18 sposobów na jedzenie tacos na całym świecie

Tacos wieprzowe Claudia totirGetty Images

Każdy lubi dobre taco. Czego nie lubić? Są podręczne i można je wypełnić praktycznie wszystkim, co można wcisnąć do skorupy. Bez względu na to, jak są zrobione, zawsze są pyszne. Świętując Narodowy Dzień Taco 4 października, ważne jest, aby pamiętać, gdzie zaczęły się tacos - wMeksyk, gdzie ich początki sięgają XVIII wieku.Klasyczne taco składa się z wołowiny, jakiegoś rodzaju salsy lub sosu, może niektórych warzyw i zwykle małego sera, a wszystko zawinięte w tortillę. Jednak różne miejsca narzucają to na swój własny sposób. Oto spojrzenie na to, jak je się tacos na całym świecie.

Zobacz galerię 18Zdjęcia rybne tacos JuanmoninoGetty Images 1z 18rybne tacos

Rybne tacospochodziw Baja California. Nadzienie składa się z lekko panierowanej łagodnej białej ryby, która jest smażona w głębokim tłuszczu, rozdrobniona kapusta, cienki sos na bazie majonezu, trochę salsy i trochę limonki, a wszystko to zawinięte w tortillę. Ryby tacos są obecnie prawdopodobnie najpopularniejsze w południowej Kalifornii, ale można je znaleźć wszędzie.quien hace el mejor pollo frito
Pastor Tacos Mexican Food fitopardo.comGetty Images dwaz 18Tacos al pastor

Tacos al pastorpochodzą z Meksyku, ale w rzeczywistości zostali stworzeni przez libańskich imigrantów, którzy przenieśli się do Meksyku na początku XX wieku. Metoda gotowania „al pastor” jest inspirowana shawarmą, czyli mięsem pieczonym na rożnie, zwykle jagnięcym. Mięso jest marynowane w mieszance chili i przypraw, a następnie wolno gotowane na otwartym ogniu.

Tacos z grilla z wołowiną burwellphotographyGetty Images 3z 18Taco z grilla

Barbacoa pochodzi od słowa oznaczającego grilla. Tradycja stosowania mięsa z grilla marynowanego w sosie stała się popularna w Teksasie, skąd się powszechnie uważa.

Piadina Tradycyjna Z Emilia Romagna Podpłomyki Z. Pomidor. Ser Mozzarella. Sałatka Rucola. Szynka. Włochy. Europa REDA&COGetty Images 4z 18Żart

DOżartjest zasadniczo włoską wersją taco. To kanapka, która często składa się z mięsa, sera i pomidorów ułożonych w płaski chleb w sposób przypominający taco.historia de pérdida de peso antes y después
Tacos Brian D. BumbyGetty Images 5z 18Navajo Tacos

Navajo tacospochodzą z obszarów południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, takich jak Arizona. Tradycyjny pieczywo, które jest puszystym, ciastowatym chlebem działa jak skorupa, a następnie jest wypełniane asortymentem mięs i warzyw.

Chleb Pita z grillowanymi krewetkami, jamonem, oliwkami i skordalią Eugene MymrinGetty Images 6z 18Ham Tacos

W Hiszpanii możesz się spotkaćtacos z szynką, czyli dokładnie tak, jak to brzmi. Jamón to suszona i peklowana szynka hiszpańska, która smakuje i wygląda podobnie do prosciutto.

Przycięta Ręka Trzymająca Koreańskie Taco Wołowe Chuck Kahn / EyeEmGetty Images 7z 18Koreańskie Taco

Koreańskie tacos toDanie koreańsko-meksykańskieże, wierzcie lub nie, nie pochodzi z Korei ani z Meksyku. Zamiast tego stały się popularne w Los Angeles jako uliczne jedzenie z ciężarówek taco. Zazwyczaj są wypełnione nadzieniami w stylu koreańskim, takimi jak kimchi i bulgogi.Cola Shredded Beef Tacos Annabelle BreakeyGetty Images 8z 18Fritanga Tacos

Fritanga tacosnie są dla wszystkich! Te smażone tacos z Mexico City składają się z podrobów i mózgu świni i smażone na wolnym ogniu na smalcu. Ale chociaż jest to powszechne i popularne wypełnienie, nie martw się: możesz poszukać opcji z mostkiem lub chorizo, jeśli to bardziej pasuje do twojego stylu.

