17 znaków ostrzegawczych płytkiej osoby i jak sobie z nimi radzić - Wrzesień 2022

17 znaków ostrzegawczych płytkiej osoby i jak sobie z nimi radzić

Czy czasami czujesz się otoczony powierzchownymi ludźmi? Czy czujesz, że każda osoba, którą spotykasz, jest zbyt osądzająca, samolubna i pusta? Jak płytkość i powierzchowność przejmują świat?

Zaufaj mi, czuję cię całkowicie. I myślę, że jest tak wielu z nas, którzy podzielają tę samą opinię. Właśnie dlatego przygotowałem tę listę wyraźnych oznak płytkiej osoby, które pomogą Ci je od razu dostrzec.Miej więc oczy szeroko otwarte i dowiedz się, jak uchronić się przed płytkością innych ludzi.

Płytka osoba Znaczenie

znudzona kobieta słuchająca mężczyzny siedząc razem w kawiarni

Zacznijmy od podstaw; co to jest płytka osoba? Oczywiście nie jestem ludzkim słownikiem i szczerze mówiąc, nie chcę ci proponować jakiejś skomplikowanej lub niejasnej, płytkiej definicji osoby.Chcę ci to wyjaśnić w kilku bardzo prostych słowach.

Więc co to znaczy być płytką osobą? Mówiąc laikiem, powierzchowni i płytcy ludzie to ci, którym brakuje intelektualnej, emocjonalnej i fizycznej głębi.

Są znani z tego, że nadmiernie interesują się rzeczami materialnymi, wyglądem i statusem społecznym. Lubią być w centrum uwagi przez cały czas i uważają się za lepszych niż wszyscy inni.Ten typ osoby nie jest w stanie zbudować i utrzymać zdrowej relacji z drugim człowiekiem, ponieważ gdy tylko sprawy stają się poważne, uciekają.

Dzieje się tak, ponieważ nie mogą (czytaj: nie chcą) łączyć się z innymi ludźmi na głębszym poziomie. Tak więc wniosek jest taki, że wszystko, co jest „głębokie”, jest dla nich ogromnym „nie”. 🙅‍️

Słowo „płytki” jest spokrewnione ze staroangielskim słowem sċeald, które oznacza ławicę. Słowo ławica oznacza wodę w pobliżu linii brzegowej lub płytkie miejsce w rzece, morzu lub innym zbiorniku wodnym lub po prostu płytkiej wodzie.

Wynika z tego, że słowo „płytki” oznacza coś, co nie jest głębokie lub leży blisko powierzchni.

Wymienię kilka synonimów i antonimów płytkiej osoby, ponieważ myślę, że może to również pomóc ci zrozumieć, czym jest płytka osobowość. Jego synonimy to pusta, frywolna i powierzchowna osoba.

Z drugiej strony, jego antonimami jest osoba głęboka i głęboka.

Płytkie cechy osobowości

Jeśli nadal nie masz pewności, czy masz do czynienia z płytką osobą, czy nie, poniżej umieściłem najczęstsze cechy powierzchownej osoby, które mogą służyć jako lista kontrolna do rozwiązania twojego dylematu.

Wygląd fizyczny jest dla nich WSZYSTKIM

kobieta w szpilkach stojąca na drodze i patrząca w bok

To chyba najlepsza definicja płytkich ludzi. Mają obsesję na punkcie swojego wyglądu fizycznego, a pierwszą rzeczą, jaką zauważają u innych ludzi, jest ich wygląd.

Są jednymi z tych, które będziesz mieć od pierwszego wrażenia, albo nie będziesz mnie mieć przy wszystkich rodzajach ludzi.

Są niesamowicie zaabsorbowani sobą

kobieta samotnie siedząca przy barze i patrząca na kieliszek wina

Wiesz, dlaczego tak trudno utrzymać zdrową relację z płytką osobą? Ponieważ są już zajęci miłością swojego życia.

Są miłością własnego życia i rzeczy na zawsze pozostaną w tym stanie.

Cóż, to nie jest powód, dla którego nie powinieneś próbować budować z nimi relacji.

W końcu naprawdę wierzę, że cuda są możliwe, a może jesteś tym szczęściarzem, że zakochała się w tobie płytka osoba i uczyniła cię priorytetem w swoim życiu.

Ich media społecznościowe są pełne selfie

uśmiechnięta kobieta robi selfie ze smartfonem i siedzi przed laptopem

¿Dónde puedo conseguir un buen batido?

Kiedy sprawdzisz ich profil w mediach społecznościowych, znajdziesz tylko ich selfie. To tak, jakby w ich życiu nie było żadnej innej osoby.

