9 kluczowych etapów powrotu do siebie z Ex

9 kluczowych etapów powrotu do siebie z Ex

Zacząłeś żałować swojej decyzji o zerwaniu, a teraz chcesz spróbować odzyskać swojego byłego?Cóż, najpierw musisz przejść przez te etapy powrotu do byłego, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać w tej podróży.

Bez względu na przyczynę zerwanie jest zawsze skomplikowane i trudne. Dlatego powinniśmy się dobrze zastanowić, zanim podejmiemy jakiekolwiek zdecydowane decyzje.Jednak naprawdęzerwanie powinno zawsze być twoją ostatnią opcją.

Jeśli jest jakaś nadzieja, że ​​możesz uratować i naprawić swój związek, powinieneś najpierw spróbować.

Czasami niestety po rozstaniu nie ma już odwrotu.Po przejściu do nowych i różnych sfer twój były partner mógł naprawdę ruszyć dalej, co zrujnowałoby twoje szanse na powrót do siebie.

Jak twierdzi wielu ekspertów ds. związków, większość rozstań w rzeczywistości następuje bez wyraźnego powodu.

smutna, zamyślona kobieta w niebieskiej bluzie z kapturem, siedząca i trzymająca filiżankę kawyMoże się zdarzyć, że jedna osoba znudzi się rutyną lub po prostu tęskni za samotnym życiem i podejmuje pochopną decyzję o zerwaniu ze swoim partnerem.

To jest właściwie powód, dla którego wiele osób żałuje swojej decyzji o rozstaniu z drugą połówką.

Czy można ponownie rozpalić stare płomienie? Oczywiście, że mogą. Jeśli obie strony włożą w to trochę wysiłku, ich nowy związek może być nawet lepszy niż stary.

Jednakże,może się to zdarzyć tylko w dwóch okolicznościach; oboje partnerzy muszą tego samego chcieć i chcieć włożyć trochę wysiłku w odbudowanie swojego związku.

Czy to się uda? Cóż, nigdy nie możemy być pewni, co przyniesie nam przyszłość. Może prowadzić do złamanego serca, ale może również stać się zdrowym, pełnym miłości i wspaniałym związkiem.

Etapy powrotu do dawnego życia

Jeśli uważasz, że twoje zerwanie było wielkim błędem, a teraz zastanawiasz się, czy powinieneś ożywić stary związek, powinieneś sprawdzić poniższe etapy powrotu do byłego partnera.

Dowiedz się wszystkiego, czego możesz się spodziewać w drodze powrotnej do swojego byłego partnera i zwróć uwagę na niektóre z głównych czerwonych flag, które mogą zrujnować pojednanie.

Ponowne przemyślenie rozpadu

zamyślona kobieta rasy kaukaskiej siedząca w pobliżu zbiornika wodnego, skupiająca się na głowie

To jest pierwszy etap. Bez względu na to, co robisz i jak bardzo starasz się być zajęty, po prostu nie możesz oderwać myśli od rozstania.

Jesteś świadomy wszystkich zalet i wad swojego związku, a teraz rozważasz to wszystko.

Czy naprawdę warto walczyć, czy lepiej zostawić wszystko tak, jak jest?

Dlaczego zerwałeś?

Prawdopodobnie w pierwszej kolejności myślisz o tym, co sprawiło, że zakończyłeś swój związek. I powinieneś.

Po znalezieniu odpowiedzi na to pytanie łatwiej będzie Ci poradzić sobie z problemami, które wszystko zepsuły.

Zanim znajdziesz sposób, by sobie z tym poradzić, musisz znaleźć przyczynę, która sprowokowała zerwanie. To jedyny sposób, w jaki będziesz w stanie naprawić relacje między wami.

Czy była to decyzja impulsywna?

Kto popełnił ten błąd, który doprowadził cię do zerwania? Jeśli to byłeś ty, czy naprawdę przemyślałeś to przed podjęciem decyzji o rozstaniu?

kobieta o pytających oczach patrząca w kamerę siedząca na kanapie i pijąca gorący napój

Jeśli była to decyzja impulsywna, to prawdopodobnie była niewłaściwa.

