4 sposoby na utrzymanie wagi - na dobre - Może 2022

Wskazówki dotyczące utraty wagi Getty Images

Spotykam wiele osób, które chcą schudnąć. Mój mąż Chris i ja byliśmy współgospodarzami Ekstremalna utrata wagi przez pięć lat, a ostatnio jest współautorem książki Ekstremalna transformacja . Istnieje przekonanie, że jeśli przez jakiś czas wprowadzimy drastyczne zmiany, osiągniemy duże rezultaty i nigdy więcej nie będziemy musieli martwić się dietą. Wydaje się, że ludzie uważają, że to tylko kwestia zebrania sił, aby przetrwać te pierwsze kilka tygodni. Powiem ci: to sabotaż. To nie brak siły woli powstrzymuje Cię przed osiąganiem celów; jest to przekonanie, że musisz zrezygnować ze wszystkiego, aby uzyskać ciało, którego pragniesz. Widziałem setki ludzi, którzy schudli, wciąż jedząc ulubione przez siebie potrawy, a co ważniejsze,schudnąć. Podejmij te kroki, poćwicz i obserwuj, jak twoje ciało zmienia się - powoli, bezboleśnie, na dobre.

1. Jedz węglowodany

Słyszałeś: Węglowodany są niezbędne dla Twojego metabolizmu. Zamiast je wycinać, staraj się spożywać ich mniej przez trzy dni w tygodniu. Jedząc je, poprawisz metabolizm, a w dni niskowęglowodanowe spalisz tłuszcz. Kiedy spożywasz węglowodany, sięgnij po złożone, zdrowe, takie jak owoce, zboża, rośliny strączkowe i pełnoziarniste, pieczywo i makarony. Proste węglowodany, takie jak te w frytkach, ciasteczkach i wielu przetworzonych produktach spożywczych, nie robią ci żadnych przysług - ale ja też je uwielbiam, więc nie martw się, nie są całkowicie wyczerpane. (Więcej o tym za chwilę!) Warzywa są jednak prawdziwym królem: Powinieneś je jeść codziennie. Po prostu pomiń skrobiowe odmiany korzeni, takie jak buraki i ziemniaki w dni niskowęglowodanowe, ponieważ tak łatwo przekształcają się w mnóstwo cukru. Moja zasada: jeśli jest zielony, prawdopodobnie jesteś dobry.2. Jedz pięć małych posiłków dziennie

To jest absolutnemagia dla twojego metabolizmu. Zjedz śniadanie w ciągu 30 minut po przebudzeniu, a następnie co trzy godziny jedz kolejny posiłek, aż do około 20:00. Każda płytka powinna zawierać białko; pomaga budować mięśnie i dłużej utrzymuje uczucie sytości. Wybieraj głównie chude mięsa, takie jak kurczak i indyk, a także owoce morza, jajka i jogurt grecki. W dni o wysokiej zawartości węglowodanów połącz swoje białko z dobrym węglowodanem. W dni o niskiej zawartości węglowodanów połącz go ze zdrowym tłuszczem, takim jak awokado lub masło migdałowe. (I pamiętaj: jedz dużo zielonych warzyw do każdego posiłku.) Zauważ, że każdego dnia masz tylko węglowodany skrobiowe lub tłuszcz - nie oba. Powodem tego jest fakt, że organizm wydziela insulinę, kiedy jesz węglowodany; dodaj tłuszcz, a hormon szybko go zmagazynuje.

3. Utrzymuj swoje porcje w rozsądnych rozmiarach

Wiem, wiem - to wszystko brzmiało zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe. Ale jeśli uważasz, jak to zrobićdużojesz, naprawdę zobaczysz rezultaty. Odmierzanie porcji może wydawać się nieco przytłaczające, dlatego zawsze mówię ludziom, aby używali rąk jako przewodnika. Białka powinny być mniej więcej wielkości dłoni, węglowodany wielkości zaciśniętej pięści (nie tylko powierzchnia, aleCałypięść) i tłuszcze wielkości kciuka. W przypadku tych wspaniałych warzyw na co dzień, ułóż przynajmniej kilka garści. Obiecuję, że twój talerz będzie pełny, a brzuch szczęśliwy.

4. Trochę oszukać

Wracając do tamtychfrytki i ciasteczka. Wmawianie sobie, że nie możesz czegoś mieć, tylko sprawia, że ​​chcesz tego bardziej, dlatego ważne jest, aby gromadzić nagrody. Zwiększają również metabolizm: zbyt długie ograniczanie się może spowolnić spalanie kalorii i spowodować spadek leptyny, hormonu, który pomaga Ci poczuć się sytym. Więc zjedz coś małego, jak zabawny batonik czekoladowy lub pojedynczą porcję chipsów, w dni o wysokiej zawartości węglowodanów lub zachowaj to na weekend i idź na całość z `` darmowym '' posiłkiem w restauracji lub popcornem i słodyczami w filmach. Moja jedyna rada: nie traktuj siebie w nocy. W naszym domu zamienia się to w godzinny festyn.