Zbliżenie Chorizo ​​Taco Podawane Na Talerzach Barbara White / EyeEmGetty Images 9z 18Gulasz Tacos

Gulasz z tacossą naprawdę wyjątkowe. Składają się z przypominającego gulasz nadzienia składającego się z mięsa, warzyw i przypraw. Nadzienie nakłada się łyżką na tostowaną tortillę kukurydzianą. Te również pochodzą z Mexico City.

nuevo color de cabello para el verano de 2015
Wysoki Kąt Widzenia Tacos Diana Chairez / EyeEmGetty Images 10z 18Birria

Birria to klasykMeksykański pikantny gulaszktóry jest tradycyjnie wytwarzany z mięsa koziego lub baraniny - ale dziś często jest robiony z wołowiny lub kurczaka. Pochodzi ze stanu Jalisco w Meksyku i chociaż często podaje się go jako gulasz, może być również używany jako bogate nadzienie do taco.

Śniadanie Taco LauriPattersonGetty Images jedenaściez 18Śniadanie Taco

Czy to żadna niespodziankatacos śniadaniowesą w rzeczywistości amerykańską rzeczą? Zasadniczo jest to produkt z żywności Tex Mex. Klasyczne tacos śniadaniowe składają się z jajek, żółtego sera i może niektórych mięs, a wszystko to w miękkiej skorupce taco. Austin w Teksasie jest często uważane za miejsce narodzin.

Sałatka Taco RichLeggGetty Images 12z 18Sałatka Taco

Sałatka Tacopochodzi z Teksasu i jest jedną z głównych potraw kuchni Tex Mex. To twoje standardowe taco, ale składniki są w jadalnej misce z taco.

Tacos al pastor rudisillGetty Images 13z 18Campechanos

Również z Meksyku, tacoludowysą świetne dla każdego, kto nie może się zdecydować. Składają się z kilku różnych mięs, zwykle wołowiny i wieprzowiny, a następnie posypane salsą, cebulą i ziołami.

Taco z kurczakiem LauriPattersonGetty Images 14z 18Tinga Taco

Tinga tacospochodzi z Puebla w Meksyku. Często robione są z udek kurczaka duszonych w sosie chili pomidorowo-chipotle, które są zwykle rozdrabniane przed umieszczeniem w tortilli.

cosas que sucedieron en la década de 1970
Tacos z Mięsem Wołowym kajakikiGetty Images piętnaściez 18Tacos al Carbon

Tacos z węglem drzewnympochodzą z Sonory w Meksyku, składają się z mięsa, takiego jak cienko pokrojony stek wołowy, a czasem chorizo, kurczak, a nawet flaki i jelita. Mięso jest grillowane, aby nadać mu wędzony posmak.

Trzy taco kjohansenGetty Images 16z 18Gringa Taco

Gringa tacos stały się podstawą na scenie street food w Mexico City. Zrobione z duszonej wołowiny i stopionego sera w kukurydzianej tortilli, zwieńczone salsą z awokado, posiekaną kolendrą i cebulą.

Grillowane Krewetki Tacos grandriverGetty Images 17z 18Shrimp Tacos

Tacos z krewetkami, podobnie jak tacos rybne, również pochodzi z Baja California i szybko stało się podstawowym produktem. Są również posypane posiekaną kapustą i zwykle lekkim sosem na bazie majonezu.

DigiPubGetty Images 18z 18Skórka wieprzowa

Prawdopodobnie słyszałeś już o chicharrón: to skórka wieprzowa lub chrupiący boczek wieprzowy. Jest popularny w wielu różnych krajach, takich jak Hiszpania, Brazylia, Kuba i Meksyk. Podawane w tacos mięso jestgotowane na wolnym ogniuw salsa verde i mniej chrupiące niż zwykle podawane.