7 sposobów ochrony przed nadużyciami emocjonalnymi - Grudzień 2021

Zwykle, gdy mówimy o nadużyciach, ludzie myślą o przemocy fizycznej i rzadko ktoś myśli o innym niebezpiecznym rodzaju nadużycia - nadużyciu emocjonalnym. Wrzaski i manipulacje nie pozostawiają widocznych ran, siniaków ani blizn.

Jeśli potrzebujesz pomocy, jeśli chcesz komuś powiedzieć, co się z tobą stało, jest to ryzyko, ponieważ nigdy nie dowiesz się, czy ludzie ci uwierzą, zwłaszcza jeśli masz do czynienia z ukrytym manipulatorem. Dopilnuje, abyś wyglądał na szalonego i nierzetelnego, więc nawet jeśli mówisz prawdę, nikt ci nie uwierzy.Była dziewczyna, moja bliska przyjaciółka i była molestowana emocjonalnie do tego stopnia, że ​​chciała odebrać sobie życie. Pomysł odebrania sobie życia był dla niej bardziej pociągający niż znoszenie ciągłych manipulacji, zapalania gazu i obelg.

Była zbyt przestraszona, żeby cokolwiek z tym zrobić. Sprawił, że uwierzyła, że ​​jest niekompetentna i niegodna czyjejś miłości. Odizolował ją od świata, więc nie mogła prosić o pomoc, a nawet gdyby ktoś próbował jej pomóc, wtrąciłby się, a później doświadczyłaby jego gniewu. Cierpiałaby jeszcze bardziej tylko dlatego, że ktoś chciał ją chronić.

es la fibra buena para adelgazar

W takich sytuacjach jak ona nikt nie może ci pomóc, tylko ty. Jedyne, co możesz zrobić, to kształcić się. Spróbuj dowiedzieć się, jakie doświadczenia miały inne osoby w kontaktach z osobami nadużywającymi emocji, i przejdź do stron internetowych, które dotyczą tego rodzaju problemów. Weź udział w kursach, które mogą pomóc ci w uniknięciu nadużyć emocjonalnych i odbudowaniu życia. Pomoc dotyczącą tego problemu można znaleźć pod następującym linkiem:Unikaj emocjonalnego znęcania się i odbuduj swoje życie

Oto kilka sposobów, które mogą pomóc Ci w ochronie przed emocjonalnym znęcaniem się:

cómo conseguir un metabolismo más rápido

1. Bądź wystarczająco bystry, aby nie zakochać się w jego sztuczkach

Emocjonalny manipulator zrobi wszystko, aby dostać się pod twoją skórę. Zrzuci na ciebie winę, sprawi, że poczujesz się jak szalony. Jest mistrzem, jeśli chodzi o ignorowanie, a tym samym ranienie cię, udawanie, że zrobiłeś coś złego. To gorące i zimne zachowanie utrzymuje emocjonującą kolejkę górską i nikt nie może jeździć po niej zbyt długo. Wcześniej czy później stracisz to. Osoby nadużywające emocji karmią się twoimi reakcjami, smutkiem i faktem, że do ciebie docierają. Jedynym sposobem, aby się zabezpieczyć, jest zachowanie spokoju. Nie pozwól mu się do ciebie dostać, nie pokazuj mu, że ci to przeszkadza, a po pewnym czasie zrezygnuje, ponieważ nie reagujesz tak, jak on chce.2. Wiedz, że nie możesz go zmienić

Jest to najczęstszy błąd popełniany przez kobiety w obraźliwych związkach. Twoje uczucia mieszają się gdzieś między miłością a nienawiścią, ponieważ na początku naprawdę go kochałeś - dopóki nie pokazał swojej prawdziwej twarzy. Kiedy stał się osobą, której się boisz, próbowałeś go zmienić, ponieważ twój umysł nie zaakceptowałby faktu, że nie był on osobą, którą kiedyś znałeś. Faktem jest, że jest i zawsze był, ale jego manipulacje są tak dobre, że nie zauważyłeś, że jest manipulacyjnym dupkiem. Jego toksyczne zachowanie nigdy się nie zmieni, ponieważ nie może się zmienić. On jest taki, jaki jest i musisz to zaakceptować i opuścić związek, zanim odbierze ci wolę życia, zanim sprawi, że będziesz nienawidzić siebie i słuchać tylko jego.

