17 znaków niezadowolonego małżeństwa (i jak to naprawić) - Może 2022

Jakie są znaki ostrzegawcze nieszczęśliwego małżeństwa i jak to naprawić?

Małżeństwo jest bez wątpienia jedną z najbardziej złożonych rzeczy, aby utrzymać i utrzymać iskrę przy życiu, szczególnie po pewnym czasie.Trudno powiedzieć na pewno, jak się tam dostać, ale wiesz, że jesteś w nieszczęśliwym małżeństwie, gdy jedyną pozytywną rzeczą jest zbiór starych szczęśliwych chwil, które spędziłeś razem.

Przypominasz sobie wszystkie te słodkie chwile swojego romantycznego związku, kiedy przytulałeś się i całowałeś z pasją, kiedy cieszyłeś się każdą sekundą spędzoną razem, kiedy podejmowałeś wysiłek, szanowałeś się i doceniałeś - kiedy wszystko było w porządku.

A gdy porównasz to z dzisiejszą sytuacją, jest to zupełnie inny świat, w którym czujesz, że już się nie znacie i że jesteś w małżeństwie z nieznajomym.Nie ma prawdziwego wpływ fizyczny, zauważysz brak intymności i czujesz, że utknąłeś w koleina.

Zdajesz sobie sprawę, że będąc w zdrowym związku, prawdopodobnie wkroczyłeś w strefę nieszczęśliwego i pozbawionego miłości małżeństwa i nie masz pojęcia, co masz dalej robić.

Ale tak naprawdę nie jesteś tego pewien lub nie chcesz być tego pewien, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz w życiu, jest radzenie sobie z tymi wszystkimi czerwonymi flagami złego małżeństwa.Nie chcesz być jedynym, który robi wszystko, aby małżeństwo działało, ale właśnie to musisz zrobić (lub przynajmniej spróbować), jeśli chcesz przejść przez tę trudną sytuację i zapobiec ostateczna separacja, czyli przejście oddzielnymi drogami.

Innym powodem jest twoje zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne, ponieważ badania tego twierdzą ludzie w nieszczęśliwe małżeństwa mieć niska samo ocena, zmaga się z niespokojnymi i depresyjnymi myślami i ryzykiem wpaść w romans emocjonalny z inną osobą.

Pozostanie w nieszczęśliwym małżeństwie przedłuży tylko ból i poważnie wpłynie na jakość życia i samopoczucie.

Najmądrzejszą rzeczą jest albo ocalić swoje małżeństwo, radząc sobie ze wszystkimi problemami związkowymi i znajdując jego źródło, albo zerwać na dobre.

Podobnie jak w przypadku innych rzeczy, pierwszym krokiem do ustanowienia zdrowego i szczęśliwego małżeństwa jest uznanie, że masz problem.

Właśnie dlatego sprawą najwyższej wagi jest sprawdzenie następujących oznak nieszczęśliwego małżeństwa, które pokażą, czy twoje małżeństwo wymaga przede wszystkim naprawy!

Jeśli którykolwiek z poniższych znaków mówi prawdę, nie musisz się wystraszyć, ponieważ poniżej znajdziesz sposoby, które pomogą ci naprawić małżeństwo. 'Tam, gdzie jest wola, znajdzie się sposób'.

17 ZNAKI NIEHAPPY MAŁŻEŃSTWA

1. Brak intymności i przywiązania fizycznego

Jednym z pierwszych i często największych oznak nieszczęśliwego małżeństwa jest brak intymności lub jakiekolwiek fizyczne uczucie.

Obejmuje to seks, przytulanie, całowanie i przytulanie. I wiele osób w nieszczęśliwym małżeństwie nawet nie jest tego świadomych, ponieważ z czasem brak intymności i fizycznych uczuć staje się rutyną.

Tak więc pierwszym krokiem do zrozumienia, czy tak się dzieje, jest porównanie obecnej sytuacji z początkowymi etapami małżeństwa, kiedy miłość była u szczytu.

Porównując to, zauważasz dzisiaj widoczny brak uwagi, ciepła i przywiązania?

