Alicia Keys przez lata - Grudzień 2021

61. coroczne nagrody Grammy Archiwum zdjęć CBSGetty Images

Zanim została uznana za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w Stanach Zjednoczonych z 15 nagrodami Grammy, Alicia Keys - Alicia Augello-Cook - była tylko młodą dziewczyną z Nowego Jorku z wielkimi marzeniami. Teraz, zbliżając się do wieku 40 lat, jest gotowa na kolejny koncert goszczący na rozdaniu nagród Grammy 2020iwyda swój siódmy album studyjny jeszcze w tym roku. Ten ukochany artysta nie daje spokoju i dziękujemy za to wszechświatowi!

que hacer para excitar a un chico
Zobacz galerię dwadzieścia jedenZdjęcia Archiwum Rona Galelli - Zdjęcia plików Ron Galella, Ltd.Getty Images 1z 211998

Keys od dawna docenia muzykę klasyczną i jazzową, a w połączeniu z jej nieziemską kombinacją śpiewu, pisania piosenek i talentu gry na fortepianie, nic dziwnego, że podpisała kontrakt z Columbia w wieku zaledwie 15 lat. ma kontrolę nad twórczością i mimo swojego wieku jest postrzegana jako poważna artystka, więc później zdecydowała się poprosić o zwolnienie z kontraktu. W 1998 roku podpisała kontrakt z Clive Davis i Arista Records.HECTOR MATAGetty Images dwaz 212002

Dwa lata po podpisaniu kontraktu z Aristą Keys podążył za Clive'em Davisem do jego nowo utworzonej wytwórni J Records, wstrzymując w tym celu jej debiutancki album. Wreszcie w 2002 roku wyszła na wolnośćPieśni a-moll, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200, sprzedał się w USA w liczbie 6,2 miliona egzemplarzy. i zdobyła pięć Grammy, wiążąc ją z Lauryn Hill za większość nagród Grammy dla solowej artystki w ciągu roku.

Odliczanie do rozpoczęcia: koncert NFL na Times Square Scott GriesGetty Images 3z 212002

Alicia Keys i raper Eve połączyli siły, by stworzyć „Gangsta Lovin”, letni hymn, który znalazł się na drugim miejscu listy Billboard 100.

47. doroczne nagrody GRAMMY - Press Room Jeff KravitzGetty Images 4z 212003

Pamiętnik Alicii Keys, Drugi album Keys, zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Zdobył jej cztery dodatkowe nagrody Grammy, w tym zaszczytny tytuł najlepszego wokalnego występu kobiecego R&B za przebojowy hit „If I Ain't Got You”.32nd coroczne American Music Awards - Show Frank MicelottaGetty Images 5z 212004

W 2004 roku Alicia Keys dołączyła do Ushera w duecie „My Boo”, który pojawił się w Usher'sWyznaniaalbum. Tutaj wykonują seksownie słodki numer na AMA w 2004 roku. Singiel pozostał na szczycie listy Billboard Hot 100 przez sześć tygodni.

Alicia Keys podpisuje kopie Matthew SimmonsGetty Images 6z 212005

Dodano Alicia KeysNew York Times-autorka bestsellerów na swojej liście wyróżnień, kiedy pisała Tears for Water: Songbook of Poems and Lyrics , zbiór niewydanych wierszy i tekstów z jej dzienników. Zapytany, dlaczego wybrała ten tytuł, Keys powiedział: „wszystko, co kiedykolwiek napisałem, pochodziło z moich łez radości, bólu, smutku, depresji, a nawet pytania”.

MTV Unplugged Taping Featuring Alicia Keys - 14 lipca 2005 L. BusaccaGetty Images 7z 212005

Alicia Keys wykonała, nagrała i wydała album na żywo z jej popularnej częściMTV Unpluggedserial, w którym występowali muzycy tacy jak Common, Adam Levine i Damian Marley. Album zawierał również jej nowy singiel „Unbreakable”, który zajął czwarte miejsce na listach przebojów Hot R & B / Hip-Hop.L. CohenGetty Images 8z 212007

Alicia Keys zadebiutowała w 2007 roku rolą wAsy Smokin '. Zagrała zabójcę imieniem Georgie Sykes obok wielkich nazwisk, takich jak Ben Affleck, Ryan Reynolds i kolegę z muzyki, Common, który również zadebiutował na dużym ekranie. Porozmawiaj o poczwórnym zagrożeniu!

50. doroczne nagrody Grammy - Show Kevin WinterGetty Images 9z 212008

Trzeci album studyjny Alicii,Jak ja jestem, dała Keys jej największą sprzedaż w pierwszym tygodniu w jej karierze i teraz jest to platyna 3x. Na 50. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy - podczas którejJak ja jestemzdobyła dwie dodatkowe nagrody - otworzyła ceremonię, występując obok archiwalnych nagrań Franka Sinatry.

39 roczna liczba osób Christopher PolkGetty Images 10z 212008

Keys spotkała się z pewnymi kontrowersjami, kiedy udzieliła wywiaduMiksermagazyn, cytowany jako mówiący, że „gangsta rap” nie istniał i był sztuczką stworzoną przez rząd, aby przekonać czarnych ludzi do wzajemnego skrzywdzenia. Później napisała oświadczenie wyjaśniające cytat, mówiąc, że jej słowa zostały źle zinterpretowane.