Jeśli chodzi o te rzeczy,nie powinieneś ślepo podążać za swoim umysłem. Czasami musisz też usłyszeć, co twoje serce ma do powiedzenia.

Czy uważasz, że twój związek zasługuje na drugą szansę?

Jeśli był to zaangażowany i zdrowy związek, to oczywiście zasługuje na kolejną szansę. Byłoby niesprawiedliwe po prostu odpuścić i zapomnieć o tym.

Jeśli byłeś naprawdę szczęśliwy w tym związku, to zdecydowanie warto o to walczyć.

Jeśli jednak było to toksyczne, jeśli doszło do jakiegokolwiek nadużycia, fizycznego, psychicznego lub emocjonalnego, nie ma drugiej szansy, a twoja decyzja o zerwaniu była po prostu słuszna. Sprawcy nigdy nie zasługują na przebaczenie.

​Czy nadal szczerze kochasz swojego byłego partnera?

Czy pamiętasz te uczucia motyli, które miałeś na początku swojego związku, za każdym razem, gdy myślisz o swoim byłym partnerze? Czy te motyle wciąż tam są?

Jeśli tak (a prawdopodobnie są, ponieważ myślisz o pojednaniu), to prawdopodobnie popełniłeś błąd, zrywając z nimi. Nie martw się, nadal możesz wszystko naprawić.

Jednak oczywiście będziesz musiał włożyć trochę wysiłku i uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza jeśli nie było cię przez dłuższy czas.

Zasada braku kontaktu

smutna, zamyślona młoda kobieta trzymająca głowę stojąca przy szklanych oknach z wpadającym promieniem słońca

Ten etap może Cię zmylić, bo dlaczego miałbyś unikać kontaktu z kimś, z kim chcesz się spotkać, prawda? Niemniej jednak jest to bardzo proste i wydajne.

Czy znasz znaczenie zasady braku kontaktu?

Definiuje się go jako szczególny okres po rozstaniu, w którym należy unikać jakiegokolwiek kontaktu ze swoim byłym, ponieważ trzeba dać sobie nawzajem przestrzeń i czas do zastanowienia się nad swoim związkiem i samym rozstaniem.

Dlaczego nie masz kontaktu ze swoim byłym chłopakiem/dziewczyną?

Musisz poświęcić trochę czasu na przemyślenie przyczyn swojego zerwania.

Na pewno pojawią się niejasne emocje i będziesz potrzebować czasu, aby je przetworzyć.

Teraz potrzebujesz pokoju. Bycie w kontakcie wywarłoby na was pewną presję i zdecydowanie negatywnie wpłynęłoby na waszą decyzję.

sylwetka kobiety zwróconej ku zachodowi słońca z włosami częściowo rozwianymi przez wiatr

Wykorzystaj ten czas na szczerą rozmowę ze sobą

Oczywiście możesz mówić, ale tylko do siebie. Czasami dobrze jest porozmawiać z przyjacielem i usłyszeć czyjąś obiektywną opinię, ale w większości przypadków nie kończy się to dobrze.

Mogą próbować udzielić ci porady dotyczącej związku i pomimo ich najlepszych intencji, prawdopodobnie to nie zadziała dla ciebie.

Więc usiądź, zrób sobie kawę i porozmawiaj.

Porozmawiaj o swoim związku, swoich emocjach i wszystkich innych rzeczach, które cię niepokoiły. W ten sposób oczyścisz swoje myśli i podejmiesz najlepszą decyzję.

Częściej spotykaj się ze znajomymi

W przypadku zasady braku kontaktu najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest spędzanie czasu ze znajomymi tak długo, jak to tylko możliwe. Będą zajmować twój umysł, zamiast myśleć o twoim byłym partnerze.

Przenoszenie uwagi na siebie

piękna młoda kobieta leżąca na łóżku spa, ubrana w ręcznik z widokiem na okna, z mnóstwem kwiatów wokół?

Czy twoim priorytetem była twoja była dziewczyna/chłopak przez cały czas, kiedy się spotykaliście?

Cóż, nadszedł czas, aby zreorganizować swoje priorytety i ponownie skupić się na sobie. W jaki sposób?