Jeśli tak, przykro mi to powiedzieć, ale jest to główna oznaka nieszczęśliwego małżeństwa, ponieważ brak intymności i przywiązania jest podstawą każdego zdrowego związku i zdrowego małżeństwa.

To pierwszy znak krzyczący, że coś drastycznie się zmieniło i wymaga naprawy!

2. Nie lubisz już spędzać razem czasu

Kolejnym wyraźnym znakiem nieszczęśliwego małżeństwa jest fakt, że nie lubisz już spędzać razem czasu.

Ten jest ściśle związany z poprzednim i jest to główny powód braku intymności i związku w małżeństwie.

personas que parecen jóvenes para su edad

Wiesz, że jesteś w nieszczęśliwym i nieszczęśliwym małżeństwie, kiedy ciągle jesteś sam, robiąc swoje własne rzeczy w mediach społecznościowych lub podobnych i odwrotnie.

„Wspólne zajęcia” już nie istnieją, ponieważ nie czujecie takiej radości, kiedy są ze sobą jak wcześniej.

Twój małżonek dosłownie stał się obcym, którego towarzystwa już nie lubisz z powodu tego nagromadzenia negatywnych emocji, kłótni i braku szacunku.

Kiedy tak się dzieje, to zupełnie normalne, że będziesz chciał pozostać w separacji tak długo, jak to możliwe, ale szczęśliwe małżeństwo tak naprawdę nie działa.

3. Brak sensownej i otwartej komunikacji

Podobnie jak intymność i wspólne spędzanie czasu, znacząca i otwarta komunikacja jest również podstawą solidnego i szczęśliwego małżeństwa.

Dlaczego? Ponieważ komunikacja oznacza wyrażanie życzeń, pragnień, uznania i zrozumienia.

A kiedy to wszystko zniknie, pozostanie tylko cisza, kamienowanie lub wymiana kilku bezsensownych słów tylko dla zachowania podstawowej komunikacji.

Jeśli więc nie pamiętasz, kiedy ostatni raz ty i twój małżonek spojrzeliście sobie głęboko w oczy i mieliście sesję znaczącej i otwartej komunikacji, macie problem.

Kiedy coś dzieje się w pracy lub z przyjaciółmi lub rodziną (czy to dobre, czy złe), a twój małżonek nie jest pierwszą osobą, do której poszedłbyś się tym dzielić, oznacza to, że twoje połączenie zanikło, a twoje małżeństwo nie jest już stabilny.

4. Ciągle się krytykujesz

Sporadyczne kłótnie są całkowicie normalne w każdym małżeństwie i faktycznie pożądane, ponieważ zawsze lepiej jest pozbyć się negatywności niż utrzymywać urazy i ignorować się nawzajem.

Problem pojawia się, gdy konflikty i wzajemna krytyka stają się rutyną.

Oznacza to, że istnieje ogromna luka między małżonkami, a cała ich energia jest skierowana na negatywne.

Ciągłe wzajemne krytykowanie w zasadzie oznacza, że ​​ciągle mówicie sobie, że robicie wszystko źle, że nie jesteście godni i że nie akceptujecie siebie nawzajem za to, kim naprawdę jesteście.

Krytyka wynika z ogromnego niezadowolenia z siebie i jakości małżeństwa, ponieważ ciągłe irytowanie działaniami partnera oznacza subtelne proszenie o zmiany, ale w niewłaściwy sposób.

To twoja podświadomość mówi ci, że coś jest nie tak, ale nie jesteś pewien, co dokładnie.

Zobacz także: 7 najważniejszych rzeczy, które ludzie niszczą swoje małżeństwo

5. Masz objawy fizyczne

Niektórzy ludzie żyją od lat w nieszczęśliwym małżeństwie z poważnymi objawami fizycznymi, nawet nie wiedząc, że głównym winowajcą jest ich małżeństwo.

Odwiedzają mnóstwo stron internetowych w poszukiwaniu objawów i diagnozy, kiedy główny problem cały czas znajduje się pod ich nosem.