3. Zapisz rzeczy, które mówi

Może przekręcić wszystko, co powiesz. Jego ostatecznym celem jest sprawienie, abyś wyglądał jak złoczyńca i przedstawił się jako ofiara twojego nadużycia, kogoś, kto „wybaczy” ci twoje zachowanie, ponieważ jest hojny w ten sposób. W rzeczywistości jesteś ofiarą jego manipulacyjnego zachowania. Zapisz rzeczy po rozmowie z nim, więc następnym razem, gdy spróbuje przekręcić twoje słowa, sprawdź, czy masz rację. Sprawdź, co zapisałeś, abyś wiedział, że nie jesteś szalony, a jedynie ofiarą szalonego manipulatora.

4. Nie zmieniaj się

Zmarnujesz swoją energię, jeśli spróbujesz się zmienić. Będziesz nieszczęśliwy bez względu na to, ile razy spróbujesz przekonać się, że nie jesteś. Możesz okłamywać siebie i dopóki robisz dokładnie to, czego chce od ciebie napastnik, wszystko będzie dobrze. Nie będziesz molestowany, ale będziesz bardzo nieszczęśliwy. Nie zmieniaj się, aby uniknąć konfliktu z partnerem. Wybierz cel, który chcesz osiągnąć, coś, co lubisz, a nie cel, który mu odpowiada. Jeśli odmówisz zmiany sposobu myślenia, nikt nie może cię dotykać ani manipulować. Bądź silny. Kliknij tutaj, aby zobaczyć, jak:

Odzyskaj się z relacji manipulacyjnych i odzyskaj poczucie własnej wartości

5. Ze względu na twoje zdrowie psychiczne powiedz: „Masz rację!”

Nie powinieneś pozwalać mu się po swojemu, ale czasami musisz po prostu spasować, bo inaczej oszalałbyś. Czasami łatwiej i lepiej jest pozwolić mu wygrać spór i pozwolić mu zatańczyć swoje zwycięstwo. Czasami dla twojego zdrowia psychicznego lepiej jest pozwolić mu myśleć, że ma rację, a po pewnym czasie karma przyjdzie zemścić się, możesz być tego pewien.

6. Unikaj relacji emocjonalnych z nim

Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ w większości przypadków są to ukrywający się manipulatorzy, niepewni emocjonalnie mężczyźni, którzy bronią się, traktując innych jak bzdury i manipulując kobietami tak, aby im odpowiadały. Pozostaw związek przy pierwszych oznakach jego manipulacyjnego zachowania. Nie oszukujcie się, myśląc, że było to jednorazowe, ponieważ nigdy nie jest; i zanim zdasz sobie z tego sprawę, będzie już za późno, aby wyjść bez żadnych poważnych konsekwencji.

7. Daj się porozmawiać

Daj sobie pozytywną rozmowę za każdym razem, gdy masz szansę. Przekonaj się, że jesteś pięknym człowiekiem, który jest godny prawdziwej miłości i uwagi. Ci emocjonalni manipulatorzy są w stanie zrujnować twoje życie i codziennie zatruwają ciebie i twój szacunek do samego siebie. Stopniowo zniszczy cię całkowicie przez długi czas. Lubi patrzeć, jak cierpisz i rozpada się twój nastrój; to karmi go i jego manipulujące, nienasycone ego.

formas naturales de acelerar su metabolismo

Bądź ostrożny, ponieważ twój sprawca spróbuje cię przekonać, że jesteś w zdrowym związku. Spróbuje „naprawić” rzeczy, mówiąc, że się zmieni i stanie się lepszy, ale to tylko po to, aby cię oszukać i nakłonić do pozostania. On daje wam fałszywą nadzieję i sprawia, że ​​wierzycie, że wszystko będzie lepiej, ale nigdy tak nie jest. On cię pochłonie i osuszy, dopóki nie będziesz tylko cieniem kobiety, którą kiedyś byłeś. Chroń się i w razie potrzeby szukaj profesjonalnej pomocy.