22 najbardziej kultowych momentów Grammy wszechczasów - Styczeń 2022

44 doroczne rozdanie nagród Grammy - Show Dave HoganGetty Images

Wiele osób nazywa Grammy Awards największą muzyczną nocą roku, a program dostarczył widzom przez lata niezapomnianych chwil. Przy tak wielu wielkich osobowościach nic dziwnego, że co roku dzieje się coś godnego uwagi. W ciągu ostatnich ponad 60 lat miało miejsce wiele niezapomnianych wydarzeń, ale oto kilka z najbardziej znanych momentów Grammy wszechczasów.

Zobacz galerię 22Zdjęcia Jennifer Lopez File Photos Barry KingGetty Images 1z 22J.Lo miał na sobie prześwitującą sukienkę Versace.

Dziś zwykłe sukienki i nagie sukienki są w zasadzie powszechne na czerwonym dywanie. Ale w 2000 roku moda nie poszła jeszcze w ten sposób, a czysta zielona sukienka Versace od Jennifer Lopez stała się od razu ikoną. Sukienka gwiazdy była nie tylko przezroczysta, ale miała dekolt, który dosłownie sięgał jej pępka, i pomógł umocnić jej kultową sławę.60. doroczne nagrody GRAMMY - Roaming Show Kevin MazurGetty Images dwaz 22James Corden wręczył szczenięta jako nagrodę pocieszenia.

Prowadzący talk show James Corden zrobił duże wrażenie na rozdaniu nagród Grammy 2018. Kiedy wręczył Dave'owi Chapelle nagrodę dla najlepszego albumu komediowego, zaoferował także nagrodę pocieszenia dla przegranych: prawdziwego szczeniaka. Corden dał każdemu przegranemu szczeniaka do zabawy na widowni, ale nie martw się - wszyscy wrócili do swojej agencji szkoleniowej, gdy noc się skończyła.

Nagrody Grammy Michaela Jacksona Quincy Jonesa Bob Riha JrGetty Images 3z 22Michael Jackson ustanowił rekord.

W 1984 roku supergwiazda muzyki pop Michael Jackson ustanowił rekord zdobycia największej liczby nagród Grammy w ciągu jednej nocy, zabierając do domu osiem złotych statuetek. Oczywiście kontynuował niezwykle udaną karierę, więc nie jest zaskakujące, że Król Popu pobił ten rekord.

53 doroczne nagrody GRAMMY - przyjazdy Jason Merritt / TERMGetty Images 4z 22Lady Gaga przybyła jako jajko.

Lady Gaga jest znana z tego, że regularnie pojawia się na czerwonym dywanie w najbardziej wyjątkowym stroju wieczoru ... ale Grammy 2011 były jednym z jej najbardziej popularnych strojów wszechczasów. Gwiazda pop przybyła na czerwony dywan w jajku. Jej opiekunowie wnieśli jajko, a ona później wyszła z niego podczas wykonywania „Born This Way”.43 doroczne nagrody Grammy - Show Archiwum Franka MicelottyGetty Images 5z 22Elton John i Eminem wystąpili razem.

W 2000 roku Elton John i Eminem zaskoczyli wszystkich, kiedy razem wyszli na scenę, aby wykonać piosenkę Eminema „Stan”. Biorąc pod uwagę wszystkie homofobiczne teksty Eminema, nikt się tego nie spodziewał.

¿Qué alimentos hacen que la vagina sepa bien?
Niezidentyfikowany członek grupy Wu Tang Clan jest TIMOTHY A. CLARYGetty Images 6z 22Wu-Tang Clan protestował przeciwko utracie nagrody.

W 1998 roku członek Wu-Tang Clan zaszokował publiczność i wygłosił ogromne oświadczenie. Po tym, jak przegrali Song of the Year na rzecz Shawna Colvina, Ol 'Dirty Bastard wyszedł na scenę i chwycił mikrofon, mówiąc, że myśli, że wygra. To było ... co najmniej niezręczne.

Archiwum Rona Galelli - Zdjęcia plików 2011 Ron Galella, Ltd.Getty Images 7z 22Aretha Franklin uratowała sytuację.

