8‌ ‌Sposoby‌ ‌To‌ ‌Daj‌ ‌‌Kogoś‌ Przestrzeń‌‌ ‌I‌ ‌Zachowaj‌ ‌Them‌ ‌Przez‌ ‌Twój‌ ‌Strona‌

8‌ ‌Sposoby‌ ‌To‌ ‌Daj‌ ‌‌Kogoś‌ Przestrzeń‌‌ ‌I‌ ‌Zachowaj‌ ‌Them‌ ‌Przez‌ ‌Twój‌ ‌Strona‌

Zastanawiasz się, jak dać komuś przestrzeń, nie tracąc go?Nie martw się, ponieważ oto wszystko, co musisz wiedzieć o korzyściach płynących z dawania komuś przestrzeni w związku, wraz z najlepszymi sposobami na to!

Każdy związek dochodzi do punktu, w którym zaczyna się jeden partner lub obaj partnerzy zaczynają potrzebować przestrzeni.Jeśli to nie ty, ale twój partner potrzebuje przestrzeni w twoim związku, rozumiem uczucie zagubienia i strach przed utratą w konsekwencji zapewnienia mu potrzebnej przestrzeni.

Para ma nieporozumienie

Kiedyś myślałem tak samo, ale z biegiem czasu zdałem sobie sprawę, że dawanie sobie przestrzeni w związku jest najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłem.Mogę więc powiedzieć z całą pewnością, że nie ma się czym martwić, ponieważ potrzeba przestrzeni jest naturalnym zjawiskiem w każdym związku i nie należy się tego obawiać.

Zamiast tego powinieneś to przyjąć! Teraz prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego, więc oto dlaczego!

mężczyzna obok kobiety w konflikcieWiele osób myśli, że koncepcja dawania przestrzeni w związku to najgorsza rzecz, jaka może im się przytrafić lub inaczej rozstanie.

Ale prawda jest odwrotna.

Dawanie sobie nawzajem przestrzeni to lekarstwo, które zmieni Twoją perspektywę, wymaże wszystko, co (potencjalnie) toksyczne w Twoim związku i da Ci szansę na nowy początek.

Niekoniecznie oznacza to, że twój związek jest zerwany.

Jeśli zauważysz, że twój partner się odsuwa i jeśli powie ci, że potrzebuję miejsca, to po prostu to znaczy.

mężczyzna i kobieta kłócą się z zasłonami z tyłu

Nie oznacza to, że inicjują zerwanie lub kupują czas, szukając kogoś innego.

Oznacza to, że potrzebują limitu czasu. Potrzebują trochę czasu w samotności i mało miejsca dla siebie, aby się naładować, skupić na własnym życiu i zastanowić się, dokąd zmierza twój związek.

I tego właśnie potrzebujesz!

Dając swojemu partnerowi przestrzeń, będziesz mieć również własną przestrzeń i odpowiednią ilość czasu na myślenie o swojej drugiej połówki, podejmowaniu przyszłych decyzji i co najważniejsze, będziesz miał czas na robienie własnych rzeczy, które oczyszczą Twój organizm i dusza, która jest warunkiem każdego zdrowego związku.

mężczyzna i kobieta siedzący na ławce w konflikcie

Dawanie sobie nawzajem przestrzeni niekoniecznie oznacza, że ​​staniecie się obcy, kiedy podejmiecie decyzję o zaprzestaniu pisania do siebie SMS-ów, dzwonienia do siebie lub widywania się przez jakiś czas.

Wręcz przeciwnie, ta praktyka może sprawić, że twój związek będzie jeszcze silniejszy, ponieważ da ci możliwość oczyszczenia głowy, tęsknoty za sobą i zastanowienia się, czego naprawdę chcesz!

Nie ma więc potrzeby męczyć się myśleniem:Czy wróci, jeśli dam mu miejsce? czy wróci, jeśli dam jej miejsce?