Są całkowicie zakochani w sobie i tak pokazują to reszcie świata. Wszystko jest i musi zawsze o nich chodzić.

Jak widać, miłość własna i zaabsorbowanie sobą są w punkcie krytycznym, jeśli chodzi o płytkich ludzi.

Żyją w materialnym świecie

kobieta w okularach przeciwsłonecznych i trzymająca torby na zakupy

Tylko rzeczy materialne są w stanie przyciągnąć ich uwagę i sprawić, że będą naprawdę szczęśliwi. W rzeczywistości mają obsesję tylko na punkcie posiadania fizycznego.

To jest największy powód, dla którego żal mi takich ludzi. Nie zdają sobie sprawy, że wszystko kupione za pieniądze jest tymczasowe i nie ma realnej długoterminowej wartości.

Empatia to dla nich nieznane słowo

kobieta ignorująca swoją koleżankę rozmawiającą z nią, siedzącą razem na kanapie

Wiem, że wszyscy powinniśmy próbować postawić się na miejscu innej osoby i zrozumieć jej sytuację, zanim ją osądzimy lub skrytykujemy, ale jest to po prostu niemożliwe dla osób powierzchownych, ponieważ brakuje im empatii.

Nie oczekuj, że ci beznamiętni ludzie będą nawet próbowali wychwycić twoje uczucia. Unikają swoich, więc po co, u diabła, mieliby w ogóle próbować zrozumieć i zaakceptować twoje…

Lojalność? Co to jest?

kobieta przewracająca oczami przytulająca swoją przyjaciółkę, siedząc razem na kanapie

Nie zdziw się, jeśli cię zdradzą. Nie są i nigdy nie będą dla ciebie lojalnymi przyjaciółmi. Są lojalni tylko wobec własnych potrzeb.

¿Cómo se sabe cuando se ha ido la candidiasis?

Pamiętaj o tym i bądź bardzo ostrożny. Nie dziel się z nimi swoimi sekretami, bo na pewno nie zabiorą ich do grobu.

Mogą wydawać się aroganccy, ale…

kobieta z aroganckim wyrazem twarzy siedząca na schodach

To tylko kamuflaż. W ten sposób starają się ukryć swoją niepewność i wszystkie inne wady i niedoskonałości.

Prawdopodobnie dlatego nie pozwalają innym ludziom zbytnio się do nich zbliżyć, ponieważ boją się, że mogą wysadzić ich przykrywkę.

Wiem, że może to zabrzmieć nieco mylące, ale jedynym powodem, dla którego chcą wydawać się aroganckim innym ludziom, jest ich odpędzanie.

Nie pozwolą nikomu zbyt blisko, ponieważ myślą, że w ten sposób uchronią się przed zranieniem i złamaniem serca .

Nie sposób oddawać się z nimi głębokiej rozmowie

znudzona kobieta słuchająca swojej koleżanki w restauracji

Ludzie o płytkich osobowościach są kiepskimi słuchaczami. Nie, czekaj, w ogóle cię nie słuchają, kiedy mówisz.

Na początku może to być dla ciebie frustrujące, ale z czasem przyzwyczaisz się do tego. Jedynym momentem, w którym oddają się głębokiej rozmowie z inną osobą, jest to, czy rozmowa przynosi im korzyść lub jeśli jest jej głównym tematem.

Mówią, naprawdę dużo mówią, ale wiesz, jak mówią ludzie… Najgłośniej bulgocze płytki strumyk. Dużo rozmawiają, ale ostatecznie nie mówią nic ważnego. Mówią wyłącznie w celu bycia w centrum uwagi.

Egoizm jest jedną z ich głównych cech

poważna kobieta dotykająca włosów stojąc na drodze

Jeśli ktoś jest samolubny, nie musi to oznaczać, że jest też płytki. Jednakże, jeśli są płytkie, są też zdecydowanie samolubne i to jest coś, co mogę ci zagwarantować.

Lubią rzeczy materialne, nigdy nie myślą o uczuciach innych ludzi i robią tylko rzeczy, które są dla nich korzystne. Jeśli to nie jest definicja osoby samolubnej, to nie wiem, co to jest.

Uwielbiają plotkować

dwie koleżanki rozmawiające na ulicy

Jest to prawdopodobnie jeszcze jeden powód, dla którego nie mogą utrzymywać relacji z innymi ludźmi. Nie mogą zachować tajemnic innych ludzi, ponieważ rozpowszechnianie plotek jest ich największą grzeszną przyjemnością.

Nawet jeśli zdają sobie sprawę, że może to zranić drugą osobę, będą rozsiewać plotki i plotki na ich temat, a w tym naprawdę nie mogą się powstrzymać.

