Poprawka 5-minutowa: Sos z kontrolą uszkodzeń - Sierpień 2022

Sos żurawinowo-jabłkowy Tina Rupp

Za każdym razem, gdy robię sos z patelni, zmienia się w nierówny bałagan. Czy mogę cofnąć szkody bez rozpoczynania od nowa?

Zawsze możesz wygładzić grudkowaty sos, przepuszczając go przez sito, ale łatwiej jest po prostu uniknąć tworzenia grudek. Częstym błędem przy robieniu sosu jest mieszanie mąki z bulionem, a nie w cieknącej patelni. Mąka tworzy wodoodporną tarczę po zmieszaniu z wodą lub rosołem, tworząc grudki. Ale gdy dodasz mąkę do ociekaczy z patelni, wiąże się ona z tłuszczem, tworząc gładką pastę, która łatwo się rozpuszcza. Oto niezawodny przepis Babs Chernetz, redaktora kulinarnego REDBOOK:

Odmierz kapanie z miski w miarce. Do rondla dodaj skropliny i taką samą ilość mąki. Ubijaj ruchem ósemkowym, aż będzie mąkacałkowicierozpuszczony.Doprowadź mieszaninę do wrzenia na średnim ogniu i powoli dodawaj bulion lub wodę, ciągle ubijając, aby mąka się nie oddzieliła. Kontynuuj ubijanie, aż sos zacznie wrzeć i gęstnieć.Potrzebujesz szybkiego rozwiązania codziennego dylematu? Wyślij pytania na adres 5minutes@redbookmag.com.