Miłość do siebie

Czy pamiętasz ostatni raz, kiedy zrobiłeś dla siebie coś miłego?

Kiedy ostatnio coś sobie zafundowałeś lub po prostu pochwaliłeś się za swoje osiągnięcia? Nie? Cóż, to właściwie twój największy błąd.

Pamiętaj, że nie ma miłości bez miłości własnej. Nigdy nie będziesz w stanie pokochać drugiego człowieka, dopóki najpierw nie zaczniesz kochać siebie.

cómo dejar un matrimonio infeliz

Doskonalenie siebie

Po rozstaniu prawie każda osoba ma poczucie własnej wartości. Bez względu na to, czy jesteśwywrotkalub porzuconego, zerwanie wpłynie na ciebie.

Dlatego powinieneś skupić się na samodoskonaleniu i wzmocnieniu poczucia własnej wartości, zanim zaczniesz myśleć o powrocie ze swoim byłym.

Zrelaksować się

Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, musisz najpierw zrelaksować umysł i duszę. Na pewno pomoże Ci w procesie podejmowania decyzji.

Rozpieść siebie. Wziąć dzień wolny. Miłego dnia wellness. Jeśli masz ulubione miejsce, idź tam. Zrób wszystko, co może cię uspokoić.

Wątpienie

dorosła kobieta o kręconych włosach opiera się o ścianę, pijąc z kubka, patrząc przez okno

Czy ciągle masz wątpliwości, czy to zadziała, czy nie? Nie jesteś pewien, czy Twój poprzedni związek może zostać naprawiony?

Wątpliwości są zupełnie normalne

To zupełnie normalne, że tak się czujesz. Nawet jeśli czujesz się zagubiony lub przytłoczony, jest to również normalne.

Powrót do byłego nie jest łatwy, ale powiedz mi, czy możesz być całkowicie pewien czegokolwiek innego w życiu? Bez prawa?

Życie jest rzeczywiście nieprzewidywalne. Jeśli pozwolisz tym wątpliwościom, niepewności i lękom powstrzymać cię przed próbami, możesz przegapić coś pięknego; możesz przegapić prawdziwą miłość.

Daj sobie wystarczająco dużo czasu na przemyślenie wszystkiego

Zwolnij. Jeśli nawet zaczniesz myśleć o wyjściu z kimś innym tylko po to, by zobaczyć, czy możesz iść dalej, nie rób tego.

Te relacje z odbicia nigdy nie działają i krzywdzenie drugiej osoby w ten sposób jest niesprawiedliwe.

Wracając do przeszłości

młoda kobieta ubrana w białą koszulkę polo, opierając się na kanapie, myśląc i odwracając wzrok

Częścią tych wątpliwości będzie ciągłe wracanie do przeszłości i myślenie o swoim byłym partnerze i związku, który miałeś.

Czy byłeś naprawdę szczęśliwy w swoim poprzednim związku?

Będziesz chciał znaleźć odpowiedzi ze swojego przeszłego związku. Czy twój partner dobrze cię traktował? Czy byli ci oddani?

Jednak najważniejsze pytanie, na które powinieneś odpowiedzieć, tojeśli byłeś naprawdę i całkowicie zadowolony ze swojego ex.

Jeśli to oni mogą cię uszczęśliwić, warto o to walczyć.

Jaki był prawdziwy powód rozstania?

To też jest ważne. Jaki był prawdziwy powód twojego zerwania?

Jeśli poszperałeś przez ich telefon i znalazłeś kilka wiadomości tekstowych w ich mediach społecznościowych z kimś innym lub podobnym, gdy się ochłodzisz, zobaczysz, że niekoniecznie jest to powód do zrujnowania wspaniałego związku, który miałeś.

Jeśli to było coś dużego, nadal możesz wrócić do siebie, ale zajmie to znacznie więcej czasu.

Akceptacja emocjonalna

zmęczona zamyślona kobieta leżąca w łóżku przodem do lewej strony łóżka

To jest coś, co z pewnością przyniesie ci spokój. Nie musisz już walczyć ani próbować zapomnieć o swoich uczuciach, czas się z nimi skonfrontować.

Uznaj swoje uczucia

Nie ukrywaj ani nie próbuj już tłumić swoich uczuć. Pozwól sobie czuć wszystko, co czujesz.