Oczywiście zawsze jest szansa, że ​​nie wrócą, ale to w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób zapewniasz im przestrzeń i ich intencje.

para mocno przytula się do swojego zimowego garnituru

Jednak nie powinieneś się tym martwić, ponieważ wiesz, co mówią:'Jeśli kogoś kochasz, pozwól mu odejść'.

Jeśli tak miało być, wróci do ciebie”.

Podsumowując, jeśli tak ma być, na pewno wrócą, a ty ponownie się zjednoczysz i będziesz silniejszy niż kiedykolwiek!

cosas raras que hacer en la cama para él

Nie musisz się więc martwić o wynik, a jedyną rzeczą, na której powinieneś się skupić, jest nauczenie się, jak dać komuś przestrzeń i trzymać go przy sobie.

A oto jak to zrobisz!

JAK DAJ KOMUŚ MIEJSCE?

kobieta-siedząca-na-drewnianych-deskach nad jeziorem

Dawanie partnerowi przestrzeni to znacznie więcej niż tylko przestanie się widywać.

Chodzi również o skupienie się na sobie i swoim wolnym czasie, myślenie o tym, jak poprawić swoje życie miłosne, spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną, ponowną ocenę, dlaczego jesteś w związku z partnerem i tym podobne.

1. Przestań pisać i dzwonić

kobieta ubrana w czerwone jedzenie podczas rozmowy przez telefon

Największym błędem, jaki popełnia wielu partnerów w związkach, jest myślenie, że im częściej wysyłają SMS-y lub dzwonią do partnera, tym więcej o nim pomyślą i za nimi tęsknią.

Ale w rzeczywistości jest odwrotnie. Im więcej to wszystko robisz, tym bardziej będą czuli się uwięzieni w klatce jak ptak spragniony wolności.

Możesz wysyłać SMS-y do swojego partnera przez całe życie bez przerwy, a to nie przyniesie ci nic dobrego.

Koniec końców jedyne, o czym pomyślą, to potrzeba przestrzeni, a nie ty.

Tak więc, jeśli chodzi o zapewnienie partnerowi przestrzeni, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przestać do niego pisać i dzwonić!

kobieta na fioletowym szczycie używająca smartfona

Zaufaj mi, zasada braku kontaktu jest twoim najlepszym przyjacielem w tej sytuacji i jest to również jedna z najlepszych porad dotyczących relacji, jakie kiedykolwiek otrzymasz!

Kiedy przestaniesz do nich pisać i dzwonić, znów poczują się wolni i na pewno zaczną za tobą tęsknić! Czemu?

Ponieważ tęsknisz za kimś z powodu jego nieobecności, a nie z powodu jego obecności.

Kiedy nie macie już ze sobą kontaktu, w zasadzie nie macie pojęcia, co się dzieje w ich życiu.

Możesz tylko przypuszczać. I wtedy zaczynasz myśleć o tym, jak spędzają dzień, co robią w wolnym czasie i tym podobne.

Tak więc danie swojej dziewczynie/chłopakowi przestrzeni poprzez zaprzestanie wysyłania SMS-ów i dzwonienie do nich da im wystarczająco dużo czasu na zresetowanie (jeśli twoja dziewczyna/chłopak jest trochę niepewny swoich uczuć) i zacznie tęsknić za tobą!

Zobacz też: 7 znaków, za którymi tęskni w okresie braku kontaktu

2. Przestań prześladować ich w mediach społecznościowych

kobieta ubrana w białą koszulę przeglądająca na macbooku

Mówiąc z własnego doświadczenia, rozumiem, jak trudno jest przestać prześladować partnera w mediach społecznościowych bez kontaktu, ponieważ jest to jedyny sposób, aby pozostać z nim w kontakcie.

Dosłownie czekasz na ich następny post, jesteś pierwszym, który kliknie „Lubię to” lub skomentujesz, a potem czekasz na kolejny post, historię lub jakąkolwiek aktywność, która da Ci poczucie, że jesteś aktywnym elementem ich życie.

