7 rzeczy, które musisz zaakceptować po przeżyciu agresywnego związku

7 rzeczy, które musisz zaakceptować po przeżyciu agresywnego związku

Jeśli spojrzysz na kogoś, kto przeżył przemoc z trzeciej perspektywy, możesz pomyśleć, że najgorsze już minęło. Prawda?Nigdy więcej szantażu emocjonalnego, przemocy fizycznej, łez. Krótko mówiąc, koniec z torturami.

kourtney kardashian y scott de nuevo juntos 2016

Uniknęli najgorszego. Szczerze mówiąc, to nic takiego.Tak, nie ma już fizycznego znęcania się, ale ofiara nadal czuje uderzenia na swoim ciele.

Jeśli kiedykolwiek byłeś ofiarą agresywnego związku, wiesz, że walka dopiero się rozpoczęła. Czas się wyleczyć i to najtrudniejsza rzecz ze wszystkich.

Ludzie, którzy przeżyli nadużycia, odmawiają również niektórym rzeczom, które muszą być zaakceptowane, aby mogły się prawidłowo wyleczyć.1. To nie była miłość

Utknąłeś w tym od miesięcy, może nawet lat, a to, co zobaczyłeś, nie było miłością.

Może to być idea miłości do ciebie teraz, ponieważ nauczono cię w to wierzyć. Możesz nawet pomyśleć o powrocie do sprawcy, gdy wszystko stanie się nieco cichsze. Ale nie.

On cię skrzywdził. Sprawił, że poczułeś się samotny i opuszczony. On cię oślepił. To nie była miłość.Miłość powinna być troskliwa i życzliwa. To, czego doświadczyłeś, nie było miłością. Od jakiegoś czasu wszyscy (lub jakaś część was) możecie być zakochani w tej osobie, ale pamiętajcie, że jest ona niebezpieczna i niegodna miłości.

2. To nie była twoja wina

Ofiary nadużyć mają tendencję do myślenia, że ​​zasłużyły na ból, który został na nich osadzony.

Jakby to oni byli tymi, których winą było nieposłuszeństwo, bycie zbyt czepliwym lub potrzebującym. Musisz wiedzieć, że te kłamstwa mają na ciebie manipulować. To nie twoja wina.

métodos anticonceptivos en la década de 1920

Ono

3. Nie mogłeś go naprawić

Wiem, że możesz pomyśleć, że gdybyś został wystarczająco długo, mógłbyś go naprawić.

Mógł ci mówić, że jeśli zostaniesz wystarczająco długo, zmienisz go na lepsze. Założę się, że powiedział ci nawet, że miłość może go uzdrowić, prawda? Nie powinieneś wierzyć w te rzeczy.

Wiem, że zrobił to całkiem przekonująco, ale chociaż próbowałeś, po prostu nie możesz go naprawić, tak bardzo, jak próbowałeś. Więc zaakceptuj to i przestań się nad tym rozwodzić. Nie zasługuje na to.

4. BYŁO nadużycie

Przestań żyć w zaprzeczeniu! To BYŁO nadużycie! Próba znalezienia sposobów na usprawiedliwienie jego zachowania nikomu nie pomoże.

Jaki był możliwy powód, dla którego musiał ci to wszystko zrobić? Przestań temu zaprzeczać.

Uderzył cię, bo chciał. Powiedział ci, że jesteś bezwartościowy, ponieważ chciał. Zrobił to nie tylko po to, by nauczyć cię czegoś wartościowego, ale by uczynić cię posłusznym i zamienić cię w swój mały worek treningowy.

como hacerle el amor a tu hombre en la cama

Więc jeszcze raz przestań usprawiedliwiać jego zachowanie i wreszcie zdaj sobie sprawę, że przez cały ten czas byłeś ofiarą!

5. Odzyskiwanie zajmie Ci trochę czasu

To nie może się zdarzyć z dnia na dzień. Musisz wiedzieć, że nie musisz od razu wracać do zdrowia i nie możesz, nawet jeśli chcesz.

Po prostu zwolnij.

Poświęć trochę czasu, aby właściwie znaleźć miłość i szacunek dla siebie, ponieważ nie będziesz w stanie naprawdę kochać nigdy więcej, jeśli nie zapewnisz sobie odpowiedniego leczenia – czyli czasu.

6. Już nigdy nie będziesz taki sam

Zmieniasz się na zawsze. Nikt nie może w pełni wyleczyć i to jest najgorsze w nadużyciach!

Rany mogą się zagoić, ale blizny pozostają. Już nigdy nie będziesz tą samą osobą, którą byłeś. Cofniesz się, gdy ktoś na ciebie krzyczy.

Każde zdanie zaczniesz od słowa „przepraszam” i będziesz się bać, że to się powtórzy.Nie będziesz mógł nikomu w pełni zaufać.

películas que saldrán este verano de 2019

7. To nie koniec

To, że żyjesz z następstwami przemocy, nie oznacza, że ​​to koniec twojego życia.

Będziesz dźwigał ciężar ze sobą, ale wszystko będzie dobrze! Uciekłeś przed czymś, w czym ludzie utknęli na resztę życia. Miałeś siłę, by odejść i to sprawia, że ​​jesteś tak niesamowity.

Nie myśl, że to koniec. Znowu będziesz kochany i nawet jeśli nie wyzdrowiejesz w pełni, nie oznacza to, że nie będziesz w porządku. Po prostu walcz dalej. Możesz to zrobić!

7 rzeczy, które musisz zaakceptować po przeżyciu agresywnego związku