22 małe rzeczy, które każdy może zrobić, aby pomóc ocalić lasy deszczowe

Tajemnicza dżungla Majów w parku narodowym Semuc Champey Guate Miękkie światłoGetty Images

5 września to Dzień Amazońskich Lasów Deszczowych, a teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jest to konieczne i ważne przypomnienie, że nasze lasy deszczowe potrzebują pomocy. Każdego dnia tracimy tysiące akrów lasów deszczowych na całym świecie, co oznacza, że ​​nasze lasy deszczowe dosłownie umierają. To tragedia z wielu powodów - w lasach deszczowych żyje 50% gatunków na świecie, które wymrą, jeśli zniknie ich środowisko. Ponadto lasy deszczowe pomagają chronić klimat i są domem dla wielu rdzennych mieszkańców.Możesz pomyśleć, że nie można wiele zrobić samodzielnie, aby ocalić lasy deszczowe, ale każda odrobina pomaga. Nie musisz nawet podróżować do lasu deszczowego, aby zrobić coś dobrego. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc ocalić te cuda natury.

Zobacz galerię 22Zdjęcia TOPSHOT-BRAZYLIA-DEFORESTACJA-AMAZON JOAO LAETGetty Images 1z 22Przekaż pieniądze na Amazon Rainforest

Amazońskie lasy deszczowe w Brazylii od tygodni płoną w ogromnym pożarze, który zniszczył ponad cztery miliony akrów. Amazońskie lasy deszczowe odgrywają tak istotną rolę w naszym globalnym klimacie, że nie jest to tylko tragedia - to coś, co może zagrozić przyszłości naszej planety.Możesz pomóc Amazonowi, przekazując darowizny na właściwe cele, takie jaktej szansy,gdzie twoje pieniądze pomagają Amazon Watch (wspiera to prawa rdzennych mieszkańców), Rainforest Trust, Rainforest Alliance i Amazon Conservation Association (zapewnia lokalnym społecznościom szkolenia i zasoby w zakresie zapobiegania pożarom).

Demonstracja na rzecz Amazonii w Hadze NurPhotoGetty Images dwaz 22Przekaż darowiznę na rzecz World Wide Fund for Nature

Możesz teżprzekaż pieniądze na World Wide Fund for Nature(WWF). Dzięki darowiznom ich zespół może realizować kluczowe zadania, które obejmują wsparcie medyczne i potrzeby społeczności lokalnych; współpraca z samorządami w zakresie procedur zwalczania pożarów; plus projekty monitorowania dzikiej przyrody, ratownictwa i opieki nad zdrowiem.

TOPSHOT-BRAZYLIA-FIRE-AMAZON JOAO LAETGetty Images 3z 22Podpisz awaryjną petycję Amazon

Podpisz WWF'sAwaryjna petycja Amazonaby Twój głos był słyszalny. W petycji zwrócono się do rządu Wielkiej Brytanii o zaprzestanie importu produktów powodujących wylesianie, aby świat mógł stać się bardziej przyjazny dla środowiska.TOPSHOT-BOLIVIA-FIRE AIZAR RALDESGetty Images 4z 22Chroń akr lasu deszczowego

Przekaż darowiznęChroń akrwspieranie przywództwa oddolnego i lokalnych organizacji w celu ochrony zagrożonych terenów leśnych i zamieszkujących je społeczności. To po prostu kolejne dobre miejsce na lokowanie pieniędzy, jeśli to możliwe.

Jaguar w brazylijskim Pantanalu Pedro Hélder da Costa PinheiroGetty Images 5z 22Szukaj w Internecie mądrzej

Szukasz przyjaznych dla środowiska produktów do kupienia, aby wykonać swoją część? Posługiwać sięEcosia.orgjako wyszukiwarka. Sadzą drzewo na każde 45 wyszukiwań i majązastawionyzasadzić milion drzew w Brazylii w ciągu sześciu miesięcy.

Leniwiec w dżungli amazońskiej worldsemfimGetty Images 6z 22Adoptuj lenistwo

W lasach deszczowych Amazonii żyje wiele dzikich zwierząt, których domy ulegają zniszczeniu w wyniku pożarów. Leniwce są jednym z nich. Z 'przyjęcie, „możesz pomóc World Wildlife Fund w ograniczeniu industrializacji i naprawie domu leniwców, aby mogły się rozwijać.Płonąca brazylijska Amazonia PedarilhosGetty Images 7z 22Podpisz petycję Greenpeace

Greenpeace utworzył petycjęmożna podpisać, że jest wymierzona w prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro. Bronił przemysłu w kwestii ochrony lasów deszczowych Amazonii i wielu uważa, że ​​to jeden z powodów, dla których wybuchły pożary lasów. Możesz podpisać petycję, żądając, aby rząd w Brazylii zrobił więcej.

