5 gier umysłowych Toksyczni mężczyźni grają w związkach - Grudzień 2021

Może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Możesz myśleć, że to wszystko twoja wina. Kiedy w rzeczywistości gra niebezpiecznymi grami z twoim umysłem. On jest tym, który ma palce zaplątane w twoją niepewność.

Jest odpowiedzialny za to, że czujesz się tak, jak Ty.Pomyśl o tym: nie byłeś wcześniej tą osobą. Kiedyś się uśmiechałeś. Lubiłeś cieszyć się życiem. Ale teraz wszystko już minęło i to on go zabrał.

Grał w gry z twoim umysłem, aby przejąć nad tobą kontrolę i zmienić cię w posłuszną marionetkę.

Chciał być odpowiedzialny za twój związek, odcinając cię od wszelkich decyzji i odbierając ci prawo do powiedzenia czegoś lub ogólnie rzecz biorąc.Musisz przestać! Przestańcie szaleć wokół was. Życie jest zbyt krótkie, aby spędzić je z manipulującym dupkiem, który nie obchodzi cię swoimi uczuciami.

Prawdopodobnie jest uszkodzony emocjonalnie i niepewny, więc szuka kontroli w twoim związku. Dlatego jest manipulującym palantem, ponieważ w głębi duszy jest niepewny.

¿Con qué frecuencia debes cambiar los protectores de bragas?

Ale to nie usprawiedliwia takiego zachowania. To, że jest niepewny, nie może usprawiedliwić jego zachowania, a fakt, że zmienił cię w niepewną i sfrustrowaną kobietę, która codziennie prana jest mózgiem.To nie usprawiedliwia tego, jak zniszczył twoją samoocenę i szacunek do samego siebie. Zrobił to wszystko, żeby poczuł się lepiej.

Przepraszam, ale to nie jest miłość - to zachowanie psychopatyczne.

Jeśli podejrzewasz, że twój umysł został naruszony, przeczytaj te gry umysłowe, aby zobaczyć, czy twój facet ci to robi, a jeśli tak, po prostu biegnij w kierunku wzgórz i nie oglądaj się za siebie.

1. Gra o winy

Obwinia cię za wszystko, co idzie nie tak. Obwinianie to toksyczne zachowanie, które dodaje mu siły ego, ponieważ odwraca od siebie uwagę, dzięki czemu czuje się lepiej i czujesz się jak bzdura.

Nie chce pogodzić się ze swoimi błędami, więc zmusza cię do wzięcia na siebie winy zamiast niego. A najsmutniejsze jest to, że to do ciebie dociera. Po pewnym czasie przestajesz z nim walczyć, ponieważ nic nie możesz zrobić. Jakoś zawsze jesteś winien.

Przestajesz więc walczyć i po pewnym czasie zaczynasz w to wierzyć. Zasiał ziarno w twojej głowie i odżywiał je, aż urosło i zmusił cię do uwierzenia, że ​​to prawda.

2. Gra Gaslighting

Gaslighting to psychologiczny termin zdefiniowany jako: „Forma wykorzystywania emocjonalnego, w której sprawca wielokrotnie manipuluje sytuacjami, aby nakłonić ofiarę do nieufności wobec własnej pamięci i spostrzeżeń…

[Termin ten wywodzi się] z brytyjskiego filmu „Gas Light”, w którym zamienił się w sztukę, w którym mąż próbuje doprowadzić swoją żonę do szaleństwa za pomocą różnych sztuczek, które podważają jej postrzeganie i zdrowie psychiczne.

Widzisz, to nie twoja wina. Nigdy tak nie było.

Sprawiał, że wierzysz w rzeczy, które nie są prawdziwe, aby poderwać twoją pewność siebie i szacunek. Jego plan polegał na tym, aby podważyć twoje zaufanie do siebie, abyś mógł w pełni go w to włożyć.

Potem mógłby zrobić z tobą, co chciał.

3. Gra o winie

Jakoś to wszystko o nim zrobi. Kiedy potrzebuje czegoś od ciebie, czegoś, co nie jest tak rozsądne, poczuje się winny, abyś mu go dał.

Szantażuje cię swoimi emocjami, tak abyś spasował i dał mu to, czego chce. Niestety nadal czujesz do niego uczucia, a w pewnym momencie współczujesz mu, więc poddaj się.

Nie ma problemu z obniżeniem się do najniższej możliwej pozycji tylko po to, by dostać to, czego chce. Nie ma żadnej moralności. Dlatego może to zrobić.

Dlatego ma moc cię zniszczyć.

Zobacz też:List otwarty do człowieka, który mnie zniszczył

4. „Gra typu przynęta i zamiana”

Kiedy walczysz i krzyczysz na siebie, on wie, jak nagle wszystko zmienić. Powiedzmy, że mówiłeś o czymś szczególnym, kłóciłeś się o to, a po dziesięciu minutach krzyku znajdujesz się w obronie, podczas gdy on ponosi za ciebie całą winę.

I nie tylko, nie walczysz już o to samo. Teraz walczysz o coś, co spieprzyłeś rok temu, a on nigdy tego nie odpuścił.

Co więcej, utrzymywał twoją awanturę specjalnie przez taki czas: czas, kiedy coś spieprzy, aby mógł się odwrócić, rzucając twoją pradawną pomyłkę w twarz.

5. Gra roller coaster

To klasyczny ruch każdego toksycznego mężczyzny w związku.

Wszystkie zmieniają swoje zachowanie w ciągu kilku minut bez żadnego ostrzeżenia, bez żadnego powodu. To właśnie ci robi. Pewnego dnia jest najlepszym chłopakiem, jaki kiedykolwiek miałeś, a następnego jest poważnym dupkiem.

To sprawia, że ​​zastanawiasz się: czy jesteś źródłem problemu? Czy zrobiłeś coś, co go zdenerwowało?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie zrobiłeś nic złego. Po prostu próbuje zmanipulować cię, aby uzyskać następną rzecz, której od ciebie chce.

Zignoruj ​​to i zostaw go tak szybko, jak to możliwe.