Nie mówię, że nie jesteś aktywną częścią ich życia, ale w tym przypadku, gdy chcesz dać im trochę przestrzeni, powinieneś stać się trochę pasywny i przestać prześladować ich w mediach społecznościowych.

kobieta oparta o stół, patrząc na telefon komórkowy

Ponieważ im więcej dajesz im polubień, komentujesz i czekasz na ich działania w mediach społecznościowych oraz próbujesz dotrzeć do nich wirtualnie, tym bardziej sprawiasz, że czują się uwięzieni.

Ponadto śledzenie każdego ich ruchu w mediach społecznościowych jest również szkodliwe dla zdrowia psychicznego.

Nie wspominając już o możliwych wybuchach zazdrości z powodu jakiegoś nieporozumienia lub podobnego.

Więc zamiast tego, powinieneś skupić się na rzeczach, które dzieją się w twoim życiu, ponieważ to jedyny sposób na stworzenie równowagi w twoim związku i ogólnie w życiu.

3. Rób swoje rzeczy

kobieta-siedząca-podczas-trzymania-klasyczna-gitara siedząca na drewnianym moście

Zamiast wysyłać SMS-y, dzwonić do nich lub prześladować ich w mediach społecznościowych, skup się na robieniu własnych rzeczy! Założę się, że minęło trochę czasu, odkąd zrobiłeś coś wyłącznie dla siebie.

Kiedy jesteś w związku przez długi czas, tracisz poczucie swojego prawdziwego ja, ponieważ skupiasz się tylko na czynnościach, które przyniosą korzyści wam obojgu.

A teraz nadszedł czas, aby to zmienić. Musisz ponownie dotrzeć do swojego wnętrza, zadając sobie pytanie, jakie rzeczy sprawiały ci przyjemność, ale których nie robiłeś od dłuższego czasu.

Musisz skupić się na ponownym nawiązaniu kontaktu z przyjaciółmi i rodziną, oglądaniu ulubionych programów telewizyjnych (jestem prawie pewien, że są takie, których nie mogłeś oglądać ze swoim partnerem), musisz ponownie znaleźć swoje pasje i robić rzeczy, które Cię motywują i inspirować.

kobieta ćwicząca na siłowni ze sztangą

Robiąc swoje, rzadziej myślisz o tym, co robi twój partner.

To najlepsza metoda odwracania uwagi, która po prostu działa za każdym razem!

Zamiast czekać przy telefonie i zastanawiać się, czy powinieneś do nich wysłać SMS-a, czy nie, wykorzystaj ten czas na skoncentrowanie się na poprawie siebie.

Idź na siłownię, poznaj korzyści płynące z holistycznego stylu życia, poczytaj o swoich ulubionych tematach, rozpocznij lekcje gry na gitarze lub lekcje online, które Cię interesują.

Jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić i jestem pewien, że uda Ci się znaleźć to, co działa najlepiej dla Ciebie!

4. Daj sobie odczuć wszystkie te uczucia paniki

smutna kobieta-pochyla głowę na fortepianie

Jednym z największych błędów, jakie możesz popełnić, gdy dajesz komuś przestrzeń, jest próba stłumienia wszystkich tych paniki i niewygodnych uczuć, które masz w sobie.

Jeśli to zrobisz, możesz poważnie zaszkodzić sobie do tego stopnia, że ​​staniesz się nadmiernie agresywny lub rozwiniesz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Więc zamiast tłumić swoje uczucia i ignorować je, pozwól sobie na odczuwanie ich wszystkich!

Bądź negatywny lub pozytywny, musisz zaakceptować te uczucia, ponieważ są one częścią twojej istoty i są częścią sytuacji, w której się znajdujesz.

kobieta patrząca na zachód słońca siedząca na skale

I całkowicie w porządku jest czuć się w ten sposób!

Całkowicie w porządku jest być cholernie zirytowanym i chcieć zniszczyć wszystko wokół siebie, ponieważ nie masz pojęcia, co dzieje się w życiu twojego partnera, ale uwierz mi, wszystko jest w twojej głowie!

