5 powodów, dla których posiadanie siostry czyni cię lepszą osobą - Grudzień 2022

Posiadanie siostry oznacza, że ​​masz wszystko, czego potrzebujesz w jednej osobie. Może być najbardziej irytującą i najbardziej kochającą istotą ludzką w tym samym czasie w jednym ludzkim ciele.

Czasami chcesz, żeby odeszła i żałujesz, że kiedykolwiek się urodziła, ale potem pamiętasz, że twoje życie nigdy nie byłoby takie samo bez niej.Jest twoim arcy wrogiem i twoim najlepszym przyjacielem.

Spójrzmy prawdzie w oczy, nie możesz sobie wyobrazić życia bez twojej siostry. W końcu posiadanie siostry to przywilej, którego nie wszyscy mają. Posiadanie siostry to prezent, za który musisz być wdzięczny.

To nie tylko powiedzenie, to naukowo udowodnione. Jeśli masz siostrę, oznacza to, że dzięki niej jesteś lepszą osobą.Nauczyliście się nawzajem komunikacji, negocjacji i uznania. Pomagaliście sobie wzajemnie wzrastać mentalnie i emocjonalnie. Dwie siostry mogą dzielić wiele rzeczy, których brat i siostra nie mogą.

W latach rozwojowych, kiedy nie czułeś się swobodnie rozmawiając z kimkolwiek, ale musiałeś polegać na kimś, musiałeś się do niego zwrócić.

Nawet kłótnia z nią pomogła ci się rozwinąć. Nauczyłeś się zajmować stanowisko i nauczyłeś się działać w konfliktach. Ludzie bez sióstr uczą się tego na własnej skórze.Ale jeśli nadal nie wierzysz, że posiadanie siostry uczyniło cię lepszym człowiekiem, sprawdź znaki, które zdecydowanie zmienią zdanie:

1. Siostra pomaga ci rozwijać poczucie własnej wartości

Siostry postępują wobec siebie życzliwie i macierzyńsko. To sprawia, że ​​czujesz się chroniony i kochany, co później wpływa na twoją samoocenę. Ciepłe środowisko, w którym dorastałeś, z pewnością bardzo ci pomogło w późniejszym rozwoju.

Kiedy się starzejesz i wszyscy idą w swoją stronę, siostry utrzymują więzi rodzinne blisko siebie. To oni mają matczyny instynkt, oni starają się trzymać wszystkich razem.

2. Siostra pomaga ci stać się milszym

Siostry mogą mieć na siebie większy wpływ niż rodzic na dziecko. Nauka udowodniła, że ​​siostry uczą się nawzajem, jak być współczującym, życzliwym i szczerym.

Prowokują się wzajemnie wszystkimi społecznie akceptowalnymi cechami, których brakuje wielu ludziom.

Możesz walczyć ze swoją siostrą, ile chcesz, ale nie będziesz się na nią gniewał na zawsze. Tak długo nie będziesz miał pretensji. W końcu zwrócisz się na swoją miękką stronę i wybaczysz jej.

Twoja współczująca strona otworzy się i otworzy twoje serce na przebaczenie. W końcu jest twoją siostrą. Wiesz, że nie możesz jej nic powiedzieć, ponieważ nie możesz pozwolić jej stracić na zawsze.

3. Siostra nauczy cię empatii

Posiadanie siostry nauczy Cię, jak dotrzeć do innych, zwłaszcza tych, którzy potrzebują uwagi. Posiadanie siostry nauczy Cię rozpoznawania ludzkich emocji i nie będziesz mógł patrzeć w drugą stronę, gdy ktoś ma kłopoty.

Ponieważ ilekroć widziałeś swoją siostrę mającą problemy lub krzywdzącą, zwracałeś się do niej i jej pomagałeś. Ponieważ jej ból też był twój. Później stałeś się taki ze wszystkimi. W ten sposób twoja siostra uczyniła cię lepszym człowiekiem.

4. Siostra pomaga rozwinąć umiejętności komunikacyjne

Badania wykazały, że mężczyźni mający siostry lepiej komunikują się z innymi kobietami ze względu na ich siostry. Dorastali obok kobiet i nauczyli się z nimi rozmawiać i jak je rozumieć.

Z drugiej strony mężczyźni, którzy dorastali w otoczeniu mężczyzn, znacznie gorzej komunikują się z kobietami w późniejszym życiu. Podziękuj swojej siostrze za to, że stałeś się życzliwym i wyrozumiałym mężczyzną.

5. Siostra pomaga ci stać się niezależnym

Dorastanie razem z kobietą zdecydowanie uczy cię jednej rzeczy - uczysz się walczyć o siebie i mówisz swoim umysłem.

Upewnij się, że Twój głos jest słyszany, ponieważ jest to jedyny sposób na wyemitowanie swoich opinii. Zachowując się jak twoja siostra, twoja siostra zmieniła cię w silną i niezależną kobietę, którą jesteś dzisiaj.

Podziękuj jej za to. Podziękuj jej za bycie twoją siostrą.

nombres de niña en la biblia