Zaakceptowanie własnych uczuć sprawi, że wszystkie inne rzeczy będą dla ciebie o wiele jaśniejsze.

Akceptacja emocjonalna jest ważną częścią twojego zdrowia emocjonalnego i jeśli nie chcesz, aby twoje serce już bolało, powinieneś zaakceptować i szanować swoje uczucia.

Więc nie walcz z nimi, zaakceptuj je i podejmij ryzyko zwane „drugą szansą”

Jeśli jesteś zraniony, płacz. Jeśli jesteś zły, krzycz lub złam coś, jeśli to sprawi, że poczujesz się lepiej.

Jeśli jesteś zmęczony wszystkim, śpij. Ale jeśli kogoś kochasz, pospiesz się i powiedz mu.

Na tym kończy się zasada braku kontaktu

kobieta sprawdzająca na smartfonie siedząc w kawiarni

Jeśli pogodziłeś się z faktem, że nadal kochasz swojego byłego i nie chcesz już bez niego spędzać kolejnej minuty, na tym kończy się zasada braku kontaktu.

Uczciwa komunikacja

Poproś ich, aby porozmawiali. Oboje musicie być szczerzy i powiedzieć, jakie rzeczy sprawiły, że zakończyliście swój związek.

Omów wszystkie rzeczy, które Cię niepokoiły, ale tym razem zrób to w sposób produktywny.

Nie tylko rozmawiaj o problemach, ale także proponuj rozwiązania. Błędna komunikacja i niezdrowa komunikacja były prawdopodobnie dwoma z powodów, dla których się rozstaliście.

Ucz się na błędach, komunikuj się więcej i rób to skutecznie.

Akceptuj nawzajem swoje błędy

Oboje musicie przyznać, co zrobiliście źle w swoim starym związku i przeprosić drugą stronę. To jedyny sposób, w jaki będziesz mógł iść dalej.

Zaakceptuj swoje błędy i zamień je w lekcje, które mogą sprawić, że Twój nowy związek będzie znacznie lepszy i zdrowszy.

Wybacz i puść przeszłość

Wybaczcie sobie nawzajem, ale róbcie to uczciwie, z głębi serca.Nie wracaj do mówienia o błędach, które już im wybaczyłeś.

Nie wystarczy tylko wybaczyć sobie nawzajem swoje błędy, bo te błędy też trzeba zapomnieć.

Nie ma sensu wracać do rzeczy, o których już rozmawiałeś i zgodziłeś się wybaczyć i zapomnieć.

Traktowanie związku jak nowego

para rozmawiająca wesoło w kawiarni na zewnątrz siedząca obok siebie

Najlepszą rzeczą będzie traktowanie swojego związku jak zupełnie nowego, traktowanie się nawzajem tak, jak właśnie się poznaliście i chcielibyście się umawiać.

Nie kontynuuj od miejsca, w którym skończyłeś i zamiast tego zacznij od początku

Nie myśl, że będziesz w stanie kontynuować dokładnie tam, gdzie to wszystko zostawiłeś. Nie.

Na tej ścieżce jest tak wiele negatywnych emocji i najlepiej byłoby wybrać zupełnie nową.

Zacznij od samego początku, od wstępu. Wyjdź na pierwszą randkę i nie rozmawiaj o rzeczach, które wydarzyły się w przeszłości.

Poznajcie się ponownie. Porozmawiaj o swoich zainteresowaniach, pasjach i planach na przyszłość.

Choć może to zabrzmieć zagmatwanie, najważniejsze jest to, że jeśli chcesz kontynuować swój związek, musisz zacząć od początku, tak jakbyś się poznał po raz pierwszy.

Wyznacz nowe granice

Twój stary związek mógł się nie powieść, ponieważ brakowało ci zdrowych granic lub któreś z was je przekroczyło, co zagrażało wszystkiemu.

Teraz nadszedł czas, aby je zresetować, a nawet ustalić nowe granice dla nowego związku.

Nigdy nie będziesz w stanie mieć zdrowego związku, jeśli granice w nim nie będą jasno określone.