Znaki nieszczęśliwego małżeństwa są nie tylko psychologiczne, ponieważ mogą być nawet fizyczne lub kombinacją obu. Nieszczęśliwe małżeństwo sprawia, że ​​czujesz się samotny, wyczerpany, bezbronny i zły.

W połączeniu wszystkie te emocje mają moc wywoływania poważnych objawów fizycznych, takich jak silne bóle głowy, biegunka, zaparcia, nudności lub ból szyi lub pleców.

Wszystkie niewypowiedziane słowa, nagromadzone rozczarowania i poczucie bezradności przyczyniają się do powstania szeregu objawów psychicznych, takich jak lęki i depresyjne myśli, a także wyżej wspomniane objawy fizyczne.

Zwykle, gdy naprawiony jest rdzeń problemu (twoje małżeństwo), wszystkie te objawy po prostu znikają, jakby nigdy nie istniały.

6. Zawsze jesteś w trybie obronnym

Kiedy ty lub twój partner zauważycie pewne kwestie dotyczące twojego małżeństwa lub czegoś innego, czy masz skłonność do natychmiastowego usprawiedliwiania tego i nie akceptujesz winy lub konsekwencji?

Jeśli tak, to kolejny wielki znak, że możesz być w nieszczęśliwym małżeństwie.

Szczęśliwe małżeństwa składają się z wzajemnego zaufania, wysiłku i wzajemnej odpowiedzialności za swoje czyny.

Kiedy część tego znika, małżeństwo staje się miejscem frustracji i miejscem, w którym oboje małżonkowie grają we własną grę zamiast być partnerami we wspólnej grze zwanej małżeństwem.

Popełnianie błędów jest naszym prawem od urodzenia, ale uznanie ich i wzięcie za nie odpowiedzialności jest również czymś, co powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy jak najlepiej wykorzystać naszą relację z kimś, na kim nam zależy.

7. Unikacie się

Chociaż ten jest podobny do powyższego znaku „Nie lubisz już spędzać razem czasu”, nadal istnieje między nimi znacząca różnica.

Nie cieszenie się czasem oznacza, że ​​naturalnie przychodzi ci spędzać czas z przyjaciółmi, rodziną i innymi osobami, które nie są twoim małżonkiem.

Ale unikanie się nawzajem oznacza celowe robienie wszystkiego, co w twojej mocy, aby nie dopuścić do spotkania się z małżonkiem, nie mówiąc już o spędzaniu ze sobą dobrej jakości czasu.

Obejmuje to ciągłe kłamanie o spóźnianiu się do pracy, zmienianiu trasy tylko po to, aby uniknąć zobaczenia lub odebrania współmałżonka lub ciągłe przebywanie u siebie w miejscu, aby uniknąć samotnego spędzania czasu z partnerem.

Unikanie wynika ze wszystkich negatywnych aspektów małżeństwa, ponieważ po pewnym czasie pary kojarzą spędzanie czasu ze swoim partnerem jako coś nieprzyjemnego, co prawdopodobnie przerodzi się w kłótnię lub kłótnię i dlatego decydują się na uniknięcie tego, unikając się nawzajem.

8. Fantazjujesz o życiu bez swojego partnera

Kiedy ludzie są niezadowoleni ze swojego życia miłosnego, przełączają się w „tryb fantasy” i zaczynają wyobrażać sobie, jak wyglądałoby ich życie bez partnera lub myśleć o ich wspaniałym życiu przed ślubem.

Fantazja to ucieczka od rzeczywistości i problemów małżeńskich.

Dzieje się tak, gdy nie czujesz się już komfortowo z życiem w rzeczywistości z powodu wszystkich problemów, negatywności, braku intymności i zaufania do małżeństwa.

Nie jesteś już zadowolony z tego, jak się sprawy mają w życiu, dlatego podświadomie testujesz alternatywy, by poczuć się lepiej, nawet przez chwilę.

Jeśli brzmi to znajomo, w głębi serca już wiesz, że jesteś w nieszczęśliwym małżeństwie, ale po prostu boisz się lub nie chcesz tego przyznać, myśląc, że to nie jest wielka sprawa, ale niestety tak jest.

