9 znaków, że twój związek się wymyka

Nigdy nie zakochujemy się w kimś, oczekując, że to się skończy. Kiedy decydujemy się wpuścić kogoś, mamy nadzieję, że będzie to trwało całe życie, ale nie każdy związek się udaje. Nie każda para ma być.Ale jeśli wierzysz, że przeznaczeniem jest bycie razem i tracisz miłość, rozpoznanie oznak zejścia się związku może pomóc Ci zareagować na czas i uratować go lub po prostu odejść, zanim stanie się brzydki.

1. Twoje rozmowy są prowadzone na autopilocie

Nie mówisz już o tym, co jest dla Ciebie ważne, co Cię martwi lub jak się czujesz. Twoje rozmowy nie są osobiste, są tak samo niezręczne, jak te, które prowadzisz ze współpracownikami - prosta wymiana bezsensownych informacji po prostu w celu wypełnienia ciszy.2. Nie ma już między wami zaufania

Nie czujesz się już komfortowo, rozmawiając ze swoim partnerem o swoich problemach lub obawach. Udostępnianie, tak jak kiedyś, jest teraz niewyobrażalne, a zaufanie do partnera to coś, czego od dawna nie czułeś.

3. Powstrzymujesz się od kłótni, ponieważ po prostu nie dbasz już o to, by to zrobić

Najpierw dochodzi do kłótni o każdą drobiazg, którą kiedyś zmywałeś, ale z czasem nawet to znika. Nie dbasz już o to, co dzieje się z wami dwojgiem, ponieważ czujesz się pusty i wyczerpany. Rzeczywiście skończyłeś z tym związkiem, ale nadal musisz przyznać się do tego.

4. Twoje życie seksualne jest praktycznie martwe

I nie przeszkadza ci to. Były dni, kiedy nie mogłeś oderwać od siebie rąk, a teraz wszystko, co próbujesz zrobić, to trzymać się od siebie z daleka. I nawet jeśli zdecydujesz się uprawiać seks, przestanie się kochać tak jak kiedyś. To tylko kolejny obowiązek.5. Najważniejszym źródłem stresu jest twój znaczący drugi

Przebywanie w towarzystwie innych powinno eliminować stres, a nie być źródłem stresu. Kiedy zdasz sobie sprawę, że tak się dzieje, może lepiej wyjść, zanim zakwestionowane zostanie twoje zdrowie psychiczne.

6. Ciągle zadajesz sobie pytanie, czy są one „jednym”

Masz obsesję na punkcie „co jeśli”, zastanawiając się, czy dokonałeś właściwego wyboru, wybierając je. Zastanawiasz się, co by się stało, gdybyście dwoje nigdy się nie spotkali i jak wyglądałoby wasze życie bez nich. Wszyscy czasem zastanawiamy się, jak wyglądałoby nasze życie bez naszego S.O., ale jeśli ta myśl ciągle przychodzi ci do głowy, być może nadszedł czas, aby ta myśl się wydarzyła.7. Cieszysz się czasem wolnym od partnera niż czasem spędzonym z nim

Nadal pamiętasz, jak byliście szczęśliwi razem, wszystkie śmiechy, które dzieliliście i dobre czasy, które przeżyliście. Ale to wszystko, czym teraz są, odległe wspomnienia o parze, którą kiedyś byłeś.

Kiedy ostatnio robiłeś coś dla zabawy? Kiedy ostatni raz zaskoczyliście się czymś innym niż brzydka cisza i zimny uścisk? Kiedy ostatni raz czułeś się jak para?

8. Myśl o byciu bez nich nie przeszkadza

Gdy zastanawiasz się, czy to oni są „jednym”, zdajesz sobie sprawę, że nie byłoby tak źle być samotnym po tak długim czasie. Nie denerwujesz się już, kiedy myślisz o ich odejściu; zakończenie związku nie wydaje się wcale takie złe.

9. W głębi duszy wiesz, że twoja przyszłość nie jest z nimi

W miarę upływu czasu, a twoje uczucia zaczynają zanikać, kiedy wszystkie rzeczy, które sprawiły, że jesteście parą, zniknęły, możecie wreszcie przyznać się przed sobą, że wasza przyszłość nie jest z nimi.

To już nie jest przerażająca myśl, nie jest to coś, co łamie ci serce; to tak, jakby słyszeć prognozę pogody i nic nie czuć. Niewiele związków się udaje, ale ważne jest, aby zbyt mocno nie trzymać się tych skazanych. Może twoje „jedno” jest tylko zerwaniem.