Green Hills Sunset DC_ColombiaGetty Images 8z 22Porozmawiaj o tym w mediach społecznościowych

Publikowanie zdjęć zniszczenia lasu deszczowego i retweetowanie o pożarach to nie tylko coś dla zabicia czasu. Pomaga edukować innych i w naprawdę ważny sposób uświadamiać problem. Twoje posty mogą faktycznie zachęcić kogoś do przekazania bardzo potrzebnej darowizny.

Pracownicy plantacji palm olejowych przygotowują się do rozładunku świeżo zebranych owoców. miginaGetty Images 9z 22Unikaj oleju palmowego

Olej palmowy to olej roślinny pochodzący z owoców palmowychznalezione w lasach deszczowychdookoła świata. Jest bardzo powszechny i ​​występuje w połowie całej przetworzonej żywności w Stanach Zjednoczonych - więc możesz sobie wyobrazić zapotrzebowanie na nią. Olej palmowy w znacznym stopniu przyczynia się do wylesiania, a jego sprzedaż poważnie szkodzi naszemu światu. Szukaj go w produktach i nie kupuj niczego, co go zawiera - zmniejszenie popytu na olej palmowy może mieć znaczenie.

Duży stos dokumentów na białym tle ElnurGetty Images 10z 22Przestań używać tak dużo papieru

Cały ten papier, którego używasz, nie jest nieszkodliwy - pochodzi z drzew, z których wiele jest wycinanych z lasów deszczowych w celu wyprodukowania papieru i produktów z drewna, takich jak papier biurowy, książki telefoniczne, papier toaletowy i meble ogrodowe. Zmniejsz zużycie papieru i drewna, wybierając takie rzeczy, jak kupowanie rachunków bez papieru, używanie własnych toreb w sklepie i kupowanie materiałów pochodzących z recyklingu.

Koncepcja zdrowej żywności świeżych warzyw seb_raGetty Images jedenaściez 22Kupuj żywność pozyskiwaną w zrównoważony sposób

Mądrze podchodź do tego, co kupujesz, nawet jeśli chodzi o jedzenie. Zdecyduj się na jedzenie, na przykład banany i kawęCertyfikat Rainforest Alliance. Etykieta zielonej żaby oznacza, że ​​ta żywność jest pozyskiwana w sposób zrównoważony i jest najmądrzejszą opcją.

Volcan Arenal i Kostarykańska Dżungla Kevin WellsGetty Images 12z 22Nie kupuj od marek, które szkodzą lasom deszczowym

Częścią uczenia się więcej o lasach deszczowych jest poznanie marek, które w pełni czerpią korzyści z wylesiania i pogarszają sytuację ... a następnie unikają ich, aby nie dostać twoich pieniędzy. Na przykład możesz chcieć uniknąć firm, które to robiąsprzedawać produkty z drewnaz lasów deszczowych.

Kobieta Rolnicy uprawiają ryż w porze deszczowej. THANATASDcomGetty Images 13z 22Wspieraj społeczności tubylcze

Jednym ze sposobów ratowania lasów deszczowych są mądre zakupy. Kupując przedmioty wytworzone przez tubylcze społeczności, wspierasz ich i dajesz im pieniądze, których desperacko potrzebują, a także pomagasz tworzyć dla nich miejsca pracy. Przyjrzyj się etycznie pozyskiwanym miejscowym rzemiosłom i produktom i kup je za coś innego.

Szaszłyki z grilla LauriPattersonGetty Images 14z 22Przestań jeść brazylijską wołowinę

Brazylijska wołowina może wydawać się nieszkodliwa, ale w rzeczywistości ma do tego duży wpływniszczenie lasów deszczowych. Jedną z głównych przyczyn wylesiania w lasach deszczowych Amazonii jest hodowla bydła, zwłaszcza w Brazylii. Aby bydło mogło się paść, rolnicy wycinają drzewa i przekształcają ziemię w pastwisko. Szacuje się, że 70 procent wylesiania w Amazonii jest spowodowane hodowlą bydła.

