6 sprytnych sztuczek, które pomogą Ci porozmawiać z nadmiernie defensywnym partnerem - Styczeń 2022

Jesteś w stałym, oddanym związku. Twój partner naprawdę cię uszczęśliwia i przetrwałeś próbę czasu. Niewiele byś zmienił, ale jest jedna rzecz…

Ilekroć robi coś, co cię denerwuje, i kiedykolwiek jest coś, o czym musisz porozmawiać, staje się zbyt defensywny, krzyżuje ręce i nie może przyjąć żadnej konstruktywnej krytyki.Nie ma z nim rozmowy, kiedy robi coś złego, a ty nie wiesz, jak się z nim skontaktować.

Ludzie, którzy stają się tak defensywni w konfrontacji ze swoimi czynami, zwykle czują się kompletnie nieudani, jeśli zrobili coś złego, a przyznanie się do nich sprawia, że ​​czują się bardzo niekomfortowo.

como tener el mejor orgasmo masculino

Zamiast więc słuchać cię i rozmawiać jak normalna osoba, uciekają się do cichego traktowania i / lub oskarżają cię o ciągłe ich wybieranie.Niestety nie możesz zmienić sposobu, w jaki dana osoba działa i reaguje na twoje słowa, ale MOŻESZ zmienić sposób, w jaki podchodzisz do rozmowy.

Oto kilka sprytnych sztuczek, które pomogą ci porozmawiać z nadmiernie defensywnym partnerem i znaleźć spokojny sposób komunikowania się.

1. Unikajcie „języka obwiniania”

Powstrzymaj się od używania zwrotów takich jak „Zrobiłeś to ...” lub „Nie posłuchałeś mnie ponownie…” i nie używaj słów takich jak „zawsze” lub „nigdy”.To nie pozostawia partnerowi innego wyboru niż poczuć się winnym i wyróżnionym. Są to bardzo krytyczne i natychmiast zmuszają osobę do zajęcia stanowiska obronnego.

Zamiast tego, spróbuj powiedzieć im, jak się czujesz i jak ich działania wpłynęły na ciebie.

Nie wskazuj palcami, ale raczej wyjaśnij, że czujesz się w pewien sposób i żałujesz, że tak nie jest.

To może sprawić, że twój partner ponownie oceni swoje działania i obniży czujność.

2. Rozpocznij rozmowę pozytywną notatką

Ważne jest, aby zanim oskarżono ich o coś, poinformowano ich, ile dla ciebie znaczą i że nie chcesz ich stracić.

Możesz powiedzieć „Mówię ci to tylko dlatego, że bardzo się o ciebie troszczę i chcę, żeby to trwało”.

Spraw, by twój partner poczuł, że to pochodzi z pozytywnego miejsca, a wszystko, co próbujesz zrobić, to znaleźć rozwiązanie, które pozwoli ci wyleczyć się i iść do przodu.

Nie muszą słyszeć o tym, jak się popsuły, to tylko sprawi, że zamkną się jeszcze bardziej.

Bądź uprzejmy i miej nadzieję na rozwiązanie, jednocześnie informując ich, jak bardzo doceniasz ich wysiłek, aby się poprawić.

3. Pozwól sobie być wrażliwym i weź na siebie część odpowiedzialności

Aby zmusić partnera do przełamania murów i otwarcia się na ciebie, zacznij od zrobienia tego sam.

¿Cómo se ve santa en la vida real?

Podziel się wrażliwą częścią siebie i pokaż mu, że nie masz nic przeciwko zepsuciu.

A jeśli jest jakaś jego część, to twoja wina - przyznaj się do tego.

Dzięki temu twój partner zobaczy, że znajduje się w bezpiecznym miejscu, wolnym od poczucia winy, i zacznie się relaksować i stanie się bardziej podatny na zdrową dyskusję.

Musi czuć się bezpiecznie i nie osądzony, co pomoże w przezwyciężeniu jego pozycji obronnej.

4. Nie ograniczaj ich prawa do odczuwania określonego sposobu

Nigdy nie próbuj odbierać komuś prawa do odczuwania tego, jak się czuje. Każdy ma prawo do swoich emocji.

Tylko dlatego, że nie jest dla Ciebie idealny, nie czyni ich nieważnymi. Niech więc twój człowiek wie, że szanujesz jego uczucia i w żaden sposób nie próbujesz ich osłabiać.

Ale jednocześnie wyjaśnij, jak wpływa to na twój związek i spraw, by zobaczył, że masz również emocje.

Najwyraźniej nie integrują się, więc Twoim jedynym celem jest znalezienie środka, jednocześnie szanując się nawzajem i pozwalając emocjom wyjść na powierzchnię.

5. Zadaj im sensowne pytania

Chcesz dotrzeć do sedna tej sytuacji, a najlepszym sposobem na to jest zadawanie szczerych pytań, które pomogą ustalić, jak to się stało.

W głębi duszy twój partner może czuć się odrzucony, smutny i niekompetentny, więc jest to naprawdę ważne, aby poczuć się słyszanym!

Jeśli cokolwiek mogłeś zrobić, aby to spowodować, zapytaj ich grzecznie. Daj im znać, że przepraszasz, jeśli przypadkowo spowodowałeś, że zareagowali w ten sposób i chcesz to poprawić.

Zapytaj ich, jak się czują i jak możesz pomóc złagodzić ich obawy.

Ale musisz być szczery i naprawdę dbać. W przeciwnym razie nie uwierzą ci.

6. Nie ważne co się stanie - nie trać spokoju

Twój partner może zacząć wymieniać 100 powodów, dla których ma rację, a ty się mylisz lub może obwiniać Cię za całą sprawę.

Ale chodzi o to, by zachować spokój i nie tracić przy nim temperamentu.

Zrozum, że on tak naprawdę nie ma na myśli wszystkiego - po prostu nie wie, jak sobie poradzić z winą, i dlatego ucieka się do wrogości.

se siente como si me hubieran dado un puñetazo en el pecho

Zachowaj spokój i weź głęboki oddech. Gdy zobaczy, że udało ci się zachować spokój, gdy nie był w najlepszym stanie, może również zacząć zwalniać.

Twoja intencja rozwiązania tego problemu będzie dla niego jasna i zmusi go do stawienia czoła ciszy, chyba że ściszy głos.

Pamiętaj jednak, że możesz robić wszystkie właściwe rzeczy i mówić tylko to, co musi usłyszeć, a to wciąż może nie wystarczyć.

I to nie dotyczy ciebie. Nie ma to nic wspólnego z twoim podejściem i wszystkim, co dotyczy osoby.

Jeśli nie chce się zmieniać, niewiele już możesz zrobić.

Musisz zmierzyć się z faktem, że czasem to po prostu nie wystarczy.

W tych czasach musisz po prostu odejść, wziąć głęboki oddech i pomyśleć o tym, czego chcesz i jak najlepiej dotrzeć do tego miejsca.