9 sposobów, w jaki patologiczny kłamca łamie cię swoimi grami - Grudzień 2021

Podczas gdy niektórzy z nas kłamią, by ocalić krzywdzenie czyichś uczuć lub uniknąć konfliktu, są ludzie, którzy nie mogą pogodzić się z prawdą. Patologiczni kłamcy nie mają moralnego kompasu. Używają kłamstw jako narzędzia manipulacji, kontroli i władzy, po prostu dlatego, że potrafią. Musi czuć się wzmacniający, gdy wiesz, że możesz przekonać kogoś do czegoś, co według niego nie jest prawdą. Ale są tak dobrzy w kłamaniu, że nie przestaną tego robić. Może zaczęli używać go jako niezbędnego zła, ale z czasem stało się to dla nich nawykiem. Teraz nie wiedzą, jak mówić prawdę, nawet jeśli chcą.

Umawianie się z kłamcą może cię zranić na wiele sposobów, od przekręcania umysłu i kwestionowania rozsądku, po czucie się zdradzonym i po prostu złamanym za kochanie kogoś, kto nigdy nie jest z tobą szczery. I jest wiele charakterystycznych znaków, że spotykasz się z kompulsywnym kłamcą, którego szukasz, aby ocalić się przed sposobami, w jakie mogą cię złamać.la mejor posición sexual para satisfacer al hombre

1. On ukrywa przed tobą rzeczy

Nie chce dać się złapać, więc zrobi wszystko, aby kłamać dalej. Ukryje swój telefon, będzie przechowywał hasła i hasła do wszystkiego i jak najdalej odciągnie Cię od życia prywatnego. I nawet gdy poczujesz, że coś jest nie tak, jest tak dobry w manipulowaniu tobą, że skończysz przeprosinami, nawet jeśli to on powinien cię przeprosić.

2. Kłamie na temat najbardziej przyziemnych rzeczy

Kłamią o wszystkim w zasadzie. Od tego, co jedli na śniadanie, co zrobili rano, po czas, kiedy poszli spać. Dzięki nim nigdy nie wiesz, jaka jest prawda, a nawet jeśli wiedzą, że potrafisz przejrzeć ich kłamstwa, nadal kłamią. To nie jest coś, czego nie mogą kontrolować, to coś, czego nie chcą kontrolować. Chociaż lojalność jest jedną z najważniejszych cech w związku, z nią jest praktycznie niemożliwa.

3. Zawsze ma wymówkę

Bez względu na to, co się stanie, jest w stanie w kilka sekund wymyślić całą historię. Podczas gdy my wszyscy się potykamy i jąkamy, próbując znaleźć słowa, aby się z tego wydostać, on nawet nie traci rytmu. Będzie miał usprawiedliwienie, gdy tylko go o coś skonfrontujesz, co spowoduje, że podrapiesz się po głowie i zastanawiasz się, co poszło nie tak.4. Dosłownie nie ma dla niego żadnych kłamstw

Podczas gdy niektórzy z nas będą kłamać tylko po to, by ratować czyjeś uczucia lub uratować własny tyłek (np. Unikając odpowiedzi „Zjadłeś moje lody?”), Na kompulsywnego kłamcę, nic nie jest święte - nawet nie kłamie, czy kocha cię, czy nie, jeśli cię zdradził lub zabrał ci coś. Nie ma wyrzutów sumienia za manipulowanie tobą i zrobi wszystko, aby utrzymać szaradę.

cómo se siente si está embarazada

5. Zaczynasz kwestionować swoje zdrowie psychiczne

Przekonuje cię, że niebo jest żółte, a słońce niebieskie. Wkrótce zaczynasz kwestionować własne zdrowie psychiczne, ponieważ udaje mu się przekonać cię, że rzeczy, których doświadczyłeś z nim, nie zdarzyły się w taki sposób. On jest taki dobry. I za każdym razem, gdy czujesz się zdenerwowany tym, że kłamie, wyrzuty sumienia wprawiają cię w przekonanie, że jest ofiarą, więc ostatecznie przeprosisz go. W kompulsywnych kłamcach chodzi o to, że mają sposób, aby zmusić nas do kwestionowania naszego umysłu i własnego rozsądku.

6. Czujesz się jak zły facet za przesłuchanie go

Manipulacja to jego gra i opanował ją do perfekcji. Nic dziwnego, że czujesz się jak najgorszy czarny charakter, jaki kiedykolwiek żył, tylko dlatego, że odważyłeś się podważyć jego opowieści lub lojalność. Odwróci twój świat do góry nogami, nawet o tym nie myśląc, dopóki tylko dostanie to, czego chce.7. Nigdy nie bierze na siebie odpowiedzialności - zamiast tego obwinia cię o to

Kiedy złapiesz go na gorącym uczynku i skonfrontujesz się z nim, albo zmieni on całą historię i spróbuje przekonać cię, byś zobaczył jego wersję prawdy, albo znajdzie sposób, by cię winić. Okłamał cię tylko, by cię chronić, bał się, że nie będziesz w stanie poradzić sobie z prawdą, był pewien, że nie jesteś zainteresowany poznaniem prawdy itp. Nigdy, a to znaczy nigdy, nie weźmie odpowiedzialności za swoje kłamstwa i gry.

8. Nie ma wyrzutów sumienia

Bez moralnego kompasu i bez wyrzutów sumienia jest cholernym psychopatycznym kłamcą, który nigdy nie poczuje się winny, że sprawi, że poczujesz się jak szalony. Nie raz okaże choć odrobiny wyrzutów sumienia za rozbicie cię na miliony kawałków, ponieważ nie jest w stanie go mieć. To sprawi, że poczujesz się, jakbyś nie był godny czyjejś miłości, lojalności i uczciwości, a jedyną prawdą jest to, że nigdy nie był w stanie ci tego dać. Wszystko, co mógł ci dać, to kłamstwa i manipulacje.

9. On odbiera ci bezpieczeństwo

Jego gry zabierają wszystko, o czym myślałeś, że wiesz. Jego gry zabierają ci bezpieczeństwo, siłę i zdolność do ufania komukolwiek lub sobie. Relacje dotyczą poczucia bezpieczeństwa, szacunku i miłości, a kiedy umawiasz się z patologicznym kłamcą, nie masz nic z tych rzeczy. Odrzuca wiarę w miłość i wydaje się, że nie ma sposobu, aby powrócić na własne nogi po tym, jak zostałeś złamany tak bardzo, że zniszczył wszystko, czym byłeś. I właśnie wtedy, gdy myślisz, że udało ci się go zmienić, on znów cię łamie. Kochanie kłamcy jest gorsze niż przechodzenie przez piekło, więc lepiej uciec, póki możesz.