4 powody, dla których silna chemia niekoniecznie prowadzi do silnego związku

4 powody, dla których silna chemia niekoniecznie prowadzi do silnego związku

W głębi duszy większość z nas pragnie bajkowej miłości. Chcesz kogoś, kto wstrząśnie ziemią pod twoimi stopami, sprawi, że stracisz rozum – kogoś, kto zatrzęsie twoim światem.Cóż, wszystkie te rzeczy są w rzeczywistości oznakami niesamowicie silnej chemii między dwojgiem ludzi. Jednak czy ta chemia zawsze prowadzi również do silnego związku?

1. Kompatybilność w łóżku nie czyni cię kompatybilnym w życiu

zła żona śpiący mąż zakrywający twarz na białym łóżkuBędę z tobą szczery: kochanie się jest niezwykle ważną częścią każdego związku. Ktokolwiek próbuje ci powiedzieć inaczej, kłamie.

perder peso después de 40 historias de éxito

Nie chodzi tylko o przyjemność fizyczną, to także forma więzi między partnerami. Zwiększa intymność i skutecznie łagodzi stres.

Poza tym mitem jest, że ludzie w łóżku są dobrzy lub źli. Jedyną rzeczą, która się liczy i gwarantuje pełną przyjemność partnera, jest fizyczna zgodność.Jednak dogadywanie się w sypialni niekoniecznie oznacza, że ​​będziesz się dogadywać również poza nią. W rzeczywistości zwykle mają ze sobą bardzo niewiele wspólnego.

Bycie kompatybilnym w prawdziwym życiu oznacza możliwość osiągnięcia kompromisu. Oznacza to posiadanie podobnych poglądów na świat, plany na przyszłość i pragnienie prawie tych samych rzeczy w życiu.

Zasadniczo możesz być świetnym meczem z kimś pod prześcieradłami, co bez wątpienia jest oznaką niesamowicie silnej chemii.Jeśli jednak masz problemy ze spotkaniem w połowie dnia, twój związek nie jest silny i zdrowy. Tak, fizyczna intymność prawdopodobnie utrzyma was razem przez jakiś czas.

Niemniej jednak, gdy tylko namiętność zniknie (i tak się stanie), twoje nieporozumienia w prawdziwym życiu wyjdą na powierzchnię i zaczniesz widzieć swój związek takim, jaki jest naprawdę.

2. To nie jest zdrowa podstawa związku

mężczyzna i kobieta siedzący plecami do siebie, mający na sobie biały top z mężczyzną z przodu, jeśli kamera

Zdrowy romantyczny związek między dwojgiem ludzi opiera się na wielu rzeczach. Tak, chemia jest jednym z nich, ale z pewnością nie może być jedynym.

W rzeczywistości istnieje wiele ważniejszych fundamentów prawdziwego związku, w tym bezwarunkowa miłość, wzajemny szacunek, uznanie, chęć włożenia trudu i poświęceń, zrozumienie, kompromis…

citas para hacerte sentir bien

Jeśli masz chemię i pasję, to świetnie.

Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przyszłości swojego związku, nadszedł czas, aby zadać sobie pytanie, czy jako para dzielicie się wszystkimi innymi rzeczami wymienionymi powyżej.

Najważniejsze jest to, że nie wystarczy, abyś ty i twój romantyczny partner byli tylko kochankami. Zamiast tego powinniście być najlepszymi przyjaciółmi i partnerami w zbrodni, a chemia do tego nie wystarczy.

Powinna to być osoba, z którą łączysz się na poziomie intelektualnym, emocjonalnym i mentalnym. Kogoś, kogo duszę kochasz i który dopełnia Cię we wszystkich aspektach życia.

3. Przeciwieństwa się przyciągają, ale rzadko trwają

wielorasowa para siedząca na parapecie przy oknie

alimentos que estimulan el metabolismo y queman grasas

Według większości ekspertów od randek, ludzie zwykle doświadczają najsilniejszej chemii ze swoimi biegunowymi przeciwieństwami.

W końcu to zupełnie normalne, że okazujesz szczególne zainteresowanie kimś innym niż ty. Trudno jest zaintrygować Cię osobą, która jest do Ciebie podobna.

Wiesz, jak zareagują w większości sytuacji, możesz odgadnąć, co myślą i wiesz, czego się od nich spodziewać, ponieważ ich zachowanie często odzwierciedla twoje.

Z drugiej strony, kiedy spotykasz swoje przeciwieństwo, rzucają ci wyzwanie. Masz ochotę sięgnąć głęboko pod warstwy ich osobowości.

Czujesz potrzebę odsłonięcia ich tajemniczej strony. Potrzeba ich poznania i dotarcia do sedna kogoś, kto nigdzie nie jest taki jak ty.

W związku z tym czujesz pociąg do tych ludzi. Czujesz te niesamowite fajerwerki i przechodzisz przez rollercoaster emocji.

Więc tak, można powiedzieć, że przeciwieństwa przyciągają się jak magnesy. Rzadko jednak trwają.

W rzeczywistości w większości przypadków twoje różnice stają się problemem w twoim związku. Wszystko, co lubisz w drugiej osobie, zaczyna cię niepokoić.

Poza tym, jeśli chodzi o te pary, wszystko jest zawsze dramatyczne. Nie możesz pomóc, ale cały czas walczysz i nie zgadzasz się, ponieważ masz różne postawy i opinie.

Choć na początku związek może wydawać się interesujący, z czasem staje się wyczerpujący i wyczerpujący.

4. Wszystko zależy od Twoich potrzeb

para nos w nos z otaczającymi je żarówkami

Prawdziwa miłość jest zawsze bezinteresowna, podczas gdy chemia nie. Kiedy myślisz, że jesteś w kimś zakochany, prawda jest taka, że ​​szukasz sposobu na zaspokojenie własnych potrzeb.

Nie zrozum mnie źle: nie mówię, że wykorzystujesz tę osobę. Jednak chcesz je wszystkie dla siebie, a jedyną rzeczą, o którą się martwisz, jest to, jak czujesz się w związku.

cómo hacer que el sexo sea interesante en una relación

Z drugiej strony, silny związek, który ma mocne podstawy, polega na spełnianiu zarówno twoich potrzeb, jak i pragnień. W takim przypadku chcesz, aby druga osoba była szczęśliwa, nawet jeśli to nie obejmuje ciebie.

4 powody, dla których silna chemia niekoniecznie prowadzi do silnego związku