7 znaków kontrolującego męża i wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli uważasz, że twój mąż jest osobą kontrolującą (lub gorzej - partnerem kontrolującym), to dobrze trafiłeś.Tutaj moim zamiarem jest rzucić nieco światła na nikczemne sposoby kontrolowania człowieka, zbadanie, na ile ich zachowanie kontrolujące idzie, i wskazanie czerwonych flag nadużycia emocjonalnego i werbalnego.

Pierwszą ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że nigdy nie jest to wina ofiary.Dlatego jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której twój współmałżonek poważnie zmniejsza poczucie własnej wartości, nie pozwala ci spędzać czasu z przyjaciółmi i rodziną i pilnuje cię w pełnym wymiarze godzin, wiedz, że jesteś w związku kontrolującym.

Prawdopodobnie powoli zaczynasz odkrywać głęboko ukryte prawdy o twoim kontrolującym mężu, których nigdy wcześniej nie zauważyłeś.

Być może zdałeś sobie sprawę, że jesteś w obraźliwym związku, w którym to tylko kwestia czasu, zanim policja zostanie wezwana do przemocy domowej.Tu się kończy. Tutaj umieszczasz swoje fizyczne i emocjonalne dobre samopoczucie najpierw i przejmij kontrolę nad swoim przeznaczeniem.

To gdzie kontrolowanie sposobów twojego problematycznego męża, przestań cię poniżać, umniejszać i krzywdzić.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kontrolowaniu związków, znakach, na które należy uważać, i jak odzyskać poczucie własnej wartości i swoje życie!Złe sposoby kontrolującego męża

Na początku zalotów ta osoba, która teraz kontroluje twoje życie, przedstawiła się jako słodki, czarujący, empatyczny i miły dżentelmen, który chciał traktować cię jak królową, którą jesteś.

Zakochałeś się w jego akcie, ponieważ łatwiej jest uwierzyć, że wciąż są tam porządni ludzie, niż być wiecznym sceptykiem, który od samego początku sabotuje jej relacje.

Ale nie zdawałeś sobie sprawy z tego, że był on w rzeczywistości osobą manipulującą, która grała w grę, która miała wstrząsnąć twoim światem - na wszystkie niewłaściwe sposoby.

Kiedyś był troskliwy i opiekuńczy. Stawiał na pierwszym miejscu Twoje potrzeby i zawsze dbał o Twoje potrzeby, zarówno emocjonalne, jak i fizyczne.

Nigdy nie powiedział ci, co masz robić, i nigdy nie działał w sposób kontrolujący.

Był doskonałym dżentelmenem, takim jak ci, o których czytałeś w bajkach. Twoja przyszłość wydawała się tak jasna, a niebo było twoim ograniczeniem.

Rzeczy naprawdę wydawały się, jakby w końcu klikały… aż Twój związek stał się poważniejszy, a jego zachowanie całkowicie się zmieniło.

Kiedy legalnie byłeś jego żoną, powoli zacząłeś dostrzegać małe sposoby, w jakie mikromanował i kontrolował cię.

To nigdy nie było nic ważnego, aby nie dać ci uwagi.

Zawsze mówisz sobie „to tylko małżeństwo” i wzruszasz ramionami. Ale zaczął się dziwnie niepokojący i obelżywie słowny, jakbyś robił coś złego.

Twoje życie towarzyskie powoli zaczynało cierpieć, nie pozwalano ci podejmować własnych decyzji i spędzałeś dużo czasu płacząc w zaciszu własnego pokoju, zadając sobie pytanie, co się tutaj dzieje.

Nie byłeś pewien, co robić i jak się z nim skonfrontować. W końcu wciąż był twoim mężem, ale wyglądało to tak, jakby jego maska ​​w końcu odpadła, a jego prawdziwa twarz była otwarta.

W końcu doszedłeś do wniosku - mężczyzna, którego poślubiłeś, nie jest już mężczyzną, w którym się zakochałeś.

¿Cómo es la mujer promedio de 46 años?

I wreszcie nadszedł czas, aby przyznać, że ta osoba zaburza twoje zdrowie psychiczne, wpływa na relacje z członkami rodziny i kontroluje twoje życie od pierwszego dnia.

