzdrawianie nie przychodzi z dnia na dzień, jest procesem i wymaga czasu.

3. Rób dla siebie małe rzeczy każdego dnia

Żal może być wszechogarniający, dlatego wiele osób, które go przeżywa, zapomni o znaczeniu dobrego jedzenia i odpoczynku. Pamiętaj o prawidłowym jedzeniu. Znajdź sposób na zmniejszenie stresu i relaks. Staraj się dobrze spać, bo czynią to cuda. Nie zapominajcie, że wasze ciało i duch są ze sobą powiązane. Pielęgnuj oba.4. Nie przechowuj rzeczy w środku

Ważne jest, aby rozmawiać o rzeczach, które Ci przeszkadzają. Znajdź przyjaciela, grupę przyjaciół lub doradcę, z którym możesz porozmawiać. Najgorsze, co możesz zrobić, to nie rozmawiać o tym, bez względu na to, czy jest to ta sama stara historia w kółko. Kiedy mówisz coś głośno, to jakbyś stopniowo zmniejszał ciężar. Czujesz się lżejszy.

Pozwalając, by twoje myśli ożyły, możesz także zobaczyć, dlaczego wszystko, co się wydarzyło, ostatecznie było najlepsze. Być może nie doszedłbyś do tego zrozumienia, gdybyś był cicho i karmił swój żal zamiast go uwolnić. Tak czy inaczej, mów, dopóki nie będziesz miał nic więcej do powiedzenia na ten temat.

5. Liczy się każdy mały krok naprzód

Kiedy jesteś w emocjonalnej otchłani, czujesz się zablokowany. Czujesz, że nigdzie się nie wybierasz, gdy w rzeczywistości to nieprawda. Robisz małe kroki do przodu, a one mogą stać się tak małe, że nawet ich nie widzisz. Naucz się doceniać wszystko, co robisz dla siebie.

Musisz wiedzieć, że są ludzie, którzy troszczą się o ciebie i że nie jesteś sam w swojej walce. Że są ludzie, którzy przeszli przez coś podobnego, a ich historie życiowe mogą służyć zarówno jako komfort, jak i inspiracja do tego, co wciąż możesz osiągnąć. Masz kontrolę nad swoim życiem i możesz przejść przez wszystko - po prostu musisz w to uwierzyć.

6. Postaw się szczęśliwy jako pierwszy element na liście priorytetów

Rób rzeczy, które są dla ciebie dobre, które cię uszczęśliwiają i które poprawiają samopoczucie. Weź weekend w spa. Poprowadź maraton filmowy z popcornem i słodyczami. Wędrować. Idź pływać. Wprowadź trochę nowości do swojego życia. Zapisz się na kurs gotowania. Idź na paralotniarstwo. Naucz się tańczyć sambę. Wypróbuj nowe meksykańskie miejsce, które właśnie się otworzyło. Możliwości jest wiele, a wybór należy do ciebie; ważne jest to, że robisz coś dla siebie.

7. Czas na skok

Po przejściu wszystkich poprzednich kroków zaczniesz czuć, że otchłań nie jest już dla Ciebie odpowiednim miejscem. Jednak strach przed nieznanym i pożegnanie z przeszłością może być trudne, dlatego musisz wypchnąć się ze strefy komfortu. Nawet jeśli nie czujesz się w 100% gotowy do przejścia, skacz i miej nadzieję na najlepsze.

Blizny z przeszłości mogą czasami kłuć od czasu do czasu, ale nie pozwól, aby to skłoniło cię do myślenia, że ​​nie jesteś uzdrowiony. Osiągnąłeś już tak wiele i masz tyle siły, że twoja przeszłość jest niczym więcej niż bolesną pamięcią i masz zupełnie nowe życie, na które czekasz. Dowiesz się, że najlepszym uśmiechem jest ten, za który nie masz nikogo oprócz siebie, za co mógłbyś podziękować.