Jennifer Lopez Surprise Birthday Party Kevin Mazur / JLoGetty Images jedenaściez 212008

W 2008 roku Keys zerwał z wieloletnim chłopakiem i partnerem biznesowym, Kerry Brothers, i po cichu rozpoczął współpracę z producentem Swizz Beatz. Para znała się od dzieciństwa i podobno zaczęli się spotykać, gdy był jeszcze z ówczesną żoną Mashondą Tifrere, z którą ma wspólnego syna. Obaj upublicznili swój związek na początku 2009 roku.

2009 MTV Video Music Awards - Show Jeff KravitzGetty Images 12z 212009

Na MTV Video Music Awards Alica Keys i Jay-Z wykonali przebój „Empire State of Mind”, który stał się krytycznym sukcesem i zdobył dwie nagrody Grammy. Raper Lil Mama, ogarnięty emocjami podczas piosenki, wskoczył na scenę pod koniec występu, wywołując reakcję fanów i dziennikarzy.

Alicia Keys In Concert Jason KempinGetty Images 13z 212009

Keys koncertowała za granicą ze swoim czwartym albumem studyjnym,Element wolności, w 2009. Album zrodził cztery hity Billboard Hot 100 i stał się pierwszym jej albumem, który znalazł się na szczycie brytyjskich list przebojów.Element wolnościPojawiła się również Beyoncé, która współpracowała z Keys przy jej trzecim singlu „Put It In A Love Song”.Krążyły plotki o epickim wideow pracach, ale materiał filmowy nigdy nie został opublikowany. To najwspanialszy film, jakiego nigdy nie było.

Utrzymaj dziecko przy życiu Kevin Mazur / ChildGetty Images 14z 212010

Keys i Swizz Beatz ogłosili swoje zaręczyny i ciążę w maju 2010 roku. Pobrali się 31 lipca 2010 roku podczas prywatnej ceremonii nad Morzem Śródziemnym.

2012 MTV Video Music Awards - Show Kevin WinterGetty Images piętnaściez 212012

Keys wykonuje „Girl on Fire” z olimpijczykiem Gabby Douglasem na gali MTV Video Music Awards 2012. Piosenka był utworem tytułowym z jej piątego albumu studyjnego o tym samym tytule,i stała się jej pierwszym hitem z 20 listy przebojów Billboardu od 2007 roku „Like You Never See Me Again”. Niezależnie od tego, występ tego albumu na listach przebojów został uznany za mniej udany niż jej poprzednie wydawnictwa.

Gabrielle Dimitrios KambourisGetty Images 16z 212014

Keys i mąż Swizz Beatz rodzą razem drugie dziecko w 2014 roku, witając syna o imieniu Genesis Ali Dean.

LISGetty Images 17z 212015.

W 2015 roku Keys zrobił sobie przerwę od wydawania albumów i tras koncertowych, aby bardziej skupić się na innych przedsięwzięciach, w tym powracającej roli Sky Summers w drugim sezonieImperium, a także współautoremksiążka dla dzieci.

The Voice - sezon 11 NBCGetty Images 18z 212016

Keys debiutuje jako trener wokalny w 11 sezonieGłos, oceniając i trenując obok Miley Cyrus, Adama Levine'a i Blake'a Sheltona. W swoim debiutanckim sezonie zajęła trzecie miejsce z członkiem zespołu We 'McDonald. Keys wydała także swój pierwszy singiel od czterech lat, zatytułowany „In Common”.

2016 MTV Video Music Awards - Przyloty Anthony HarveyGetty Images 19z 212016

Keys chodziła po czerwonym dywanie MTV Video Music Awards bez ani jednej kropli makijażu w 2016 roku. Zainspirowała ją do rezygnacji z makijażu podczas zdjęć do swojego albumu,Tutaji czując się wzmocniona decyzją, postanowił kontynuować naturalną passę. Stamtąd narodził się Keys „No Makeup Movement”. „Uwielbiam błyszczyk do ust, róż, kredkę do oczu. To nie o to chodzi. Jednocześnie nie chcę czuć się zobligowana - muszę to zrobić ”- powiedziała podczas jednej z sesjiDziś pokażczłon.

61. doroczne nagrody GRAMMY - Inside Kevin MazurGetty Images dwadzieściaz 212019

Keys była gospodarzem 61. ceremonii rozdania nagród Grammy - po raz pierwszy jako MC podczas gali wręczenia nagród. Miała wiele niezapomnianych chwil, w szczególności kiedy Lady Gaga, Jada Pinkett Smith, J.Lo i była Pierwsza Dama, Michelle Obama, dołączyli do niej na scenie na początku pokazu. Keys wykonała również niesamowitą składankę, którą nazwała „Songs I Wish I Wrote”, grając na dwóch fortepianach jednocześnie.

Alicia Keys świętuje swój nowy singiel Był przytłumionyGetty Images dwadzieścia jedenz 212019

we wrześniu 2019 roku Keys wydała swój najnowszy singiel, duet z Miguelem zatytułowany „Show Me Love” - pierwszy singiel z jej nadchodzącego wydania studyjnego w 2020 roku,A.L.I.C.I.A. Piosenka odniosła komercyjny sukces, trafiając na listę Billboard Hot 100, po raz pierwszy dla Keys od 2012 roku „Girl on Fire”.