Nie czekaj, aż użyje przemocy fizycznej.

Istnieje linia pomocy, do której zawsze możesz się zwrócić, która pomoże Ci w takich sytuacjach. Przemoc fizyczna NIGDY nie jest w porządku.

Tu są znaki kontrolujący mąż uważać.

Jeśli to jest twoja rzeczywistość, niech to będzie ostatni raz przepuści cię przez pisarza i uzyska pomoc od ciebie ukochani na twojej drodze, aby oddalić się od niego jak najdalej.

7 głównych znaków, na które należy zwrócić uwagę

1. Izolacja od członków rodziny i przyjaciół

Zaczyna się to stopniowo i bardzo subtelnie. Na początku nawet tego nie zauważasz.

Wydaje się, że naprawdę lubi twoją mamę i tatę, uwielbia twoje relacje z twoim najlepszym przyjacielem i ma ogromny szacunek dla twojego rodzeństwa.

Pewnego dnia, zupełnie nieoczekiwany, zaczyna narzekać, że spędzasz zbyt dużo czasu u rodziców.

Sugeruje, abyś odwiedzał ich mniej i spędzał z nim więcej czasu w domu.

Za pierwszym razem, gdy o tym wspomniał, naprawdę myślałeś, że ma rację i słuchałeś jego rad, wierząc, że naprawdę chciał pielęgnować twój zdrowy związek - dopóki nie zaczął odsuwać cię coraz bardziej od bliskich i zrobił z tego wielką sprawę każda wizyta w nich, która teraz stała się tak rzadka.

Mówi, że wie, co jest dla ciebie najlepsze, i powinieneś go słuchać, ale zaczynasz się bać, że popchnie cię do szału dzięki swoim kontrolującym zachowaniom i ograniczając czas spędzany z rodziną.

Czujesz się bardziej odizolowany niż kiedykolwiek i całkowicie wycofany w kąt. Co robić?

2. Nieustanna krytyka każdej małej rzeczy, którą robisz

Zaczyna się to również jako mała, nieistotna rzecz ze strony twojego męża. Być może uważa, że ​​powinieneś nosić nieco mniej odkrywcze ubrania, aby nie przeziębić się.

Jeśli naprawisz mu lunch, rzadko mówi „dziękuję”, ale zawsze ma uwagę na coś, co możesz zrobić lepiej.

Jego ciągłe poniżanie i krytykowanie powoduje, że rozwijasz bardzo niską samoocenę, a ty boisz się próbować robić cokolwiek, ponieważ zawsze kończysz się mikrozarządzaniem i atakiem.

I zaczęło być coraz gorzej. Teraz nawet nie rozdrabnia swoich słów.

Prosto podnosi swój głos do ciebie za każdą drobną rzecz, która, jak twierdzi, robisz źle.

Stało się to dynamiką twojego związku i sprawia, że ​​czujesz się mały, niezdolny, bezwartościowy i niespotykany.

W oczach męża wydaje się, że nie możesz zrobić nic dobrze, a twój związek staje się twoim najgorszym koszmarem.

3. Subtelne zagrożenia z jego strony

Twój mąż zaczął grozić, że wyrządzi poważną szkodę tobie lub sobie, jeśli nawet rozważysz odejście lub powiedzenie komukolwiek, co się dzieje.

On emocjonalnie i werbalnie wywiera presję, abyś pozostał przy nim, ponieważ jeśli nie, kto wie, do czego mógłby się zastosować.

Manipulacja emocjonalna jest tak samo groźna jak fizyczna i nigdy nie należy tego tolerować.

Nie jesteś odpowiedzialny za jego działania. Nie jesteś winny, jeśli zdecyduje się na nielegalne zachowanie.

Nigdy nie toleruj jego kontrolujących manipulacji, aby zmusić cię do pozostania w obraźliwym związku.

Jeśli grozi ci odcięciem finansowym, weź swoje karty kredytowe i trzymaj je przy sobie.

Jeśli masz dzieci, a on używa ich jako narzędzia do rokowań, w razie potrzeby powiadom policję i umieść je ze swoimi zaufanymi członkami rodziny.

Zagrożenia te stanowią poważny problem, który może mieć poważne konsekwencje.