9. Odrzucacie swoje uczucia

Jednym z najczęstszych niszczycieli małżeństwa jest nierównowaga spowodowana przez jednego z partnerów, którzy uważają się za lepszych.

Czasami problem leży w obojgu partnerach, którzy próbując dominować, odrzucają uczucia partnera.

Wiesz, że dzieje się tak w twoim małżeństwie, jeśli twoja reakcja na działanie każdego partnera brzmi: „To nie jest wielka sprawa i po prostu przesadzasz”.

Wiesz, że dzieje się tak w twoim małżeństwie, gdy nie dajesz sobie przestrzeni, by powiedzieć, co naprawdę masz na myśli, pokazać wrażliwość, rozpoznać problemy lub szukać rozwiązań i wygody.

Kiedy pozbawiacie się tych podstawowych rzeczy, wasze małżeństwo staje się pozbawione życia, pozbawione miłości i nieszczęśliwe, ponieważ małżeństwo polega na wzajemnym wysiłku, wzajemnej miłości i partnerstwie.

Chodzi o to, aby dać z siebie wszystko, aby być tam dla partnera, wysłuchać ich problemów i pomóc w znalezieniu wspólnego rozwiązania, ale gdy jeden partner jest lub oboje partnerzy po prostu nie chcą tego zrobić, powstaje toksyczny brak równowagi.

10. Czujesz się samotny i zraniony

Większość osób w nieszczęśliwych małżeństwach ma tendencję do obwiniania innych rzeczy i wszystkich wokół nich za stan, w którym się znajdują.

Łączą poczucie samotności i bólu z pracą i innymi sprawami, które nie mają nic wspólnego z prawdziwym źródłem ich nieszczęścia.

Jeśli ciągle czujesz się samotny i zraniony, prawdziwym źródłem twojej nędzy może być bycie w nieszczęśliwym małżeństwie, ale przeważnie jesteśmy zajęci innymi rzeczami, które nam przeszkadzają, i to jest główny powód, dla którego mylimy prawdziwy korzeń naszego nieszczęście.

Jeśli reszta znaków mówi prawdę, możesz być pewien, że czujesz się samotny i zraniony, ponieważ twoje małżeństwo sprawia, że ​​czujesz się w ten sposób.

cosas que hacer con niños para navidad

11. Wiesz bardzo mało lub nic o tym, co dzieje się w życiu twojego małżonka

Nie rozmawiasz już o swoim dniu, swoich uczuciach, hobby ani niczym innym związanym z twoją rutyną i stylem życia.

I dlatego wiesz bardzo mało lub nic o tym, co naprawdę dzieje się w życiu twojego małżonka, prawda?

Czujesz się, jakbyś żył na różnych planetach, a dotarcie do siebie nawzajem i nawiązanie uczciwej rozmowy zajęłoby wieczność.

Jedyne, co robisz, to pozdrawiać się z uśmiechem (często fałszywym), porozmawiać na krótko, a następnie wyjść z domu, aby iść do pracy lub gdzie indziej.

Nie mówisz już sobie o swoich planach ani nie informujesz się nawzajem o pewnych sytuacjach, ponieważ nie czujesz, że któreś z was jest zainteresowane którymkolwiek z nich, dlatego często kontaktujesz się ze znajomymi i rodziną zamiast każdego inny.

Wszystko to prowadzi do jeszcze większego problemu i jest to całkowity brak zaufania i myślenia, że ​​twój małżonek robi coś za twoimi plecami, ale to jest temat na następny znak.

12. Podejrzewasz, że twój partner cię zdradza

Zatem głównym powodem, dla którego podejrzewasz, że twój partner cię zdradza, jest brak zaufania, połączenia i komunikacji.

Ale prawdę mówiąc, przez większość czasu nasze podejrzenia opierają się na naszej intuicji i jeśli nauczyłem się jednej rzeczy, to znaczy, że twoje wnętrzności nigdy nie kłamią.

Ale skupimy się tutaj na podejrzeniu zamiast na zbieraniu dowodów niewierności i tym podobnych.

