5 niewidzialnych blizn Kobiety zaniedbane emocjonalnie łączą się w związki - Wrzesień 2022

Ludzie, z którymi spędzamy większość czasu, to ci, którzy ostatecznie kształtują nas w to, kim ostatecznie się stajemy.

Nie można temu zaprzeczyć.Ci, którzy cię otaczają, mają największy wpływ na to, kim jesteś jako osoba.

A naszymi romantycznymi partnerami są ci, z którymi spędzamy większość czasu, więc nie jest zaskoczeniem, że mają do nas największy wpływ.

Kobiety, które spędzają czas w związkach, w których ich potrzeby nie są zaspokajane i gdzie czują się samotne i zaniedbywane, mają tendencję do cichego przenoszenia blizn emocjonalnych w swoich przyszłych związkach.Kiedy kobieta spędza większość czasu w towarzystwie mężczyzny, który ją emocjonalnie zaniedbuje, pozostawia to na niej znaczący ślad.

To nie jest znak, który można zobaczyć oczami, a raczej coś, co dobrze ukrywa, ale głęboko odczuwa!

Z powodu niezdrowych, toksycznych związków kobiety rozwijają poważnie zniekształcony obraz siebie, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, a wszystko z mężczyznami, którzy robią wszystko, aby czuć się małymi i bezwartościowymi.A gdy kobieta w końcu znajdzie w sobie siłę, by wydostać się z tego okropnego środowiska, nie jest już taka sama jak kiedyś.

Ostre słowa, do których była tak przyzwyczajona, nigdy nie opuszczają jej umysłu i wciąż odbijają się echem w jej głowie.

Kontrolująca natura partnera pozostawia ją niespokojną i przestraszoną, by w końcu być wolną.

Zakręcony obraz jej nieistnienia wystarczająco dobry prześladuje ją tak bardzo, że nie może patrzeć w lustro, nie widząc już niepowodzenia.

I to tylko drapie powierzchnię.

Skutki emocjonalnie niespełniającego i toksycznego związku są naprawdę poważne, a im dłużej jesteś na nie narażony, tym trudniej jest znów poczuć się sobą.

Zaniedbanie emocjonalne pozostawia te 5 niewidzialnych blizn na kobiecie, a te blizny pozostają z nią przez długi czas.

1. Rozwija problemy przywiązania i strach przed odrzuceniem

Kiedy kobieta jest otoczona zerową miłością, wsparciem i stabilnością emocjonalną, uczy się, że na to zasługuje.

Posiadanie partnera, który jest niedostępny, niekochany i niekonsekwentny, uczy ją, aby nie otwierać się na ludzi. I z czasem tak właśnie się dzieje.

Kiedy spędzasz wystarczająco dużo czasu w tym środowisku, zaczynasz wierzyć, że to wszystko, co kiedykolwiek dostaniesz, więc dostosowuj się i naucz się oczekiwać niczego poza odrzuceniem.

Oczekiwanie, że ludzie będą cię kochać i trzymać się przy tobie, stanie się bajką, a ty nie odważysz się zapytać kogokolwiek, ponieważ jesteś tak przyzwyczajony do odrzucenia, dlaczego teraz miałoby być inaczej?

2. Zawsze oczekuje rozczarowania i nie jest w stanie nikomu zaufać

Posiadanie partnera, który jest emocjonalnie nieobecny i odepchnie cię, uczy, że nie możesz tak naprawdę ufać mu ani nikomu po nim.

Za każdym razem, gdy zbliżysz się do kogoś, czekasz, aż cię rozczaruje.

Nawet jeśli naprawdę mają dobre intencje, nie wahasz się im zaufać, ponieważ doświadczenie nauczyło cię, aby zawsze być ostrożnym i zachować czujność.

Uczysz się, że nikogo nie ma, aby cię chronić i zapewnić ci bezpieczeństwo, więc uczysz się radzić sobie ze wszystkim samodzielnie, bez względu na to, jak desperacko potrzebujesz kogoś, kto ci pomoże.

Przestajesz czuć się bezpiecznie w związkach, więc decydujesz się być sam, ponieważ jesteś jedynym, któremu możesz zaufać.

3. Stawia siebie i swoje potrzeby na końcu

Kiedy jesteś emocjonalnie zaniedbywany, nie jesteś przyzwyczajony do tego, by twoje potrzeby były wysłuchane, a tym bardziej zaspokojone.

¿Cómo puedo complacer a mi novio?

Uczysz się, że to, czego chcesz, nie ma znaczenia i dlatego nie waż się prosić o nic.

Nigdy nie dostajesz pory dnia, a nawet jeśli zyskujesz trochę uwagi, czujesz się tak wdzięczny, że nie wyobrażasz sobie prosić o więcej.

Jesteś smutny, przygnębiony i całkowicie niespełniony, ale robisz coś, co by się zmieniło, co jest egoistyczne, ponieważ po prostu nie jesteś przyzwyczajony do stawiania siebie na pierwszym miejscu.

Twoje potrzeby nigdy nie były tak ważne i zajmie trochę czasu, zanim nauczysz się trzymać tego, czego chcesz i potrzebujesz.

4. Prowadzi ją strach przed porażką

Nigdy nie powiedziano jej, że wszystko, co robiła, było wystarczająco dobre. Nigdy nie słyszała miłego słowa, nawet ze względu na wysiłek, który zawsze wkłada.

Niepowodzenie jest jedynym słowem, które zna.

I niestety to właśnie prowadzi ją przez życie.

Cokolwiek zrobi, czuje i obawia się, że upadnie. Nigdy nie powiedziano jej, że nie zawsze można odnieść sukces we wszystkim.

Nie wie, że nadal świetnie sobie radzi, nawet jeśli od czasu do czasu uderza.

Zawsze ma na myśli niepowodzenie, a jej była emocjonalnie obelżywa by podziękować za to!

5. Nie czuje się godna miłości i uwagi

To największa emocjonalna blizna, z jaką została. Uczy się, że jest bezwartościowa. Nie zasługuje na miłość i nie ma prawa o nią prosić.

Samolubne jest prosić o uwagę i za wszelką okruchy uczucia, które dostaje, musi być wdzięczna.

Nigdy nie była obsypana miłością i nigdy nie powiedziano jej, jak niesamowita i odporna jest.

Była okryta ciemną chmurą zwątpienia i nigdy nie mogła od niej uciec.

Teraz, nawet jeśli spotka kogoś miłego i z prawdziwymi intencjami, minie dużo czasu, zanim będzie mogła uwierzyć, że jest godna jego uczuć.

Do tej pory nie odbyła kochającej podróży… i to ją zraniło.

Ale nie poddała się i nigdy nie będzie!

Zaniedbanie emocjonalne mogło ją złamać, ale nie do naprawienia.

Po prostu potrzebuje trochę czasu i wsparcia, a ona znów będzie się dobrze rozwijać. Po prostu ją obserwuj!