Upewnij się, że nie pozostawiasz mu nic do roboty i pozostaw go na własne złośliwe i kontrolujące sposoby. Potrafi stoczyć własne bitwy.

4. Uzależnienie jego miłości

„Naprawdę cię kocham, ale gdybyś mógł stracić zbędne kilogramy, wyglądałbyś dla mnie jeszcze bardziej seksownie i atrakcyjniej”.

„Świetnie sobie radzisz, ale chciałbym cię jeszcze bardziej, gdybyś osiągnął większą sprzedaż w pracy”.

To tylko kilka przykładów miłości uwarunkowanej z jego strony.

Wszyscy krzyczą tę samą wiadomość: nie jesteś wystarczająco dobry. Może maskować swoje prawdziwe uczucia starannie dobranymi słowami, ale wiesz, co tak naprawdę ma na myśli.

Facet, który cię kocha, nigdy nie wywarłby na ciebie takiej presji.

Nęka cię emocjonalnie, pokazując, jak bardzo cię nie docenia. Gdybyś zrobił lepiej, pokochałby cię bardziej.

Jeśli zarobisz więcej pieniędzy, będziesz lepszym partnerem. To wszystko są niegodziwe gry umysłowe przez zaniepokojoną osobę, która kontroluje twoją miłość i wywiera na ciebie niepotrzebną presję.

Kiedy mężczyzna naprawdę cię kocha, pokazuje to bez względu na twój status finansowy i wagę. Po prostu wystarczy.

Ale kontrolujący mąż podstępnie spróbuje nakłonić cię do sprawdzenia wszystkich jego pudełek, aby stać się jego „idealną” żoną.

5. Zero oznak wzajemności

W zdrowym związku partnerzy często zwracają uwagę na siebie i budują się nawzajem, gdy jeden partner czuje się przygnębiony.

Nie ma potrzeby pilnowania i wszystko odbywa się z czystej miłości i uznania.

Ale kontrolujący mąż obserwuje cię jak jastrząb.

Jeśli zrobił dla ciebie coś miłego, żąda czegoś w zamian jak najszybciej.

Jeśli popełnisz jakikolwiek błąd, będzie on trzymał go nad głową jako narzędzie, aby uciec od swojego problematycznego zachowania.

Wykorzystuje każdą okazję, którą mu dajesz, aby zachować wynik i zerwać się z przeszłością i / lub przyszłym wykroczeniem.

Jest to wyraźny znak nadużycia w związku.

Kiedy nigdy nie jesteś w pokoju i zawsze musisz się zastanawiać, jak twój mąż zamierza użyć czegoś przeciwko tobie, jasne jest, że masz niewłaściwą osobę.

Człowiek kontrolujący nigdy się nie zatrzyma. Bez względu na to, jaką złośliwą rzeczą zrobił ci ostatni, jego jedynym celem jest zdobycie go następnym razem.

Uważaj na jego zachowanie i wybierz, co to takiego: toksyczna, manipulacyjna kontrola twojego życia w celu skłonienia cię do posłuszeństwa.

Pokaż mu, jaka jesteś silną kobietą, nie pozwalając temu latać i wychodząc z tego niestabilnego związku.

6. Używanie poczucia winy, aby skłonić cię do zrobienia czegoś

cosas sexuales para hacer en la cama

Oczywistym przejawem kontrolowania zachowania jest wykorzystywanie poczucia winy jako sposobu wywierania nacisku na robienie czegoś, z czym w ogóle nie czujesz się komfortowo.

Ludzie popełniają błędy; to fakt z życia.

Ci, którzy utrzymują nasze błędy nad naszymi głowami, aby wykorzystać je przeciwko nam, to socjopaci, których jedynym celem jest pokonanie wszelkich niezbędnych środków.

Winienie cię do robienia czegoś, co nie jest w porządku, to emocjonalne znęcanie się nad tobą i wskazywanie palcami, jeśli nie chcesz przestrzegać ich zasad.

Jest to wyczerpanie psychiczne, zwodnicze, manipulacyjne i złe, a jeśli jesteś w związku z osobą, która angażuje się w tego rodzaju zachowania, bardzo potrzebujesz wydostać się z tego toksycznego środowiska.