Obsługuj dyszę paliwa, aby zatankować samochód. bunyaritGetty Images piętnaściez 22Poruszaj się mądrzej

Jedną z największych przyczyn zmian klimatycznych jest spalanie ropy, gazu i węgla. Co możesz z tym zrobić? Spróbuj podróżować mądrzej, używając jak najmniejszej ilości oleju. Zdecyduj się na jazdę na rowerze lub spacery zamiast zabierania samochodu, kiedy tylko możesz ... lub skorzystaj z transportu zbiorowego lub wspólnych przejazdów. Nie kupuj SUV-ów, które zużywają mnóstwo gazu i rób, co możesz, aby ogrzewać i chłodzić swój dom bez pomocy ogrzewania lub klimatyzacji.

Wodospad Chamarel na wyspie Mauritius MlennyGetty Images 16z 22Kształcić się

Może się to wydawać bezużyteczne, ale im więcej wiesz o lesie deszczowym, tym więcej będziesz wiedział, jak pomóc i czego unikać. Wiedza o problemach związanych z lasem deszczowym pomoże ci podejmować lepsze, bardziej świadome decyzje, a to ogromna część robienia tego, co właściwe dla naszego środowiska.

Kobieta pływanie w lagunie By_SlobodeniukGetty Images 17z 22Naucz innych tego, czego się nauczyłeś

To wspaniałe, że naprawdę wiesz o lasach deszczowych, ale jeszcze lepiej, jeśli chcesz to przekazać. Porozmawiaj o tym z bliskimi przyjaciółmi, członkami rodziny, dziećmi, przypadkowym nieznajomym ... to nie ma znaczenia. Jeśli przekażesz dalej to, czego się nauczyłeś, możesz z kolei zainspirować ich do zmiany.

Naturalna jaskinia w lesie tropikalnym Tristan SavatierGetty Images 18z 22Unikaj drewna pochodzącego z lasów deszczowych

Ponownie, unikanie produktów, które niszczą lasy deszczowe, jest dobrym sposobem na zmniejszenie popytu na nie. Kupując meble i inne przedmioty, unikaj drewna takiego jak mahoń, palisander i heban.

Amazonka w Brazylii mantaphotoGetty Images 19z 22Dołącz lub wspieraj organizacje, które pomagają

Może czujesz, że nie możesz nic zrobić w zaciszu własnego domu, ale w organizacjach jest wielu ludzi, którzy robią wszystko, co w ich mocy. Możesz do nich dołączyć, poświęcając swój czas jako wolontariusz lub wesprzeć ich, przekazując darowizny lub wnosząc wkład, kiedy tylko jest to możliwe. Świetną opcją jest RANProgram „Chroń akr”, na przykład.

Dobre towarzystwo to tylko jeden telefon PeopleImagesGetty Images dwadzieściaz 22Skontaktuj się z urzędnikami państwowymi

Kontaktowanie się z rządem w sprawie lasu deszczowego nie jest absolutnie bezcelowe. Napisz list do swoich przedstawicieli w Kongresie, zadzwoń lub wyślij e-mail ze swoimi obawami dotyczącymi lasów deszczowych. Sprawdź, czy mogą cokolwiek zrobić, i zasugeruj konkretne działania, które Twoim zdaniem powinny podjąć. Nigdy nie wiadomo, kto może słuchać.

¿Cómo se ve una vagina apretada?
Dolarowe w szklanym słoju. Oszczędność pieniędzy, gospodarka, koncepcja finansów. Julia_SudnitskayaGetty Images dwadzieścia jedenz 22Zbieraj i przekazuj pieniądze

Jednym ze sposobów, aby coś zmienić w lesie deszczowym, jest przekazanie pieniędzy odpowiednim organizacjom i organizacjom charytatywnym. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby wnieść duży wkład, spróbuj zorganizować zbiórkę funduszy. Może to być coś małego, jak wyprzedaż wypieków, lub nawet coś większego, jeśli chcesz myśleć na wielką skalę. Wszystko pomaga!

Kobieta stojąca w pobliżu dużej tropikalnej rzeki littlehenrabiGetty Images 22z 22Odwiedź las deszczowy

Jeśli możesz, postaraj się odwiedzić las deszczowy podczas swoich podróży. Przekazanie pieniędzy lasowi deszczowemu jest dla nich świetne, a Ty także nauczysz się o wiele więcej i docenisz ich piękno z pierwszej ręki.