7 powodów, dla których miłość po prostu nie wystarczy, by trzymać was razem - Wrzesień 2022

7 powodów, dla których miłość po prostu nie wystarczy, by trzymać was razem

Dajemy się ponieść miłości, że czasami nawet zapominamy, że inne rzeczy w związkach też się liczą. Miłość nas oślepia i nie pozwala nam zobaczyć prawdziwej strony ludzi, więc uciekamy z uczuciem absolutnego uwielbienia tej osoby i zapominamy o tych wszystkich rzeczach, które czynią nas niezgodnymi. Dwoje ludzi może się bardzo kochać i nadal decydować, że lepiej byłoby się rozstać, ponieważ mają różne poglądy na to, jak powinny działać związki. Jest po prostu kilka oczywistych powodów, dla których miłość nie wystarczy:

1. Mamy pragnienia i potrzeby

Musisz mieć przy sobie kogoś, kto jest gotów zrobić coś dla ciebie i włożyć trochę wysiłku w związek. Nie zawsze chodzi o całowanie i zabawę, gdy jesteś poza domem. A co powiesz na to, że zachorujesz, a twój partner odmówi bycia przy tobie i pomagał ci wyzdrowieć? Co powiesz na to, że nie pisze do ciebie przez kilka dni? Nie możesz sprawić, by miłość była wymówką, by dalej być dla tej konkretnej osoby, kiedy na to nie zasługuje. W swoim związku masz pragnienia i potrzeby, które po prostu trzeba szanować.2. Komunikacja

Miłość to uczucie, które można opisać jako czystą radość i szczęście, tak jak unosisz się w powietrzu, a twój partner trzyma cię za rękę w drodze do wieczności. Ale bądźmy szczerzy, jak wyglądałyby relacje bez dobrej komunikacji? Jak się czujesz, kiedy jesteś w związku z kimś, kto nie chce rozmawiać o swoich emocjach i nie chce Cię wypytywać o Twój dzień, ponieważ nie lubi dużo mówić? Czujesz się niezrozumiany i samotny. Komunikacja naprawdę jest potrzebna, aby pomóc wam pozostać razem.

3. Zarządzanie gniewem

Gniew, podobnie jak miłość, jest emocją, która ma określony cel. Ale gniewem trzeba zarządzać, bo inaczej byłby destrukcyjny! Jeśli rzuca przedmiotami i krzyczy na ciebie, bez konieczności siadania i rozmawiania z tobą normalnym tonem, to miłość nie powinna być powodem, dla którego z nim jesteś. Twoje własne bezpieczeństwo i własne życie są ważniejsze niż przebywanie z takim sprawcą jak on.

4. Wszyscy mamy swoje granice

Kiedy mówi „kocham cię”, nie gwarantuje to, że pozostanie ci wierny. Jeśli cię zdradza, oznacza to, że przekroczył granicę i bez względu na to, jak bardzo go kochasz, nie powinieneś go znosić. Wyjechać! Ponieważ to nie tylko miłość utrzymuje nas wiernymi partnerowi, ale nasz moralny kompas i fakt, że nie chcemy ryzykować niesamowitego związku z jedną osobą dla czegoś tymczasowego, takiego jak przygoda na jedną noc.como darle buen sexo a un hombre

5. Wspólne cele

W związkach niezwykle ważne są wspólne cele. Kiedy zaczynasz związek z osobą, której celem jest wyprowadzka z kraju, ale Twoim jest zrobienie kariery w rodzinnym mieście, ten związek po prostu nie zadziała na dłuższą metę. Wszyscy mamy wyznaczone cele w naszym życiu, a jeśli mamy kogoś, kto ingeruje w nasze marzenia, nie ma mowy, abyśmy mogli być szczęśliwi w związku. Miłość nie wystarczy, aby trzymać się razem, jeśli masz dwa różne pomysły na to, jak powinno wyglądać twoje życie.

6. Powinieneś znać swoją wartość

Bądźmy szczerzy, ludzie rzucają zdanie „Miłość jest bezwarunkowa”, jakby to była dobra rzecz. Tylko osoby niepewne siebie, które nie znają własnej wartości, zaakceptują swojego partnera, aby był dla nich złośliwy i nigdy go nie doceniał. Powinniśmy znać naszą własną wartość, aby nikt nie mógł nam powiedzieć, co robić, a czego nie. Musimy poznać naszą własną wartość, abyśmy nie pozwalali ludziom czerpać korzyści z naszej miłości, ponieważ kochamy siebie bardziej!

7. Związki to ciężka praca

Tak jak jednostka, dwie osoby muszą codziennie pracować nad swoim związkiem. W ten sposób z każdym dniem staje się ciekawsza i ewoluuje w coś pięknego. Relacje nie są łatwe i tak naprawdę nie możesz być z kimś, kto nie chce nauczyć się wyrażać swoje emocje i tak dalej.