Nigdy nie daj mu mocy do kontrolowania twojego umysłu.

Nigdy nie pozwól, aby jego złe drogi doprowadziły cię do upadku pod jego niezachwianą presją. Powiedz mu nie i mocno stań na swoim miejscu.

Jesteś własną osobą, jesteś w stanie podejmować własne decyzje, a tego rodzaju przemoc psychiczna jest od tej chwili nie do przyjęcia. Pokaż mu, że nie ma nad tobą władzy, i nigdy więcej nie pozwól mu manipulować tobą.

Znasz czerwone flagi, na które trzeba uważać, a odejście nigdy nie było tak łatwe.

7. Zazdrość i oskarżycielska paranoja

Twój mąż zaczął manifestować poważne niepokojące oznaki bezpodstawnej paranoi, która prowadzi do zazdrości i wybuchów oskarżenia za każdym razem, gdy mówisz coś, z czym się nie zgadza.

Czasami zdrowa dawka zazdrości jest w porządku, ponieważ pochlebia ci przywiązanie partnera do ciebie.

Ale kiedy zazdrość przeradza się w fałszywe oskarżenia i bezpodstawną paranoję, wtedy masz problem.

Kiedy staje się przerażający, zaborczy i toksyczny, oznacza to, że nie pochodzi on już z kochającego miejsca, ale raczej z manipulacji, a jego jedynym celem jest uśpienie cię i poddanie się.

Czy twój mąż kiedykolwiek oskarżył cię o spanie lub uwodzenie osoby, która była tylko przyjacielem / współpracownikiem?

Czy zostałeś oskarżony o robienie rzeczy całkowicie sfabrykowanych i opartych na zerowych dowodach?

Jeśli tak, twój mąż ma poważne problemy z kontrolą, a jego manipulacyjne zachowanie powoduje upadek emocjonalny.

Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne i odsuń się od każdego, kto werbalnie rozbije cię na strzępy.

To nie jest miłość; to zaborcza potrzeba władzy i kontroli.

Rozpoznaj to, czym jest, i zwróć się do przyjaciół i rodziny, aby przywrócić dobre samopoczucie tam, gdzie było przed spotkaniem z nim.

Potrzeba kontroli jako zaburzenie osobowości

Wielu kontrolujących mężów rozwija zaburzenie osobowości, które kontroluje ich impulsy i powoduje, że zachowują się w tak nieobliczalny, złośliwy sposób.

Oznacza to, że ich zachowanie wynika z kontrolującego, złośliwego, wyzyskującego miejsca opartego na ego, impulsie i potrzebie uwagi. Nie ma w nich zdrowego strzępa emocji.

Nie są w stanie odczuć współczucia ani empatii i możesz zapomnieć o tym, że są wobec ciebie wyrozumiali.

Istnieją trzy główne typy osób o tych cechach, które w 90 procentach przypadków stanowią małżonka kontrolującego: socjopatów, psychopatów i narcyzów.

Tutaj zbadamy każdego z osobna, aby rzucić nieco światła na tych mężczyzn i pomóc ci zobaczyć, że twoja najbliższa osoba może idealnie do tego pasować, bez ciebie.

1. Socjopata jako mąż kontrolujący

Socjopata jako mąż to człowiek bez sumienia.

Socjopaci są ekspertami w prowadzeniu życia przez robienie złych rzeczy i brak poczucia winy z tego powodu. W ten sposób tak łatwo sobie z tym radzą.

Nie ma w nich wyrzutów sumienia, przez co wydają się podejrzliwi i złośliwi.

Są one okablowane zupełnie inaczej niż ty i ja, co pozwala im robić popsute rzeczy i zawsze uciec.

Trudno jest sobie wyobrazić, że jesteś żonaty z socjopatą, ponieważ tak dobrze ukrywają swoje prawdziwe twarze.

Są przekonująco urocze i bardzo łatwo nawiązują przyjaźnie.

Socjopaci mają umiejętność łatwego czytania ludzi i wczesnego oceniania ich głównych słabości, a następnie wykorzystywania ich na swoją korzyść.

Są bardzo przekonujące i mają dominującą naturę, ale wiedzą tylko, jak zmanipulować swoją ofiarę, aby chciała być dla niej podporządkowana.