Tak więc, jeśli jesteś przekonany, że twój partner robi coś za twoimi plecami, dzieje się tak, ponieważ ich zachowanie i bycie w nieszczęśliwym małżeństwie sprawiły, że tak myślisz.

Wiesz, że coś jest strasznie nie tak, gdy nie możesz pomóc, ale przemyśl wszystkie ich działania i słowa.

Wiesz, że małżeństwo wymaga naprawy, gdy bardziej ufasz nieznajomemu niż własnemu małżonkowi.

13. Jeden z was miał romans

Ten jest związany z poprzednim znakiem i jest największym niszczycielem zaufania do małżeństwa.

Jeśli któryś z was miał romans i nadal jakoś sobie z nim poradziłeś i pozostałeś razem, nie oznacza to, że akt niewierności został wymazany z powierzchni ziemi.

Jeśli któryś z was miał romans, jego konsekwencje zawsze będą obecne i zajmie dużo czasu, aby przywrócić zniszczone zaufanie.

Małżonek, który został oszukany, może wybaczyć romans, ale zapomnienie nie jest takie łatwe.

Małżeństwo wstrząśnięte przez poprzedni romans staje się nieszczęśliwym małżeństwem, w którym jeden partner staje się nadmiernie kontrolowany, a wszystko to z powodu problemów zaufania z powodu aktu niewierności.

14. Noce randkowe już nie istnieją

Kiedy ostatni raz Ty lub Twój partner zorganizowaliście randkę, aby odpocząć i przypomnieć sobie, jak wiele dla siebie znaczycie? Jeśli nie pamiętasz, istnieje prawdopodobieństwo, że twoje małżeństwo stało się nieszczęśliwym miejscem.

Wiele osób uważa, że ​​randki są zarezerwowane tylko dla początkowych etapów związku i że po wejściu w związek małżeński wszystko się kończy, ponieważ Netflix staje się dziesięciokrotnie bardziej atrakcyjną alternatywą.

Ale prawda jest taka, że ​​wiele par przestaje próbować w swoim małżeństwie z czasem i robiąc to, tworzą toksyczny wulkan, który musi jakoś wybuchnąć.

Sprawiając, że czujemy się wyjątkowo, organizując romantyczne randki i tym podobne, pomagając utrzymać początkową iskrę, którą kiedyś miałeś w swoim związku.

Tak więc, dopóki jeden z was nie obudzi się i nie zrozumie znaczenia małych rzeczy, wasze małżeństwo będzie cierpieć i nie będziecie mieli pojęcia, dlaczego dokładnie.

15. Śmiech zniknął

Wiesz, że jesteś w nieszczęśliwym małżeństwie, kiedy nie możesz sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz dobrze się pośmialiście.

Tam, gdzie zniknął śmiech, panuje ciemność. Kiedy śmiech zniknie, oznacza to, że twoje małżeństwo stało się smutnym miejscem, w którym nie lubisz już być.

Jak już powiedziano, głównymi składnikami szczęśliwego małżeństwa są zaufanie, wzajemne uznanie i przywiązanie, a kiedy wszystko to znika, pozostajesz w pustce i po prostu nie możesz znaleźć siły do ​​śmiechu, nawet jeśli od tego zależy twoje życie.

Kiedy śmiech zniknie, wiesz, że nadszedł czas, aby zakwestionować ciszę i przyznać, że rzeczy nie są takie, jak kiedyś.

Czas zakasać rękawy i przeprowadzić otwartą rozmowę o swoich uczuciach i postrzeganiu małżeństwa.

16. Przestałeś walczyć

Ciągłe walki to ogromna czerwona flaga, w której coś jest poważnie nie tak w twoim małżeństwie, ale żadne walki nie są może jeszcze poważniejszą czerwoną flagą, na którą musisz zwrócić szczególną uwagę. Dlaczego?

Ponieważ walki są naturalnym zjawiskiem w każdym związku i małżeństwie, a jedyną różnicą jest sposób, w jaki sobie z nimi radzisz.

Niektórzy krzyczą na siebie, a później przepraszają, niektórzy wycofują się, a inni postępują po swojemu.