Bądź gotowy na kompromisy

Ważne jest, aby wiedzieć, czego chcesz od życia i swojego związku, ale równie ważne jest to, czego chce twój były.

Nie zawsze będziesz w stanie się we wszystkim zgodzić, nie zawsze będziesz w stanie mieć wszystko po swojemu, ale właśnie dlatego istnieją kompromisy.

Jedno z was musi zahamować i rozluźnić się, jeśli chcecie, aby tym razem wasz związek się ułożył.

W związku nie ma dominacji. Obaj partnerzy muszą być równi. Oboje partnerzy muszą iść na kompromisy, aby ich związek działał.

para tańcząca w domu boso

Obie strony muszą włożyć wysiłek, aby ich związek znów był zdrowy

Jeśli chcesz odbudować swój związek, oboje musicie być w równym stopniu zaangażowani w cały proces. To naprawdę dwukierunkowa ulica.

Będziesz musiał spróbować jeszcze bardziej niż za pierwszym razem, ale jeśli jest miłość, to wszystko jest tego warte.

Uczyń swój związek najwyższym priorytetem!

Twój związek nie powinien być głównym priorytetem w Twoim życiu, ale musi znajdować się na samym szczycie listy.

Zawsze musicie być dla siebie. Jeśli twój partner naprawdę cię potrzebuje, bez względu na to, jak napięty jest twój harmonogram, musisz znaleźć trochę czasu dla swojej drugiej połówki.

Tym razem zrób rzeczy inaczej

Uczenie się na błędach z przeszłości to najlepszy sposób, aby tym razem twój związek zadziałał.

Wiesz już, gdzie popełniłeś błąd, teraz musisz tylko unikać powtórzenia tych błędów.

Unikaj wszystkich rzeczy, które zrujnowały twój stary związek. Ufajcie sobie bardziej. Od czasu do czasu wychodź ze swojej strefy komfortu.

Spędzaj ze sobą więcej czasu. Komunikuj się więcej i szanuj swoje granice.

Nie pozwól nikomu ingerować w twój związek. Pamiętaj, że jesteś jedynym, który jest ważny.

Pozdrowienia dla nowych początków

para stukających się kieliszków podczas randkowej nocy w eleganckiej restauracji

Uwierz w drugą szansę i nowe początki.

Nic nie jest ważniejsze niż miłość, którą naprawdę do siebie czujecie, ponieważ wszystkie inne problemy i różnice można rozwiązać.

Wykorzystaj tę nową szansę, którą dał ci Bóg. To dowód na to, że On nie zrezygnował z twojej miłości i ty też nie powinieneś.

Nie będzie to łatwa podróż, ale na pewno będzie tego warta. Liczy się szczera miłość i bycie kochanym w ten sam sposób.

Rozpal płomień w swoim związku i podtrzymuj go!

Wniosek

romantyczny mężczyzna przytulający swoją dziewczynę stojącą na plaży z morzem w tle

Jak widać, jest kilka etapów powrotu do byłego partnera i wszyscy musimy przez nie przejść, jeśli chcemy dać naszemu ostatniemu związkowi drugą szansę.

Nie myśl o tym za dużo. Jeśli nadal masz jakieś uczucia do swojego byłego partnera i chcesz na nowo rozpalić tę starą miłość, zrób to.

Życie jest krótkie i zdecydowanie warte ryzyka. Nigdy nie możesz być pewien, czy to zadziała, ale też nigdy nie będziesz wiedział, czy nie spróbujesz.

Nie wyszukuj w Google, jak długo trwają odnowione relacje. Trwają tak długo, jak chcą obie strony.

Jeśli twoje uczucia są silne i szczere i jeśli oboje podejmiecie wysiłek, może to trwać wiecznie.

Masz tę nową szansę na swoją miłość i oboje musicie ją potraktować poważnie.

Nie pozwól, aby drobne błędy lub nieporozumienia zrujnowały Twój związek.

Zaufaj mi, uczciwa komunikacja może rozwiązać każdy problem.

Najważniejsze jest to, że jeśli jest miłość z obu stron, przejdziesz przez to wszystko i zbudujesz wspaniały związek. Bo pamiętaj, prawdamiłość naprawdę nigdy nie zawodzi!