5 dziwnych znaków, że powinieneś iść do lekarza - Grudzień 2021

Niebieski, Żółty, Infrastruktura, Znak, Linia, Oznakowanie, Punkt orientacyjny, Czcionka, Majorelle niebieski, Electric blue, Getty Images

Rozszyfrowanie tych narzekań żołądka może być łatwe - pora obiadowa! - ale czasami twoje ciało wykazuje subtelną zmianę, która może sygnalizować znacznie mniej oczywisty, ale poważniejszy problem.

Reklama - czytaj dalej poniżej1 Chcesz więcej porad zdrowotnych? Przypnij tę galerię na później. Rozmowa, plakat, praca, usługa, publikacja, podpis do zdjęcia, osoba prowadząca dom, Getty

I śledź Redbook na Pinterest, aby uzyskać więcej!dwa Jeśli twoje brwi są rzadkie ... Getty Images

Twoja tarczyca może być winna.Hormony wytwarzane przez ten gruczoł w kształcie motyla na szyi pomagają budować i utrzymywać zdrową tkankę w całym ciele - w tym także włosy - mówi internistka Sudha Nagaraj, MD, adiunkt w Baylor College of Medicine w Houston. Twoje brwi lub pasma mogą zacząć się przerzedzać, jeśli tarczyca jest spowolniona. Umów się na wizytę u lekarza: może zlecić badania krwi, aby sprawdzić, jak dobrze funkcjonuje tarczyca i, jeśli to konieczne, przepisać dzienną dawkę syntetycznych hormonów, aby przywrócić normalny poziom, mówi dr Nagaraj.

cómo conseguir que tu hombre te quiera más sexualmente

Czy tarczyca może powstrzymywać Cię przed zajściem w ciążę?

3 Jeśli masz ochotę na cukier ... Getty Images

Y Możesz potrzebować łyka, a nie słodyczy.„Odwodnienie często udaje głód, a nawet głód cukru” - mówi zarejestrowana dietetyk Brooke Alpert, która praktykuje w Nowym Jorku. Ta sama część mózgu jest odpowiedzialna zarówno za głód, jak i pragnienie, dlatego łatwo jest je zdezorientować. „Odwodnienie powoduje uwolnienie pewnych hormonów w organizmie, które z kolei mogą zmienić płyn irównowaga cukruw naszym systemie ”- mówi dr Nagaraj. Kiedy jesz cukier zamiast ugasić pragnienie, może to wywołać fałszywe poczucie sytości. Jeśli jesteś głodny lub masz ochotę na słodycze, powróć do ostatniego razu, kiedy piłeś wodę - i wypij od razu kolejną szklankę. Wciąż nie możesz się doczekać zaspokojenia tego słodyczy? Spróbuj bezcukrowego smakowego seltzera, mówi Alpert.30 podstępnych potraw wypełnionych cukrem

4 Jeśli twoje ręce są blade i zimne, a czasami brakuje ci tchu i uśmiechem; Getty Images

Możesz mieć niedobór żelaza.Dr Nagaraj mówi, że żelazo jest wykorzystywane do wytwarzania hemoglobiny w krwinkach czerwonych, która przenosi tlen z płuc do tkanek w całym ciele. Kiedy nie masz wystarczającej ilości żelaza, komórki krwi najpierw dostarczają tlen do podstawowych narządów, takich jak serce i mózg, powodując słabe krążenie w odległych miejscach, takich jak ręce. I oczywiście, jeśli twoje ciało jest w jakikolwiek sposób pozbawione tlenu, możesz odczuwać zadyszkę, szczególnie gdy robisz coś męczącego, na przykład wchodzenie po schodach. Ponieważ kobiety regularnieciężkie okresymoże być nieco większe ryzyko, powiedz o tym swojemu lekarzowi, jeśli to prawda, mówi Mary Jane Minkin, profesor kliniczny położnictwa i ginekologii na Yale University School of Medicine. Diagnoza może okazać się niedokrwistością z niedoboru żelaza, co oznacza, że ​​organizm nie wytwarza wystarczającej ilości hemoglobiny, aby dopasować ją do krwi, którą tracisz. W takim przypadku może być konieczne przyjęcie suplementu żelaza (dawka może się różnić w zależności od poziomu, mówi dr Minkin), a także spożywanie większej ilości pokarmów bogatych w żelazo, takich jak czerwone mięso, szpinak i rodzynki.

Owoce o ogromnych korzyściach zdrowotnychcuántas calorías quemadas en una clase de spinning de 45 minutos
5 Jeśli zawsze jesteś gorący, ale menopauza nie jest nawet na twoim radarze & hellip; Getty Images

Spróbuj ograniczyć kofeinę.Picie zbyt dużej ilości tego napoju może spowodować pocenie się i przegrzanie, mówi dr Minkin: „W końcu kofeina jest środkiem pobudzającym - przyspiesza puls i powoduje wzrost przepływu krwi, co generuje ciepło”. Stres może mieć podobny efekt, dodaje, z powodu adrenaliny, więc sięgnięcie po kawę lub napoje gazowane, gdy jesteś na krawędzi,naprawdęsprawiasz, że się pocisz. Jeśli martwisz się, że po odstawieniu dostaniesz bólu głowy, rozważ wypicie przez chwilę półkawa i odstawienie od tego miejsca.

4 niezawodne sposoby, aby poczuć się najlepiej pod wpływem stresu

6 Jeśli twoje usta smakują jak grosze ... Getty Images

H. zgłoś się do dentysty pod kątem chorób dziąseł.„Infekcje jamy ustnej, takie jak zapalenie dziąseł i przyzębia, mogą powodować puchnięcie i krwawienie dziąseł przy dotknięciu, a kiedy krew się rozpada, uwalnia żelazo, pozostawiając ten groszowy smak” - mówi Maged Malecki, dyrektor Boston Dental. Niestety, zanim dana osoba zauważy te objawy, choroba dziąseł jest często zaawansowana, co w końcu może powodować zapalenie struktur podporowych zębów, prowadząc do potencjalnej utraty zębów. Dlatego należy dotrzymywać regularnych wizyt, ale jeśli masz metaliczny posmak w ustach, jak najszybciej udaj się do dentysty. Dokładnie oczyści Twoje zęby i ich korzenie, aby zmyć płytkę nazębną - mówi Malecki i zdecyduje, czy usunąć również chore tkanki. Ze swojej strony myj zęby co najmniej dwa razy dziennie i nitkuj ​​raz dziennie (bez wymówek). '' Infekcje jamy ustnej, takie jak zapalenie dziąseł i przyzębia, mogą powodować puchnięcie i krwawienie dziąseł po dotknięciu, a kiedy krew się rozpada, uwalnia żelazo pozostawiając ten groszowy gust ”- mówi Maged Malecki, dyrektor Boston Dental. Niestety, zanim dana osoba zauważy te objawy, choroba dziąseł jest często zaawansowana, co w końcu może powodować zapalenie struktur podporowych zębów, prowadząc do potencjalnej utraty zębów. Dlatego należy dotrzymywać regularnych wizyt, ale jeśli masz metaliczny posmak w ustach, jak najszybciej udaj się do dentysty. Dokładnie oczyści Twoje zęby i ich korzenie, aby zmyć płytkę nazębną - mówi Malecki i zdecyduje, czy usunąć również chore tkanki. Ze swojej strony myj zęby co najmniej dwa razy dziennie i nitkuj ​​raz dziennie (bez wymówek).

10 rzeczy, które powinieneś zrobić, aby zadbać o swoje zdrowie psychiczne

ya no amo a mi esposa