Faktem jest, że ich płytkość wypędza wszystkich wokół nich z życia.

Brakuje im głębi intelektu

dwie kobiety rozmawiające na ulicy miasta

To całkowicie rozsądne założenie, dlaczego nie można z nimi oddawać się głębokiej rozmowie: brakuje im głębi intelektualnej.

Dostrzegają tylko oczywiste rzeczy i nie chcą nawet próbować zrozumieć rzeczy na głębszym poziomie.

Nawet nie próbują zobaczyć szerszego obrazu

uśmiechnięta kobieta korzystająca ze smartfona w jacuzzi

Myślenie szeroko pojętym obrazem jest dla nich terminem nieznanym. Żyją chwilą i nie przejmują się rzeczami, które nie dzieją się w tej chwili.

Dlatego tak trudno jest im radzić sobie ze zmianami. Trzymają się rzeczy, które są im znane i prawie nigdy nie chcą wyjść ze swojej strefy komfortu ani spróbować czegoś nowego.

Trudno im utrzymać długotrwały związek

kobieta odchodząca od mężczyzny podczas kłótni

Myślę, że byłem zbyt miękki z tym nagłówkiem. To nie jest trudne; w rzeczywistości jest prawie niemożliwe, aby zbudowali i utrzymali głęboką, długoterminową relację z drugim człowiekiem.

Oczywiście jest to możliwe. Ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy druga strona włoży naprawdę ogromny wysiłek, aby tak się stało. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy znajdą kogoś, kto jest bardzo cierpliwy i zakocha się w nich po uszy.

Ich relacje są tylko narzędziem do zdobycia tego, czego chcą

zadowolona kobieta odbierająca kwiatek od mężczyzny siedząc na kanapie

Nawet jeśli uda Ci się nawiązać zdrową relację z taką osobą, nigdy nie będziesz w stanie się zrelaksować i całkowicie im zaufać, ponieważ nigdy nie będziesz mieć pewności, jakie są ich prawdziwe intencje.

Nigdy nie będziesz pewien, czy są z tobą, ponieważ szczerze cię kochają, czy z jakiegoś innego powodu.

cosas que eran geniales en los 90

Prawda jest taka, że ​​tego typu ludzie rzadko się zakochują. Wchodzą w związki tylko dla statusu społecznego, pieniędzy lub innych podobnych zainteresowań.

Nie mają żadnych długoterminowych marzeń ani żadnych marzeń

kobieta korzystająca ze smartfona siedząca w kawiarni

Wiesz, jak niektórzy ludzie po prostu żyją z dnia na dzień, bez żadnych celów i marzeń na przyszłość? Cóż, w rzeczywistości są świetnym przykładem płytkich ludzi.

Nie mają w życiu tej pasji, która popycha cię do rozwoju i osiągania wszystkich marzeń, wszystkiego, co chcesz mieć w życiu. Brakuje im zarówno inspiracji, jak i motywacji, dlatego nigdy nie będą mogli cieszyć się życiem i żyć pełnią życia.

Nic nie zrobią, jeśli nie widzą w tym własnej korzyści

niezadowolony mężczyzna patrzący na kobietę siedzącą razem w kawiarni

Chodzi o to, że nigdy nie możesz na nich liczyć, ponieważ nigdy ci nie pomogą, jeśli nie zobaczą w tym czegoś, co im w tym pomoże. Interesuje ich tylko rozwój osobisty i nie mają zamiaru dzielić się nim z innymi.

Głębocy ludzie robią rzeczy dla innych, nie oczekując niczego w zamian, podczas gdy z drugiej strony osoby o płytkich osobowościach robią rzeczy TYLKO, jeśli dostaną coś w zamian.

To właściwie jedna z głównych różnic między nimi a głębokimi ludźmi.

Są po prostu narcyzami w przebraniu

kobieta patrząca w lustro trzymająca je w dłoni

Są egoistami. Są zakochani we wszystkim, co materialne i w ogóle nie przejmują się uczuciami innych ludzi.

Myślę, że dość łatwo jest wywnioskować, że ludzie o płytkich osobowościach są niczym innym jak narcyzami w przebraniu.

7 sposobów radzenia sobie z płytkimi ludźmi

zamyślona kobieta patrząca na koleżankę siedząc przy stole

Niestety czasami nie da się całkowicie porzucić płytkich ludzi w swoim życiu.

W takim przypadku oto kilka strategii, które pomogą ci sobie z nimi poradzić i zapobiegną rozprzestrzenianiu się ich toksyczności na twoje własne życie.

Nawet nie próbuj ich zrozumieć

Nawet jeśli są twoim najlepszym przyjacielem lub inną bardzo bliską ci osobą, nie powinieneś zawracać sobie głowy próbą ich zrozumienia, ponieważ to naprawdę misja niemożliwa.