Na Grammy 1998 Aretha Franklin uratowała program, wykonując epicki występ. Luciano Pavarotti miał wystąpić, ale podczas transmisji wezwał chorego (dosłownie podczas trwania programu). Na szczęście była tam Franklin. Wykonała arię i oczywiście ukradła przedstawienie.21. coroczne nagrody Grammy Archiwum zdjęć CBSGetty Images 8z 22Steve Martin nie miał spodni.

W 1979 roku komik Steven Martin poszedł na Grammy i naprawdę zrobił wrażenie. Wręczył nagrodę za najlepszy popowy występ wokalny i pojawił się na scenie bez spodni. Aby zakończyć ten kawałek, na scenie wręczono mu spodnie z pralni chemicznej.

44 doroczne rozdanie nagród Grammy - Show Dave HoganGetty Images 9z 22Jon Stewart zapomniał o swoim ubraniu.

W 2002 roku Jon Stewart dał staruszkowi Martina szansę na pieniądze, otwierając Grammy tylko w swoich bokserkach. Komik zażartował na temat tego, jak TSA prosiło ludzi o rozebranie się na lotnisko i wywołał mnóstwo śmiechu na widowni.

LOS ANGELES, Kalifornia - 8 lutego 2015 Kanye West unika kontaktu z zapraszającym Beckiem po tym, jak Beck wygrał Al Robert GauthierGetty Images 10z 22Kanye West naśmiewał się z siebie.

Kto mógłby zapomnieć, kiedy Kanye West zrujnował moment wręczenia nagrody Taylor Swift na MTV Music Awards, wychodząc na scenę, aby wszyscy wiedzieli, że Beyoncé zasłużyła na zwycięstwo? W 2015 zrobił to ponownie, ale tym razem jako żart. Kiedy Beck wygrał Album Roku, wszedł na scenę i wyglądało na to, że może zrobić dokładnie to samo. Skończyło się na tym, że był to żart, a West powiedział, że tylko żartuje, zanim usiadł.

58. GRAMMY Awards - Show Jeff KravitzGetty Images jedenaściez 22Taylor Swift zawołała Kanye Westa podczas przemówienia akceptacyjnego.

W 2016 roku Taylor Swift użyła Grammy, by wezwać Westa za zrujnowanie jej wygranej w MTV i wreszcie publicznie się broniła. Kiedy zdobyła Album Roku, w swoim przemówieniu wskazała na subtelne odniesienie się do tego problemu, mówiąc: „Po drodze będą ludzie, którzy będą próbowali podważyć Twój sukces lub przypisać sobie zasługę za Twoje osiągnięcia lub sławę”. Wszyscy dokładnie wiedzieli, o kim ma na myśli.

59. GRAMMY Awards - Roaming Show Christopher PolkGetty Images 12z 22Adele wznowiła swój występ.

Grammy 2017 były dowodem na to, że nawet Adele popełnia błędy. Podczas występu piosenkarka śpiewała hołd zmarłemu George'owi Michaelowi, ale nie była zadowolona z tego, jak zaczęła. Właściwie zatrzymała występ i zapytała, czy mogłaby zacząć od nowa, aby zrobić to dobrze, co zdecydowanie zrobiła.

deshacerse de la barriga post bebé
52 doroczne rozdanie nagród GRAMMY - Show Lester CohenGetty Images 13z 22Pink wykonała swój wielki występ w powietrzu.

W tej chwili jest dobrze znana z epickich występów w powietrzu Pink. Ale tak nie było na Grammy 2010. Na pokazie zachwyciła wszystkich, gdy występowała na scenie w jedwabnych ubraniach, zawieszona wysoko w powietrzu, a w pewnym momencie całkowicie zanurzona w wodzie.

40. coroczne rozdanie nagród GRAMMY KMazurGetty Images 14z 22Pojawił się Soy Bomb Guy.

W 1998 roku Michael Portney, znany również jako „Soy Bomb Guy”, prawie zdołał zrujnować występ Boba Dylana. Wskoczył na scenę podczas występu, bez koszuli, z napisem „Soy Bomb” na piersi. Został natychmiast usunięty, ale nikt nie może zapomnieć, że to się stało ... i nikt tak naprawdę nie rozumie, dlaczego tak się stało.