Oznacza to, że cały twój związek jest fałszywy.

Zmanipulowali twoje emocje od pierwszego razu, kiedy cię widzieli, doprowadzili cię tam, gdzie chcieli, kontrolując twoje słabe punkty, a następnie oczarowali swoją drogę do twojego życia.

Ten socjopata jest twoim mężem i dopiero teraz zdajesz sobie sprawę, że poślubiłeś potwora.

Każda emocja, którą uważałeś za prawdziwą, każdy miły gest z ich strony i wszystko, co zrobili, zostało starannie zaplanowane.

Zaprowadził cię tam, gdzie cię potrzebował, a teraz w końcu jesteś na jego kontrolujących drogach i nieugięty, aby wyjść z tej szarady, zanim pójdzie ona dalej.

2. Psychopata jako mąż kontrolujący

Najbardziej przerażające w psychopatach jest to, że tak łatwo wtapiają się w otoczenie, że mogą pozostać niezauważeni przez naprawdę długi czas. Oznacza to, że możesz być otoczony psychopatami i nawet byś nie wiedział - są TAKIE DOBRE.

Psychopata jako mąż jest jedną z najstraszniejszych rzeczy. Nie ma wyrzutów sumienia, nie ma poczucia dobra i zła i robi to, co mu się podoba, bez poczucia winy.

Psychopata może zrobić w tajemnicy najbardziej brutalną rzecz, a następnie wrócić do domu z uśmiechem i zapytać, co jest na obiad.

I nie miałbyś pojęcia o jego „zajęciach pozalekcyjnych”. Przerażający.

Psychopaci mogą spędzać całe swoje życie udając, że są kimś, kim nie są. Mogą wziąć ślub, kupić dom na przedmieściach, założyć rodzinę i zdobyć stałą pracę.

Fałszywe całe życie na twoich oczach, a w swojej prywatności poddają się chorym pobłażliwościom i złośliwym myślom.

Twój kontrolujący mąż może być psychopatą właśnie z tego powodu, że jest tak dobry w ukrywaniu go.

Czy mówi, co chce, i nigdy nie wydaje się, aby czuł się z tego powodu źle?

Czy robi wątpliwe rzeczy, które według ciebie „normalna” osoba nigdy nie powinna robić z czystym sumieniem?

Nie oszukuj się już. Słuchaj swoich przeczuć; rzadko jest źle.

menús de muestra para una dieta de 1200 calorías

Psychopaci nie są w stanie odczuwać empatii i wyrzutów sumienia. Jeśli to brzmi jak twój mąż, biegnij po swoje życie.

Nie daj się zwieść jego masce. Zaufaj jego dzikiemu temperamentowi. Uwierz mu, kiedy cię skarci - kiedy uwolni cię od brutalnego tyranicznego alter ego.

TO jest prawdziwy on. To facet, którego poślubiłeś. A teraz nadszedł czas, aby zobaczyć go takim, jakim naprawdę jest i przestać być ofiarą jego kontrolujących sposobów.

3. Narcyz jako mąż kontrolujący

Narcyz jako partner kontrolujący jest częstym zjawiskiem, o którym powinieneś wiedzieć.

Pod pewnymi względami narcyz jest podobny do socjopaty, z dodatkowym błyskiem uwagi i zawsze musi znajdować się w jego centrum.

To, o czym mówię, to narcystyczne zasoby, z których żywi się narcysta.

Narcyz z łatwością cię uwiedzie i zmusi do poddania się, ponieważ wie, że kiedy będziesz pod jego urokiem, może zrobić, co zechce.

Wiem, że trudno sobie wyobrazić twojego męża jako takiego mężczyznę, ale w tym momencie naprawdę wierzę, że nie czytałbyś tego, gdyby któryś z tych trzech nie dotyczył twojego kontrolującego małżonka, prawda?

Rzecz w narcyzach polega na tym, że mają bardzo kruche ego.

Jeśli zaczniesz oskarżać ich o ich czyny, najprawdopodobniej będą wskazywać na ciebie palcami i oskarżać cię o to, że robisz to samo.

Nie mogą znieść pytania o swoje ego i intencje. Sprawia, że ​​kruszą się w środku.

