List otwarty do mojej mamy, która nigdy mnie nie chroniła - Grudzień 2021

Droga Mamo,

Kiedy tu siedzę i piszę, przypominam sobie, jak długo miałem w pamięci wszystkie myśli, uczucia i tajemnice, które zamierzam ujawnić w tym liście. Czuję, że ciężar ładunku, który dźwigam, zaczyna się zmniejszać z każdym wpisanym słowem. Przez ostatnie 20 lat miałem tyle poczucia winy, wstydu, zawstydzenia, bólu i gniewu. I choć tyle razy próbowałem napisać i uzupełnić ten list, prawda jest taka, że ​​kiedy mogłem znaleźć słowa, które chciałem napisać, byłem zbyt wysoki ... zbyt pieprzony, by nawet na wpół osłupić.como darle sexo oral a un hombre

Ale NIE dzisiaj… NIE! Jestem trzeźwa, spokojna i gotowa mówić o wszystkich „tajemnicach, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami, pozostają za zamkniętymi drzwiami”, które zawsze upierałeś się przy wysokich opowieściach i wymyśleniach niespokojnego dziecka szukającego uwagi.

Pozwólcie, że zacznę od stwierdzenia, że ​​PRZEBACZĘ CIĘ i kocham… i że ten list nie ma na celu zranić cię ani sprawić, że poczujesz, że kłopoty, na które wpadłem lub wątpliwe decyzje, które podjąłem, są w jakikolwiek sposób obwiniane ty. Chcę również powiedzieć, że przepraszam za podłe i nienawistne rzeczy, które powiedziałem i zrobiłem przez lata i chociaż moje zażywanie narkotyków mówiło mi przez długi czas, nie jest to w żaden sposób usprawiedliwieniem moich działań.

Świetnie się bawiliśmy, prawda? Śmialiśmy się, aż płakaliśmy ... Byliśmy tam dla siebie w trudnych i trudnych czasach ... Trzymaliśmy się przez bóle serca i łzy ... doświadczaliśmy miłości, nienawiści, życia i śmierci. Bóg jeden wie, że mieliśmy kilka powalających pojedynków i powiedział rzeczy, które niekoniecznie mieliśmy na myśli. Nasz związek był co najmniej piekielną kolejką górską. Patrząc wstecz, nigdy nie mogłem zrozumieć, dlaczego, kiedy najbardziej tego potrzebowałem, nie udało mi się mnie ochronić…Dlaczego w wieku 7 lat zostałem nazwany kłamcą i lekceważyłem dziecko, które szukało uwagi, kiedy moja starsza siostra ostrzegła cię o tym, co twój ówczesny chłopak bezskutecznie próbował jej zrobić, ale mi się udało? Dlaczego nigdy nie powiedziano mi, że to, co mi robił, było chore, obłąkane i złe? Prawda jest taka, że ​​w tym wieku nie miałem pojęcia, że ​​to, co robił, nie miało się dobrze czuć lub że wywarłoby to trwałe wrażenie nie tylko na sposobie, w jaki postrzegałem mężczyzn, miłość i seks, ale także na sposobie, w jaki ja postrzegał bezpieczeństwo, a przede wszystkim sposób, w jaki postrzegałem siebie przez większość mojego życia.

I dlaczego, dlaczego, dlaczego nie był jedynym, który kiedykolwiek miał okazję zrobić mi coś tak okropnego? Dlaczego byli inni, którzy mieli okazję wpatrywać się we mnie przebiegłymi myślami i intencjami, a następnie w pewnym momencie realizowali te same myśli i działania bez żadnych konsekwencji? Dlaczego nie ochroniłeś córki, którą przysięgałeś kochać całym swoim sercem? Czy to byłam ja? Czy to coś, co powiedziałem? Coś co zrobiłem? Coś, czego nie zrobiłem?Miałem prawie 13 lat, kiedy twój ówczesny trzeci mąż położył ręce na całym moim tyłku, czując się, z najbrzydszym uśmiechem na twarzy. Nie pamiętam, czy było to przed czy po tym, jak znalazłem pornografię nieletnich młodych dziewcząt, które przypominały mnie na naszym komputerze domowym, z którego wszyscy korzystaliśmy.

Przez cały ten czas nie tylko twój mąż był zainteresowany twoją 13-letnią córką, ale także 18-letni lider grupy młodzieżowej naszego kościoła, którego uwielbiał twój mąż i który przysięgałeś „najmilszy i najbardziej odpowiedzialny młody człowiek, którego spotkałeś o wiele za długo. Za każdym razem, gdy zabiera mnie na grupy młodzieżowe lub inne wycieczki i zajęcia kościelne, z pewnością zatrzyma się w jakimś przypadkowym, ukrytym miejscu, aby zdobyć niewinność i wolny duch twojej młodej córki.

W tym czasie zachorowałem na zaburzenie odżywiania, pozwoliłem, aby mój 4,0 GPA w szkole znacznie spadł do absurdalnego 1,5 GPA, przestałem angażować się w moje pozalekcyjne zainteresowania… Na miłość boską, obciąłem włosy w „groble , ”Nosiłam całkowicie czarne ubranie, ułożone na ciemnym makijażu - mając nadzieję i modląc się, że będę zbyt brzydka, żeby z tym dłużej poplątać - że nie będę już przedmiotem ich obrzydliwych gier. Wydaje mi się, że nigdy nie dostali notatki, ponieważ trwała dalej.

Ile razy zwróciłeś na to uwagę? Ile razy błagałem cię, żebyś pozwolił mi zostać w domu? Ile razy mnie uziemiłeś, bo „działałem”? Jak często mnie odwzajemniałeś i sprawiałeś, że dzwoniły mi uszy, ponieważ płakałam, krzyczałam i rzucałam napadami na twój pobyt z mężem? Dlaczego nie chroniłeś swojej córki?