44 doroczne rozdanie nagród Grammy - część wystawowa II Archiwum Franka MicelottyGetty Images piętnaściez 22Patti LaBelle wykonała „Lady Marmalade”.

Kto mógłby zapomnieć 2002 rok, kiedy Christina Aguilera, Mya, Pink i Lil 'Kim dały nam swoje epickie wykonanie „Lady Marmalade”? Piosenka była hitem i przynieśli ją na Grammy ... a nawet lepiej, przynieśli Patti LaBelle na scenę, aby zaśpiewała ją z nimi. To było kultowe.

32nd coroczne nagrody Grammy Ron GalellaGetty Images 16z 22Milli Vanilli nie zasłużyła na nagrodę.

Cóż, to jest niezręczne: w 1990 roku Milli Vanilli zdobyła nagrodę dla najlepszego nowego artysty. Problem? Żaden z nich nie zaśpiewał piosenki „Girl You Know It's True”, co jest w większości powodem, dla którego zostali nawet nominowani. Gdy okazało się, że zsynchronizowali się z ustami, odebrano im nagrodę.

Archiwum Rona Galelli - Zdjęcia plików Ron GalellaGetty Images 17z 22Helen Reddy nazwała Boga kobietą.

W 1973 roku Helen Reddy wywołała kontrowersje, kiedy nazwała Boga kobietą. Przyjmując nagrodę za najlepszy kobiecy popowy występ wokalny, zakończyła swoje przemówienie, dziękując Bogu, ponieważ „ona sprawia, że ​​wszystko jest możliwe”. To może nie wydawać się dziś takie dziwne, ale w latach 70. wywołało spore poruszenie.

56. GRAMMY Awards - Show Kevork DjansezianGetty Images 18z 22Queen Latifah poślubiła ludzi na scenie.

W 2014 roku Grammy stały się super romantyczne. Queen Latifah poślubiła 33 pary tej samej płci, podczas gdy Macklemore i Mary Lambert wykonali swoją piosenkę „Same Love”. I tak, scena przypominała kościelny ołtarz.

51. coroczne rozdanie nagród GRAMMY - Show Jeff KravitzGetty Images 19z 22Radiohead wprowadziło na scenę orkiestrę marszową.

W 2009 roku Radiohead przeszło do historii występów. Znane ze swojego wyjątkowego stylu muzycznego, Radiohead współpracowało z zespołem marszowym USC Trojan i wprowadziło ich na scenę, aby występowali. To była wielka chwila.

47. doroczne rozdanie nagród GRAMMY - Show L. CohenGetty Images dwadzieściaz 22Melissa Etheridge wykonała zaraz po chemioterapii.

Aby udowodnić, że nawet rak nie może jej powstrzymać, Melissa Etheridge wystąpiła na rozdaniu nagród Grammy w 2005 r. Po raz pierwszy od czasu diagnozy raka. Było to wkrótce po chemioterapii, a Etheridge wszedł na scenę zupełnie łysy - i oczywiście nim wstrząsnął.

eventos que sucedieron en los 90
54 doroczne rozdanie nagród GRAMMY - Show Kevin WinterGetty Images dwadzieścia jedenz 22Nicki Minaj przeprowadził na scenie egzorcyzmy.

Nicki Minaj nie jest niczym niezwykłym, gdy podczas występu robi coś wyjątkowego i intensywnego, ale w 2012 roku naprawdę potargała niektóre pióra. Raper wykonał na scenie egzorcyzmy, wraz z lewitacją, co w końcu naprawdę rozgniewało Ligę Katolicką.

Archiwum Rona Galelli - Zdjęcia plików Ron Galella, Ltd.Getty Images 22z 22Annie Lenox pojawiła się w dragach.

W 1984 roku Annie Lenox pokazała się Grammy przebrana za mężczyznę, z bokobrodami. Ludzie nie mogli jej nawet rozpoznać! Dziś znowu nie byłoby to nic wielkiego. Ale to były lata 80. i zdecydowanie był to temat do rozmowy.