5 rodzajów emocjonalnych wampirów (jak je rozpoznać i sobie z nimi poradzić) - Wrzesień 2022

Relacje są trudne, ale co powiesz, kiedy zakochasz się w emocjonalnym wampirze? Co się stanie, gdy zabierze ci całą energię, którą ci pozostało? Jak przeżyjesz uzdrowienie, jeśli nie będziesz w stanie wstać rano z łóżka?

Cóż, walczysz, pracujesz z tym, co masz i przeżyjesz. Wyglądasz lepiej; leczysz. To tak, jakby nauczyć się chodzić od nowa. To zajmuje dużo czasu i jest bolesne, ale w końcu znowu idziesz i zapominasz, że długo nie mogłeś wstać.Te emocjonalne wampiry mają moc, dzięki której czujesz się niegodny i niekochany. Zawsze znajdą sposób, abyś poczuł się źle z powodu siebie. To jest ich główna broń do kontrolowania ciebie. Ale ponieważ istnieją różne rodzaje wampirów emocjonalnych, robią to samo, ale na różne sposoby.

Oto typy i co powinieneś zrobić, aby się bronić:

1. Narcyz

Najbardziej znanym z nich jest Beyoncé ze śpiewającego świata. Narcyzi są wyjątkowo niebezpieczni. Najważniejszą dla nich osobą są sami. Są to ludzie, którzy nie są w stanie kochać nikogo. Mogą o kogoś dbać - o ile ktoś robi wszystko, co chce. Szukają uwagi i pragną podziwu. Kiedy wchodzą do pokoju, chcą na nich patrzeć i tak bardzo im się to podoba. Będą cię kłamać, oszukiwać i skrzywdzić cię, aby dostać dokładnie to, czego chcą. Ci niebezpieczni manipulatorzy nie odczuwają wyrzutów sumienia, ponieważ nie mogą czuć miłości.cómo acelerar tu metabolismo

Jak sobie z nimi poradzić: Utrzymuj rozsądek. Są to bardzo niebezpieczne osoby. Nigdy nie ufaj im swoimi uczuciami ani nie pozwól, aby poczucie własnej wartości dostało się w ich ręce. Nie myśl, że mogą się zmienić i zakochać bezradnie, ponieważ nie mogą i nie możesz ich zmienić - bez względu na to, co robisz. Kobiety często wpadają w tę pułapkę. Nie ufaj im swoimi uczuciami i nigdy ich nie wpuszczaj, ponieważ jeśli to zrobisz, zostaniesz przywiązany emocjonalnie, a na koniec okropnie zraniony.

2. Rozdzielacz

Są absolutnymi mistrzami w utrzymywaniu cię na emocjonalnej kolejce górskiej. Pewnego dnia będą cię kochać najbardziej, a drugiego będą cię nienawidzić - zależy to od tego, co zrobiłeś, aby tak się poczuł. A ponieważ jest emocjonalnym wampirem, nie zrobiłeś nic złego. Właśnie zrobiłeś coś, czego nie aprobuje lub nie lubi, więc odwraca się od ciebie.

Jak sobie z nimi poradzić: Zaatakują cię emocjonalnie przy każdej okazji, a najważniejsze jest dla ciebie przygotowanie się do obrony. Nie nawiąż kontaktu wzrokowego, gdy krzyczą na Ciebie, nie daj im żadnego powodu, aby iść dalej. Zbuduj wokół siebie ścianę, która ochroni cię przed ich zachowaniem. I ostatnia i najważniejsza wskazówka, po prostu zostaw tę osobę. Twoje życie może być o wiele lepsze niż przez niego.3. Ofiara

Cały świat jest przeciwko nim. Zawsze są słabszymi we wszystkim, co robią. Nawet jeśli zaoferujesz im rozwiązanie, znajdą usprawiedliwienie, aby z nim nie skorzystać. Jedynym rozwiązaniem dla nich jest robienie tego, co chcą, aby mogli być szczęśliwi. Jeśli jesteś w związku z „Ofiarą”, Twoje życie zmieni się w piekło, a jeśli znasz kogoś takiego, prawdopodobnie unikniesz jego telefonów i wiadomości.

Jak sobie z nimi poradzić: Istnieje sposób na ochronę siebie przed tego rodzaju ludźmi. Jest kilka znaków języka ciała, które dadzą im znać, że po prostu nie chcesz rozmawiać z tobą, co tylko chcesz. Możesz skrzyżować ramiona i odwrócić wzrok, dając im do zrozumienia, że ​​nie zapraszasz ich do swojej osobistej przestrzeni. Jeśli jesteś w związku z kimś takim, nie pozwól mu mówić, chyba że zdecyduje się słuchać Twojego rozwiązania. Jeśli wciąż cię odrzucają, odmów ogólnie rozmowy na ten temat.

4. Krytykujący

Bez względu na to, co robisz, znajdą w tym winę. Cały czas będą cię krytykować, by cię osłabić i sprawić, że poczujesz się, jakbyś nie był wystarczająco dobry. Nawet jeśli zrobisz coś dobrze, ustawią poprzeczkę jeszcze wyżej, więc nigdy jej nie osiągniesz. Będą oczekiwać od ciebie zbyt wiele, ustanawiając absurdalnie wysokie standardy, których nie można spełnić.

Jak sobie z nimi poradzić: Nie przyjmuj żadnych słów, które wypowiadają osobiście. Mają cię tylko skrzywdzić i żadne z nich nawet nie jest prawdą. Nie powinieneś się bronić, bo to pokaże mu tylko, że udało mu się do ciebie dotrzeć ze swoimi prowokacjami. Nie dawaj mu żadnego powodu, by sądzić, że jesteś ranny, i w ten sposób zachęcaj go do dalszej krytyki.

5. The Constant Talker

Ci ludzie nie interesują się tym, co masz do powiedzenia. Jedyne, co chcą zrobić, to mówić i rozmawiać. Muszą powiedzieć o sobie wszystko, co chcą, a kiedy nadejdzie twoja kolej, nie pozwalają ci, a nawet jeśli to robią, naprawdę cię nie słuchają, udają.

Jak sobie z nimi poradzić: Nie wiedzą, jak wychwycić subtelne znaki, że nie chcesz, żeby już rozmawiali, więc musisz mówić głośno i im przeszkadzać. Staraj się robić to grzecznie z wymówką - która działa najlepiej - lub jeśli jest to ktoś blisko ciebie, jak członek rodziny, po prostu go powstrzymaj i wyjaśnij dlaczego. Szaleć na ich punkcie i krzyczeć nie przyniesie żadnych rezultatów.