Potrzebują swojej szarady, aby bez problemu cię rozbroić, oczarować i zaczepić na całe życie.

Wiem jednak, że każda silna, inteligentna kobieta będzie w stanie to przejrzeć po poinformowaniu się i zrzuceniu tego złośliwego tchórza na krawężnik.

A kiedy to zrobisz, zaczniesz cofać straszliwe szkody, które wyrządził ci niegodziwy człowiek.

Wyciągnięta lekcja. Czas odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

Jak sobie z tym poradzić i pozostawić na dobre

1. Nie pozwól mu cię odizolować

Pierwszym krokiem do kontrolowania współmałżonka jest niedopuszczenie, by zdominował Twój cenny czas z najbliższymi.

Mów za siebie i nie pozwól latać jego kontrolującemu zachowaniu. Jeśli chcesz wyjść ze swoim najlepszym przyjacielem, to wyjdź.

Daj mu znać, że masz prawo do swojego życia, a jeśli ma z tym problem, może odejść w dowolnym momencie.

Poinformuj swoją rodzinę o tym, jak on się czuje, i daj im znać, że jeśli jesteś w jakikolwiek sposób od nich oddalony, wszystko to z jego powodu.

Z pewnością nie pozwolą na to i będą podejmować niezbędne środki, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Im więcej mówisz, tym mniej prawdopodobne jest, że zachowa kontrolę nad twoim życiem.

¿Son buenas las clases de spinning para bajar de peso?

2. Nie pozwól, by jego ostra krytyka sprawiła, że ​​zwątpisz w siebie

Za każdym razem, gdy zaczyna zarządzać i krytykować każdą małą rzecz, którą robisz, cicho przypomnij sobie, że jesteś silny, zdolny i zacięty.

Cokolwiek złego mówi, jest jedynie odbiciem jego niskiej samooceny, którą na ciebie rzutuje.

Nie pozwól mu sprawić, byś wątpił w którąkolwiek z twoich boskich cech.

Jesteś świetną osobą, zasługującą na znacznie więcej niż taki kontrolujący potwór, i mam nadzieję, że pomoże ci to zrozumieć i wyjść.

Przemoc emocjonalna jest ogromnym ciężarem do zniesienia w pojedynkę, więc pozwól swojej rodzinie i przyjaciołom pomóc leczyć.

3. Nie pozwól, by jego poczucie winy wpłynęło na ciebie wewnętrznie

Zawsze bądź świadomy, że jest to narzędzie w jego sadystycznej szufladzie bzdur, które wykorzystuje, aby uzyskać pożądany rezultat.

Nic nie jesteś winny. Nie nałożyłeś tego na siebie i nikt nie zasługuje na takie traktowanie.

Bądź wierny temu, kim jesteś. Poznaj siebie lepiej, niż on tego chce. On potrzebuje twojej winy, żeby się odżywiać. Nigdy nie sprawiaj mu przyjemności.

Zachowaj spokój dla jego bezdusznych prowokacji i obserwuj jego reakcję.

Gdy skonfrontujesz się z nim i staniesz na swoim miejscu, zacznie widzieć, że nie poradzi sobie z tym zadaniem.

Uświadomi sobie, że ugryzł więcej niż jest w stanie przeżuć, a jego panowanie kontrolne powoli ustąpi.

4. Dzielnie odejdź od tego toksycznego piekła

Odejście od kontrolującego męża, który prawdopodobnie cierpi na zaburzenie osobowości, nie jest łatwym zadaniem.

Przemoc domowa w jakiejkolwiek formie i formie jest niedopuszczalna i obrzydliwa.

Wszystko zaczyna się od kroków dziecka. Ufaj najbliższym i najbliższym. Porozmawiaj z licencjonowanym psychologiem.

Omów swój emocjonalny koszmar i powoli zacznij odzyskiwać swoje stare ja.

Gdy zdecydujesz się być wystarczająco odważnym, aby pozwolić mu odejść, elementy układanki zaczną się powoli łączyć.

Pamiętaj, że dopóki masz solidny system wsparcia, ta narcystyczna szumowina nie ma na ciebie nic.

Trzymaj się blisko tych, którzy emocjonalnie Cię wypełniają i uzdrawiają twoje ciało, umysł i duszę.