7 etapów leczenia po słownych nadużyciach toksycznych

Przemoc werbalna to najszybszy sposób na zmniejszenie i wreszcie zniszczenie czyjegoś poczucia własnej wartości. Gry umysłowe i kontrola całkowicie pochłaniają twoje życie, a po pewnym czasie życie traci każdy cal piękna.2 verduras que matan la grasa del vientre durante la noche

Po molestowaniu emocjonalnym i słownym ciemność ogarnia cię. Zaczynasz widzieć nadużycia, nawet jeśli nie są one obecne, ponieważ jest to rodzaj życia, do którego już się przyzwyczaiłeś.

Przejmują cię obawy i przechodzisz w tryb ochrony, budując wokół siebie mury. Wszystko to z powodu biednej i niepewnej osoby, która musiała sprawić, że poczujesz się jak gówno, aby mogli mieć poczucie wyższości.Prawda jest taka, że ​​w prawie wszystkich przypadkach słownych i emocjonalnych nadużyć ofiara jest o wiele lepsza od sprawcy pod każdym względem. To jest główny powód, dla którego ofiara jest wykorzystywana.

Przemoc werbalna może sprawić, że poczujesz się, jakbyś tracił rozum, a wszelkie poczucie stabilności zniknęło.

Zanim przejdziesz do trybu leczenia, musisz przyznać, że osoba, z którą mieszkasz lub spotykasz się, jest sprawcą przemocy.Nie wstydź się tego. Nie obwiniaj się, ponieważ nic nie mogłeś zrobić, aby temu zapobiec, i nie ma możliwości, abyś wiedział, że jest on tego rodzaju osobą.

Musisz pogodzić się z faktem, że zostałeś wykorzystany. Wiem o tych problemach i uraz, który przeżyłeś, wydaje się nie do zniesienia, ale wierz mi, nie jest.

Teraz myślisz, że nigdy nie wyzdrowiejesz. Myślisz, że pozostaniesz uszkodzony przez resztę życia. Ale to nie jest prawda. To tylko odzwierciedlenie obecnego stanu.Ale wierzcie mi, to też minie.

Jak leczyć się po molestowaniu emocjonalnym i słownym:

cosas para probar en la cama con tu novio

1. Nie wierz w kłamstwo

To, co mówi ci toksyczna osoba, jest kłamstwem. Nie wierz w te słowa, ponieważ mówi się, że cię skrzywdzą. To jest ich główny cel - sprawić, abyś poczuł się bezwartościowy. Ponieważ ludzie bez poczucia własnej wartości są ludźmi łatwiejszymi do kontrolowania.

Ale nikt nie jest z kamienia, a nawet słowa kompletnego nieznajomego nie mogą wkraść się do twojego serca i udawać, że są prawdziwe.

Musisz walczyć z tymi kłamstwami, aktywnie wybierając słowa, które weźmiesz do serca i na które odwrócisz się.

2. Poproś o wsparcie i miłość

Po tym, jak zostałeś wykorzystany emocjonalnie i słownie, potrzebujesz ogromnej ilości miłości. Potrzebujesz kogoś do trzymania Cię lub słuchania. Potrzebujesz otuchy - ktoś, kto powie ci wszystko, będzie w porządku.

Jeśli nie poprosisz o to, nikt nie da ci tego, czego chcesz. Ludzie nie potrafią czytać w myślach, a czasami, gdy jesteś ranny, inni mogą nie rozpoznać go natychmiast.

Poproś o pomoc. Proś o miłość, kiedy jej potrzebujesz, a właściwa osoba rozpozna twoje wołanie o pomoc.

3. Zacznij wierzyć, że jesteś wystarczająco dobry

Zrób wszystko, co konieczne, aby zapomnieć o związku, w którym byłeś, i pracuj nad odzyskaniem poczucia własnej wartości. Być samotnym. Płacz tysiąc łez. Krzycz, krzycz lub chodź między ludźmi i spędzaj wolny czas. Rób wszystko, co w tej chwili wydaje się właściwe.

Wszyscy jesteśmy od siebie różni i nie działamy w ten sam sposób. Niektórzy z nas potrzebują samotności; niektórzy z nas potrzebują towarzystwa. Czegokolwiek potrzebujesz, weź to i przywróć poczucie własnej wartości, ponieważ jesteś wystarczająco dobry.

4. Poświęć czas na wybaczenie sobie

Przebaczenie jest trudne, a kiedy musisz sobie wybaczyć, jest jeszcze trudniejsze. Musisz pogodzić się z faktem, że osoba, której ufasz, zdradziła cię i poprowadziła na manowce. Trudno sobie wyobrazić, że to się dzieje, nie mówiąc już o zaakceptowaniu tego.

Zdradzona osoba zostaje osłonięta i buduje mury wokół, próbując odciąć się od emocji, które czynią ją bezbronną. Zamknięcie w środku może tylko przynieść więcej obrażeń. O wiele zdrowsze jest otwarcie się na ból i zaakceptowanie go. Łatwiej sobie wybaczysz i ruszysz dalej.

5. Użyj natury jako narzędzia uzdrawiającego

Iść na spacer. Wdychaj moc, którą natura może ci zaoferować. Rozluźnij umysł i ciało. Żyj w tej chwili i puść wszystko, co ci się przydarzy.

Kiedy pochłania cię negatywność, zwróć się do drzew i świeżego powietrza, ponieważ natura zawsze będzie tam, abyś zrelaksował się i pokazał, jak piękny może być świat.

6. Wybacz oskarżycielowi

Wiem, że jest to prawie niemożliwe do przeczytania, a tym bardziej do zrobienia. Ale sprawcami przemocy są ludzie, którzy potrzebują pomocy. Na początku jesteś wściekły z powodu rzeczy, które zrobił ci sprawca, ale musisz zdać sobie sprawę, że zło sadzi swoje nasienie na najbardziej odpowiedniej ziemi.

no estoy enamorado de mi esposa

Ci oprawcy to zagubieni ludzie, którzy zbłądzili i są z siebie niezadowoleni. Szukają aprobaty i władzy, torturując innych. I dla nich to jest droga. Nie wiedzą nic innego. Potrzebują profesjonalnej pomocy.

Wybacz im. Pozbądź się złego nasienia, które masz w sobie i idź dalej swoim życiem.

7. Skoncentruj się na czymś innym i wybierz miłość

Skoncentruj się na poprawianiu i zapominaniu o nadużyciach, których doświadczałeś. Ilekroć życie trzęsie się i zaczynasz wątpić w siebie, pamiętaj, że chcesz być lepszy; chcesz przywrócić swoje stare ja.

I ostatecznie to od ciebie zależy, czy leczysz, czy nie. Wszyscy mamy do wyboru. Możemy wybrać miłość do siebie lub nienawiść do siebie.

Więc co to będzie?