Jeśli jesteś przekonany, że zmierzasz do zerwania i ciągle myślisz o najgorszym, więc spróbuj do nich dotrzeć i powiedzieć im, że nie powinni tego robić, to są większe szanse, że tak się stanie.

I nie dlatego, że to powinno było się wydarzyć, ale dlatego, że zrobiłeś to sobie, nie dając im wystarczająco dużo miejsca.

Więc pozwól sobie na odczucie wszystkich tych paniki, zaakceptuj je i zrozum, że to normalne i że nie powinieneś na nie reagować.

I zapewniam, że minie szybciej niż myślisz!

Zobacz też: Jeśli tłumisz emocje, powinieneś to przeczytać

5. Zrozum, że nie możesz kontrolować ich decyzji

młoda kobieta siedzi na suszonych liściach w lesie

Chęć kontrolowania losów swojego związku zmusza cię do ciągłego odczuwania niekontrolowanego pragnienia dotarcia do partnera, powiedzenia mu, jak widzisz rzeczy ze swojej perspektywy i przekonywania go, że to, co myślisz, jest słuszne.

Ze strachu, że je stracisz, stajesz się zdesperowany i próbujesz robić rzeczy, których normalnie byś nie zrobił.

I dlatego ważne jest, aby zrozumieć, że nie możesz kontrolować decyzji partnera i odwrotnie.

Ich myśli, perspektywy i działania należą do nich, tak jak twoje do ciebie i dlatego nie możesz ich kontrolować.

Jedyne, co możesz kontrolować, to twoje własne myśli, perspektywy i działania.

Gdy zaakceptujesz fakt, że nie masz wpływu na ich decyzje, łatwiej będzie Ci poradzić sobie z całą sytuacją dającą przestrzeń.

kobieta-siedząca-na-boku-ziemia i rower

Należy pamiętać, że ich postrzeganie twojego związku różni się od twojego.

Być może nie są usatysfakcjonowani ilością uczuć, wysiłku lub szacunku w związku i chcieliby to zmienić, podczas gdy w twoich oczach wszystko jest w porządku.

I może nie ma nic złego w twoim związku, ale po prostu chcą trochę czasu i przestrzeni dla siebie i bez względu na to, co postanowią po przerwie, nie powinieneś się tym martwić! Czemu?

Ponieważ wszystko dzieje się z jakiegoś powodu i nie ma sensu zmuszać rzeczy, aby szły w twoim kierunku.

Możesz kontrolować siebie i swój sposób myślenia, więc skup się na nich.

Skoncentruj się na staniu się najlepszą wersją siebie, a cokolwiek się stanie, będziesz wiedział, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy.

6. Oceń swój związek

kobieta myśląca czerwonymi paznokciami i ustami

Nauczenie się, jak dać komuś przestrzeń, oznacza również ocenę swojego związku.

Okres braku kontaktu to idealny czas, aby dowiedzieć się, czego brakuje w twoim związku (jeśli w ogóle) i czy jest coś, co należy poprawić!

Aby dowiedzieć się więcej o swoim związku, zadaj sobie następujące pytania:

– Czego chcę od mojego partnera?

– Czy będę mógł się odwzajemnić?

– Czy jestem szczęśliwy w związku?

kobieta w szarym swetrze wewnątrz kawiarni myśli

– Jakie rzeczy należy zmienić w związku?

– Czy można je zmienić?

– Czy byłbym szczęśliwszy, gdybym był singlem?

Zadając sobie te pytania, określisz, co tak naprawdę dzieje się w Twoim związku i łatwiej będzie Ci zrozumieć, co dalej robić.

Ponadto nie będziesz oceniać opinii i decyzji partnera, ponieważ będziesz miał lepszy wgląd w sytuację.

Zobacz też: Dlaczego mężczyźni potrzebują przestrzeni w związku i jak sobie z tym radzić

7. Podejmuj decyzje za siebie

kobieta na białej wannie i białym szlafroku

Po dokonaniu oceny sytuacji nadszedł czas na samodzielne podjęcie decyzji!