Miałem kilka tygodni od świętowania 15. urodzin, kiedy wróciłem do domu z krótkiego pobytu w rodzinie zastępczej. Do tego czasu uważałem, że nie masz prawa mówić mi, co mam robić i jak żyć moim życiem.

I nie walczyłeś zbytnio z moją zbuntowaną postawą „nie możesz mi powiedzieć gówna”, więc przetoczyłem się z nią i podniosłem ją do zupełnie nowej skrajności. Zostałem na zewnątrz tak długo, jak chciałem, z kimkolwiek był „smak tygodnia” lub najbardziej szalony i szalony, kusił jak marynarz, pił tyle alkoholu, ile mogłem dostać, próbowałem marihuany, a nawet popijałem opioidy po raz pierwszy. Ilekroć protestujesz, wychodzę z domu z środkowym palcem w powietrzu i wielkim „Pierdol się !!” krzyczał tak głośno, jak tylko mogłem.

W tym samym czasie poznałem nawet tatę mojego chłopca i prawie natychmiast go wprowadziłem, mimo że był 22-letnim alkoholikiem, z pracą na nowo, bez ambicji i chęci zrobienia czegoś więcej niż spędzaj każdą przebudzoną godzinę wplątaną w prześcieradło ze swoim 15-latkiem.

Byłeś zajęty swoim profilem randkowym, opowiadając wszystkim zboczeńcom, jak piękna, inteligentna i utalentowana była twoja młoda córka. Czy to dlatego otrzymałeś tak wiele odpowiedzi? Dlaczego nie mógłbyś chronić swojej córki przed złymi intencjami zalotników?

Siedziałem w łazience naszego „domu” 4 miesiące po najbardziej oburzająco rozkoszowanym słodkim 16, z nie tylko jednym, ale 6 POZYTYWNYMI testami ciążowymi rozłożonymi na blacie. Zszedłem po schodach, łzy spływały mi po policzkach i zanim zdążyłem wydobyć jedno słowo, powiedziałeś: „Jesteś podrzucony, prawda?” ani razu nie patrząc na mnie ani nie zmieniając wyrazu twarzy. W ciągu tygodnia wyszedłem z twojego domu i szybko stałem się dorosły.

Szybko do przodu prawie 4 lata, ożeniłeś się ponownie, byłem mamą przystojnego małego chłopca, ale musiałem wrócić do domu z powodu nieprzewidzianego wyroku więzienia wydanego tacie. Powróciliśmy do rutyny matki i córki, podobnie jak w moim skalistym dzieciństwie. W rzeczywistości twój nowy mąż pasował nawet do tej samej starej, paskudnej roli starszego mężczyzny, doprowadzając mnie do tego stopnia, że ​​byłem tak pijany, że wymiotowałem w koszu na śmieci, gdy on trzymał ręce w szortach. UUUGGGHHH !!

Przewiń do przodu jeszcze o 3 lata i znów wróciłem do domu, mieszkając z najdroższą mamusią, a ty wciąż byłeś z tym samym przegranym. Pamiętasz, jak zadzwonił do mnie i powiedział te wszystkie okropne i okropne rzeczy o tym, jak gruby i gruby byłeś, i dlaczego jedynym powodem, dla którego się z tobą zajmował, było to, że chciał się do mnie zbliżyć?

Jeśli dobrze pamiętam, omdlewał nade mną i powiedział mi, jak piękna jestem i jak bardzo się we mnie zakochuje, przez cały czas przez telefon głośnomówiący, abyś mógł usłyszeć każde nieszczęśliwe słowo, które wydobywało się z jego ust.

Niecały tydzień później byłem w więzieniu i spotkałem się z 3 przestępstwami, które nie tylko zostały przez ciebie nacisnięte, ale były kompletnymi kłamstwami. Ochrona przed sobą, powiedziałeś. Co?

Następne 8 lat jest zamglone i zachmurzone, głównie dlatego, że byłem zbyt wysoki, aby zwracać uwagę lub dbać. Pośród tego wszystkiego zatraciłem się - całkowicie i całkowicie. Stałbym przed lustrem i byłbym tak zawstydzony tą osobą, która na mnie patrzy, płakałbym i krzyczał na to cholerstwo.

Wymknąłem się spod kontroli, prawie umarłem raz lub dwa i nie obchodziło mnie to. Straciłem wszystko, co posiadałem więcej niż raz, straciłem jedyne dwie rzeczy, które coś dla mnie znaczyły na tym świecie, i zatraciłem się coraz bardziej każdego dnia. Spędziłem miesiące w więzieniu, aby wyjść i wrócić do miejsca, w którym byłem wcześniej, pomimo moich najlepszych starań.

Pewnego dnia obudziłem się i zdałem sobie sprawę, że jeśli kiedykolwiek zamierzam iść naprzód, muszę przestać żyć w mojej udręczonej przeszłości. Usiadłem więc i w końcu napisałem ten list, którego być może nigdy nie przeczytasz. Ponieważ muszę ci wybaczyć i odejść od bólu i gniewu. W końcu, o ile wiem, nadal żyjecie swoim życiem, a teraz moja kolej.

Kocham cię mamo, ale teraz będę cię kochać z dystansu, który będzie nas chronił i leczył nas oboje. Zawsze będę córką mojej matki, ale nie pozwolę już, aby duchy z mojej przeszłości decydowały o tym, jak żyję swoją teraźniejszością i przyszłością.

Zawsze i na zawsze,
Córka, która się chroni

autor: Candace Barish