3 gry umysłowe Każda toksyczna osoba bawi się z tobą - Grudzień 2021

Nie daj się zwieść, nie jesteś wyjątkiem.

Skąd będziesz wiedzieć, czy masz toksyczną osobę w swoim życiu? Pozwól, że przedstawię ci trzy najpopularniejsze gry umysłowe toksycznych ludzi i możesz osądzić sam.

Proszę, upewnij się, że gdy ta osoba okaże się toksyczna, nie przekonuj się, że możesz ją zmienić. Ponieważ, chyba że jesteś profesjonalnym terapeutą, raczej nie wpłynie to na jego zachowanie.Mają zaburzenia osobowości i psychiczne i potrzebują profesjonalnej pomocy. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest zrujnowanie się, próbując go rozgryźć i dać z siebie wszystko, aby im pomóc.

Teraz, gdy mamy to jasne, oto trzy gry umysłu, w które grają z tobą toksyczni ludzie.

Gra nr 1: Uzyskaj, zachowaj lub przejmij kontrolę

W toksycznych ludziach chodzi o kontrolę - jeśli nie mają kontroli nad innymi ludźmi, nie mają nic.Jeśli mogą wywołać określoną reakcję od ciebie lub zmusić cię do zrobienia tego, czego chcą, daje im to poczucie mocy, której szukają. To sprawia, że ​​czują się, jakby mieli kontrolę nad sytuacją, a także daje im poczucie władzy nad tobą.

Jaka jest za tym historia? Toksyczni ludzie muszą mieć kontrolę wszędzie, ale jeśli nie mogą dostać jej tam, gdzie chcą, podwoją dawkę. Jeśli więc nie będą mieć kontroli w pracy, będą szukać jej gdzie indziej - ergo, to ci wynagrodzą.

cosas que hacer para complacer a tu hombre

Zwróć uwagę, jeśli celowo dajesz kontrolę, aby zadowolić osobę grającą w grę umysłową, czy manipulujesz nią?Gra nr 2: Potknięcie się o poczucie winy

Toksyczni ludzie muszą mieć cię gorszą, ponieważ jest to jedyny sposób, aby uczynić ich lepszymi. Sprawiając, że czujesz się niepewnie, czują się pewniej.

Dopóki nie zrobisz tego, co chcą od ciebie toksyczni ludzie, sprawią, że poczujesz się winny. Będą nazywać cię imionami i będą mogli cię sprowadzić na ziemię lub sprawić, że uwierzysz, że robisz coś złego.

Zamiast otwarcie mówić: Mam problem z tym, że to robisz, może oskarżyć cię o oziębłość, aby mógł uprawiać więcej seksu, lub ona może oskarżyć cię o seksizm, abyś zachowywał się tak, jak chce.

plan de dieta de 1200 calorías al día

Tak czy inaczej, jest to niezdrowy sposób wyrażania uczuć lub emocji i nie chcesz być ofiarą takiej gry umysłowej.

Zobacz też: 5 rzeczy, które toksyczni ludzie robią, aby cię zniszczyć

Gra nr 3: Zawstydzanie i dyskwalifikacja

Toksyczni ludzie leczą swoje kompleksy, poniżając innych ludzi. Czują się dobrze tylko wtedy, gdy ludzie, którzy ich otaczają, czują się nieszczęśliwi i zrobią wszystko, aby zbudować takie środowisko dla siebie.

Ludzie, którzy grają w zawstydzające gry umysłowe, starają się wyrazić swój gniew, próbując przyłapać cię na robieniu czegoś, co uważają za nieodpowiednie. Czekają tylko, aż popełnisz błąd, aby cię zawstydzić lub wskazać, jak źle postępujesz.

Jeśli na przykład wspominasz coś związanego z religią, może to być wszystko, na co czekali, abyś zawstydził się swoich przekonań.

Są również bardzo dobrzy w dyskwalifikowaniu ludzi. Jest to metoda powiedzenia komuś czegoś bolesnego, a następnie, gdy zostanie on zraniony, zrobienia podwójnego uderzenia, sprawiając, że wydaje się, że wcale nie znaczyło to, co według ciebie miało na myśli.

Po niej często pojawia się „Czasami jesteś zbyt wrażliwy”. lub „To był tylko żart, wyluzuj”. Na początku dyskwalifikują cię, a potem obrażają. To tak, jakby celowo dwa razy cię skrzywdziły.

50 sombras de escenas grises seg.

Czy na pewno chcesz poradzić sobie z tymi sprawami lub być otoczonym przez tego rodzaju ludzi?

Chociaż możesz być ofiarą toksycznej osoby, nie zapominaj, że istnieje ogromna możliwość, że toksyczna osoba jest ofiarą innej toksycznej osoby i po prostu się kręci. Nie możesz ich zmienić, ale możesz spróbować im pomóc, ponieważ naprawdę potrzebują pomocy.

Są osoby posiadające kwalifikacje do radzenia sobie z takimi problemami, a najlepszym, co możesz zrobić, jeśli nie masz ochoty stracić tej osoby, jest trzymanie jej za rękę w trakcie realizacji problemu.

Ale, jeśli nie chcą pomocy, nie trzymaj się wystarczająco długo, aby być pod wpływem toksycznych ludzi. Zawdzięczasz sobie znacznie więcej.

Zobacz też: 4 eleganckie sposoby na pozbycie się negatywnych ludzi