Zamiast ciągle myśleć i zastanawiać się nad decyzjami partnera, powinieneś skupić się na podejmowaniu własnych! Czemu?

Ponieważ to jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czego naprawdę chcesz i potrzebujesz. Ciągłe poleganie na tym, czego chce twój partner, stawia cię w pasywnej pozycji w całej historii.

Musisz być aktywną częścią swojego życia. Powinieneś wiedzieć, czego naprawdę chcesz i na co naprawdę zasługujesz.

Tak więc czekanie, aż twój partner zdecyduje za was oboje, daje im kontrolę nad sytuacją.

To sprawia, że ​​są lepsi od ciebie i twojego stanu uzależnienia się od ich woli.

Nigdy nie powinieneś do tego dopuścić.

szklanki i 3 kobiety

Powinieneś skupić się na podejmowaniu własnych decyzji, które przyniosą ci korzyści.

Powinieneś robić to, co uważasz za najlepsze dla siebie (nawet jeśli oznacza to rozejście się).

Rozumiem, że takie decyzje łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale zawsze lepiej być samotnym, niż bać się dokonywania własnych wyborów, aby nie zawieść partnera lub kogoś podobnego.

Bądź ze sobą szczery. Spójrz na rzeczy z pewną dozą racjonalności i zdecyduj się zrobić to, co uważasz za najlepsze dla Ciebie, Twojego partnera i Twojego związku.

A kiedy myślisz o tym wszystkim, nie zapomnij cieszyć się rzeczami i rozpieszczać się długą kąpielą z bąbelkami, ulubionym napojem alkoholowym i innymi małymi radościami życia.

Zdecyduj się być aktywną częścią swojego życia miłosnego i ogólnie życia, zamiast polegać tylko na woli partnera.

Zdecyduj się zostać twórcą własnego szczęścia i zobacz, jak rzeczy stopniowo się zmieniają.

8. Przyjmij wynik

mężczyzna trzymający dziecko

Kiedy dasz komuś przestrzeń, mogą się zdarzyć dwie rzeczy: albo połączysz się ponownie, albo z jakiegoś powodu pójdziesz własnymi drogami.

Jeśli zrobisz wszystko powyższe, mogę prawie zagwarantować, że połączysz się szybciej, niż myślisz, jakby nic się nie wydarzyło, a twój związek będzie silniejszy niż kiedykolwiek.

Ale w niektórych przypadkach, gdy źródło potrzeby przestrzeni jest poważniejsze, związek staje się skazany na zagładę i jeden z partnerów inicjuje zerwanie.

Teraz chcę, żebyś zrozumiał jedną rzecz:

Cokolwiek się stanie, wygrywasz!

plecy kobiety otoczone słonecznikami i bąbelkami

Jeśli połączysz się ponownie po przerwie, gratulacje! Twój związek stanie się silniejszy, bardziej odporny i zrozumiesz, dlaczego w ogóle potrzebowałeś trochę miejsca.

Ale jeśli twój partner dojdzie do wniosku, że twój związek jest skazany na zagładę i nie ma sensu o to walczyć, albo lepiej, jeśli znikną w powietrzu i nigdy więcej o nim nie usłyszysz, ty też wygrywasz! Czemu?

Bo tak nie było i nie ma sensu wymuszać czegoś, co nigdy nie będzie działać tak, jak powinno.

Ponieważ ich decyzja właśnie zaoszczędziła mnóstwo czasu i energii.

Ponieważ dali ci szansę na znalezienie kogoś, kto jest dla ciebie odpowiedni i znów będziesz szczęśliwy.

Widzisz, cokolwiek się stanie, wygrywasz! Więc nie musisz się bać, że zrobisz im trochę miejsca!

To jedyny sposób, aby dowiedzieć się, czy masz nim być, czy to tylko rozdział w twojej książce zatytułowanej Życie.

Zobacz także: Czy potrzebuje przestrzeni, czy to już koniec (7 sposobów na powiedzenie)

8 sposobów, aby dać komuś przestrzeń i trzymać go przy sobie Pinterest