Prawda jest taka, że ​​ludzie głębinowi nigdy nie będą w stanie zrozumieć tych płytkich. Po prostu działają (żyją swoim życiem) na zupełnie innych poziomach i mają bardzo różne wartości i perspektywy na życie.

¿Por qué los maridos engañan a sus esposas?

Nie pozwól im manipulować tobą

Osoby o płytkich osobowościach mają tendencję do osądzania innych. To po prostu sprawia, że ​​czują się lepiej ze sobą i postrzegają to jako okazję do manipulowania tobą, aby zrobić coś, co chcą, abyś zrobił.

Dlatego powinieneś naprawdę uważać na nich. Pamiętaj, że są narcyzami w przebraniu i są w stanie manipulować tobą i kontrolować cię, nie zdając sobie z tego sprawy.

Trzymaj je na odległość

Jeśli nie możesz/nie chcesz wyciąć ich ze swojego życia, przynajmniej trzymaj je w bezpiecznej odległości. Nie pozwól im zbytnio się do Ciebie zbliżyć, ponieważ z pewnością wykorzystają to dla własnej korzyści.

Wyznacz jasne granice

Nie tylko z nimi, powinieneś wyznaczyć jasne i zdrowe granice ze wszystkimi innymi ludźmi w swoim życiu. Dzięki temu twoje relacje będą zdrowe i uchronią cię przed potencjalnym cierpieniem i złamanym sercem.

Nie bierz wszystkiego do serca

Jak już powiedziałem, płytcy ludzie lubią osądzać innych. No cóż, naprawdę lubią to robić.

Niechciane opinie… Przysięgam, że tego najbardziej nienawidzę. Jednak dostaniesz je dużo od płytkich ludzi. Ale nie możesz pozwolić im zobaczyć, że ich komentarze nacisnęły twoje przyciski.

Nie pochylaj się do ich poziomu bez względu na wszystko

Ich osądzająca, powierzchowna, pusta i, jednym słowem, płytka natura, od czasu do czasu sprawi, że będziesz zły i sfrustrowany. Zaczniesz nawet myśleć o zniżeniu się do ich poziomu, ale powiem ci coś, byłby to ogromny błąd.

Pamiętaj, że bez względu na to, co ci powiedzą lub zrobią, musisz pozostać wierny sobie. A także, uwierz mi, nie warto.

Mówiąc najprościej, jesteś w stanie wziąć to lub opuścić pozycję

Chodzi o to, że masz dwie opcje…

Albo zaakceptujesz ich takimi, jakimi są, zaakceptujesz ich płytką osobowość i naturę, znajdziesz sposób na radzenie sobie z nimi i zatrzymasz je w swoim życiu…

LUB

Możesz je na dobre wyrzucić ze swojego życia. Wyprowadź ich ze swojego życia i zamknij te drzwi na zawsze.

Decyzja należy do Ciebie. Jeśli naprawdę Ci na nich zależy, wybierzesz pierwszą opcję. Z drugiej strony, jeśli są dla ciebie niczym innym, jak tylko znajomymi, wybierzesz opcję numer dwa.

Ogólnie mówiąc

smutna kobieta słuchająca koleżanki stojącej przed nią

Mam nadzieję, że pomogłem ci zrozumieć, czym jest płytka osobowość, co to znaczy być płytką osobą i jak radzić sobie z tego rodzaju ludźmi.

Jestem pewien, że wszystko, co przeczytałeś i dowiedziałeś się o powierzchownych osobach, sprawiło, że pomyślałeś, że powinieneś jak najszybciej wyrzucić ich ze swojego życia. Ale OMG, to naprawdę nie było moim zamiarem.

Jest to szczególnie ważne, jeśli mówimy o osobie, którą naprawdę, głęboko kochasz i masz poważny związek. Tylko dlatego, że odkryłeś coś, czego w nich nie lubisz, nie oznacza, że ​​powinieneś natychmiast z nich zrezygnować.

Zaufaj mi – jeśli twoja miłość jest wystarczająco silna, znajdziesz sposób na pokonanie wszystkich różnic. Mimo że są naprawdę duże.

Twoja płytka ukochana osoba może cię ranić każdego dnia, raz za razem, ale możliwe, że nie robi tego celowo lub celowo. Porozmawiaj więc z nimi i spróbuj dotrzeć do pierwotnej przyczyny ich zachowania.

Jeśli widzisz, że to niemożliwe, musisz uchronić się przed ich toksycznością. Usuń je ze swojego życia lub, jeśli nie jest to możliwe, trzymaj je w bezpiecznej odległości.