4 powody, dla których kobiety pozostają w złych związkach - Grudzień 2021

Mamy skłonność wierzyć, że wszyscy chcemy tego, co dla nas najlepsze. Czy to naprawdę tak jest? A może czasem decydujemy się na mniej?

Zauważyłem, że kobiety wokół mnie wolą wyrażać swoje postawy i mówią o rzeczach, których chcą. Nigdy nie powiedziałbyś, że te kobiety zadowalają się mniej.bocadillos bajos en calorías para llevar

Jednak jeśli chodzi o miłość i związki, rzeczy mogą być inne.

Istnieje kilka powodów, dla których kobiety decydują się pozostać w związkach, mimo że są niezadowolone ze swoich partnerów. Po wysłuchaniu ich historii mogę powiedzieć 4 z tych powodów.Strach, że skończę sam

Uważam, że większość kobiet zmaga się z tym problemem. Dla nas wszystkich naturalne jest poszukiwanie bezpieczeństwa i wygody u naszych partnerów. Istnieje mit, który przedstawia samotność jako coś strasznego.

Czasami mamy ten stereotypowy obraz starej samotnej damy z bandą kotów. I chociaż żartujemy z tego, potajemnie boimy się, że tak też skończymy. Jest to najczęstszy powód, dla którego kobiety pozostają w złych związkach.

Wierzą, że są z ktoś jest lepsze niż samotność. Nawet jeśli nie pociągają go faceci i nie kochają go, nadal się z nim umawiają, ponieważ czują, że mają (przynajmniej trochę) bezpieczeństwa.Jako nowe pokolenie silnych i niezależnych kobiet musimy udowodnić światu, że nikogo nie potrzebujemy, aby być szczęśliwym. Panie, pomyślcie o tym. Czy bycie samemu jest naprawdę gorsze niż bycie z niewłaściwą osobą?

Nie sądzę.

Niska samo ocena

Wiele kobiet boryka się z problemami, ponieważ nie uważa, że ​​są wystarczająco piękne, inteligentne itp. Opuszczenie stref komfortu przeraża je. Niektóre kobiety nie wierzą, że mogą mieć coś lepszego niż to, co już mają, i nie chcą ryzykować wszystkiego. Boją się, że zostaną odrzuceni przez mężczyzn i dlatego trzymają się swoich partnerów, mimo że nie są idealnymi partnerami.

Ponadto kobiety o niskiej samoocenie nie lubią konfliktów i kłótni, więc zrobią wszystko, aby uniknąć konfrontacji. Boją się zerwać ze swoimi partnerami. Udają, że wszystko jest w porządku, ponieważ są niepewni.

Może myślą: „Kto jeszcze by mnie chciał?”.

Jest to przeszkoda, którą powinna pokonać każda dorosła kobieta. Gdy odzyskamy poczucie własnej wartości, zrobimy wszystko, aby być szczęśliwym. Jestem pewien.

Zobacz też: 6 prawdziwych znaków, że kochasz go o wiele bardziej niż cię kocha

Dla dobra dzieci

W całej historii pozostawanie w związku lub małżeństwie tylko z powodu dzieci uważane było za słuszne. Dawno temu uważano to nawet za obowiązek kobiety. Nawet dzisiaj niektóre kobiety uważają to za coś obowiązkowego.

Kobiety przyznały, że postanowiły znosić wszelkiego rodzaju problemy (takie jak agresywni partnerzy, oszukiwanie mężów itp.) Tylko dlatego, że nie chcieli zawieść swoich dzieci. Taki związek / małżeństwo może ostatecznie zawieść.

formas de hacer el amor con tu marido

W rzeczywistości, jeśli chcesz jak najlepiej dla swoich dzieci, powinieneś zakończyć zły związek. Nie wyświadczasz swoim dzieciom przysługi, pozwalając im dorastać w nieszczęśliwej rodzinie.

Co więcej, nie dajesz im dobrego przykładu, zwłaszcza jeśli masz córki. Pamiętaj, że jesteś ich wzorem do naśladowania. Twoim obowiązkiem jest nauczanie ich zdrowych poglądów na temat miłości, związków i małżeństwa.

Miłość

Może to wydaje się dziwne, ale kiedy tak bardzo kogoś kochamy, nie widzimy rzeczywistości taką, jaka jest. Nadal tolerujemy niektóre rzeczy, które są dla nas tak złe. Pozwalamy im oszukiwać nas, manipulować nami, okłamywać nas. Czasami zastanawiam się, czy jesteśmy szaleni czy coś?

Tak, kobieta może kochać partnera mimo wszystko. Jednak nieograniczona miłość może czasami przynieść nam szkody, jeśli jesteśmy nią ślepi.

Czai się wielkie niebezpieczeństwo; możliwość, że poświęcimy wszystko tylko dlatego, że kogoś kochamy.

W takich sytuacjach kobiety potrzebują dużo odwagi. Porzucenie miłości jest prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą. Wszyscy wiemy, jak trudne są zerwania i jak może być jeszcze gorzej, gdy nadal masz do kogoś uczucia.

Zobacz też: Masz rację: ciężko jest przejść po toksycznym związku!