6 sposobów radzenia sobie z oszustem, który gra ofiarę - Grudzień 2021

Wystarczająco źle jest być oszukiwanym, ale być przedstawianym jako złoczyńca i oskarżony, ponieważ powodem ich oszustwa jest zupełnie inny poziom zła. A najgorsze jest to, że większość z nas wie, jak to jest być obwinionym za czyjeś oszustwo, jak to jest czuć się winnym z tego powodu. Konfrontacja z oszustem jest w tej chwili zła, ale kiedy planujesz to zrobić, musisz przygotować się na grę jego kartą ofiary. Nie pozwól mu przekonać cię, że to ty jesteś winien, nie pozwól, by poczuł się winny, by cię przeprosić. Postępuj zgodnie z tymi krokami, aby stawić mu czoła i jak najszybciej wydostać się z życia.

1. Smutek nie usprawiedliwia oszukiwania - upewnij się, że słyszy to głośno i wyraźnie

Bez względu na to, jak szorstkie są łaty, oszukiwanie nigdy nie jest odpowiedzią. Jeśli występuje problem, rozwiąż go razem. Jeśli czegoś brakuje, znajdź to razem. Najgorszą zdradą jest pójście za plecami, aby znaleźć to, czego brakuje. Jasne, łatwiej jest chodzić i pieprzyć się z innymi i obwiniać o związek, ale jeśli naprawdę chcesz, żeby związek się utrzymał, zostajesz i walczysz. Nie poddajemy się ludziom łatwo, ale czasem nie są po prostu warty walki.2. Powiedz mu, jak się czuje

Nie bój się dzielić swoimi emocjami; powiedz mu o tym. Zaczął oszukiwać, ponieważ był na dole? Powiedz mu, jak się teraz czujesz. Poinformuj go, jak to jest być złamanym przez osobę, która powinna cię trzymać. Powiedz mu, jak to jest, gdy jedyną osobą, która może powstrzymać cię od płaczu, jest osoba, która zmusiła cię do płaczu.

3. Kiedy byłeś na dole, nadal pozostawałeś wierny

Każdy ma ciężkie dni, wszyscy mają dni, kiedy nie sądzą, że potrafią wstać z łóżka. Ale to wciąż nie oznacza, że ​​go zdradzasz, bo nie o to chodzi w miłości. Od kiedy można oszukiwać tylko dlatego, że czegoś brakuje w twoim związku? To nie jest. Nigdy nie będzie. Upewnij się, że on to wie. Upewnij się, że dobrze to pamięta, ponieważ jesteście razem w tym związku. Jeśli czegoś mu brakowało, ty też tego brakowało, a mimo to pozostałeś wierny.

4. Spraw, by zastanawiał się nad odwrotną sytuacją

Istnieje możliwość, że rzeczywiście czuje się ofiarą, więc zapytaj go, jak by się czuł, gdybyś go zdradził. Zaufaj mi, nie będzie już czuł się ofiarą. Ponieważ bez względu na problem, jeśli chcesz przez to przejść, możesz. Oszukiwanie jest prostym zamachem związku.5. Użyj dowodów, jeśli je posiadasz

Jeśli masz jakieś dowody, że oszukuje, użyj go. Jeśli masz zdjęcie przedstawiające go w towarzystwie innej kobiety, użyj go przeciwko niemu. Szczęśliwy mężczyzna na zdjęciu z całą pewnością nie wygląda jak ofiara. Wiem, boli mnie widok kogoś, kogo kochasz z kimś innym, ale gra na tobie kartą ofiary jest jeszcze bardziej bolesna.

6. Nie słuchaj go

Czy jest coś, co naprawdę może powiedzieć, aby nadrobić to, co zrobił? Czy jest coś, co może naprawić twoje złamane serce i zaufanie? Może cię tylko bardziej zranić i sprawić, że poczujesz się gorzej z powodu jego oszustwa. Kochanie, nic nie powstrzyma go przed ściganiem cię, jeśli naprawdę będzie chciał. To, że nie jest w stanie cię kochać i oddać się, nie oznacza, że ​​nie jesteś godny bycia kochanym. Jeśli już zdecydowałeś się na odejście, nie marnuj na niego ani sekundy dłużej. On i tak nie jest tego wart.