Najważniejsze jest to, że każde zdrowe i szczęśliwe małżeństwo będzie miało pewną liczbę walk, które są prowadzone w zdrowy sposób. Ale kiedy całkowicie przestałeś walczyć, oznacza to, że się poddałeś.

Nie musisz już kłócić się ze swoim partnerem, ponieważ tak naprawdę nie zależy ci na tym, co powiedzą i nie zależy ci na małżeństwie.

Czy widzisz teraz połączenie? Nieszczęśliwe małżeństwa stają się nieszczęśliwe, gdy dwoje ludzi decyduje, że nie będą już podejmować wysiłku ani poświęcać czasu i energii, ponieważ nie uważają, że warto o to walczyć.

Ale właśnie to musisz zrobić, jeśli chcesz to naprawić.

17. Trzymasz urazy na zawsze

Ciągłe okazywanie pretensji do partnera oznacza niechęć do zaakceptowania faktu, że są one tylko niedoskonałymi ludźmi, którzy popełniają błędy, ale też za nie przepraszają.

Utrzymywanie niechęci na zawsze jest formą kontrolowania zachowań, w których jeden partner jest lepszy od drugiego.

Jest to sytuacja, w której jeden partner jest wyjątkowo szalony (lub udaje, że jest) i ignoruje swojego małżonka na wieczność z powodu czegoś trywialnego.

Otóż, jeśli jedynym powodem, dla którego partner nie przyjmuje przeprosin, jest to, że potajemnie chcą mieć kontrolę, to jest to ogromny problem, który może zniszczyć nawet najsilniejsze małżeństwa.

Amo a mi esposo pero no me gusta

Wszystko to wynika z braku uwagi, połączenia lub intymności i dlatego wielu partnerów podświadomie decyduje się na zawsze mieć pretensje, ponieważ są przekonani, że robiąc to, zmotywują swojego partnera, aby starał się traktować ich odpowiednio i ostrożnie.

Ale często prawdziwy efekt jest odwrotny.

To niekończący się cykl, który trzeba zniszczyć, aby małżeństwo znów się rozkwitło!

JAK USUNĄĆ SWOJE MAŁŻEŃSTWO

Jeśli właśnie zdałeś sobie sprawę, że małżeństwo jest nieszczęściem, poczuciem winy, problemami zaufania, brakiem szacunku, a ostatecznie bólem, nie ma potrzeby natychmiastowego porzucania go i odrzucania opcji naprawienia go.

Oczywiście zależy to od ciebie i twojego partnera oraz od twojej wspólnej chęci uratowania małżeństwa i walki o twoją miłość.

Kiedy oboje jesteście gotowi dokonać wielkich zmian w swoim życiu i przywrócić początkową iskrę swojej miłości, oto 5 sposobów, które pomogą wam w drodze do ratowania małżeństwa:

1. Komunikuj się ze sobą

Komunikuj się, komunikuj się i komunikuj się jeszcze trochę. Komunikacja jest podstawą każdego zdrowego związku, a bez niego ludzie nie byliby w stanie prawidłowo funkcjonować.

Jeśli twój schemat komunikacji jest poważnie uszkodzony, najpierw spróbuj przedłużyć krótką rozmowę i zamienić ją w sensowne sesje.

Kolejnym krokiem jest sporządzenie listy problemów, o których należy porozmawiać i którymi należy się zająć.

Oboje musicie napisać kilka problemów, które zauważyliście w waszym związku i porozmawiać o nich twarzą w twarz, ze zrozumieniem, współczuciem i szacunkiem.

Po rozwiązaniu problemów następnym krokiem jest zaproponowanie możliwych rozwiązań, które je rozwiążą.

Zobacz także: 5 skutecznych sposobów, aby przywrócić starą iskierkę do małżeństwa

2. Zrób sobie przerwę

Jeśli nadal masz problemy z komunikowaniem się ze sobą, bez względu na to, czego próbowałeś, być może nadszedł czas, aby zrobić sobie przerwę.

To pozwoli ci jaśniej myśleć o swoim małżeństwie i pomoże ci zrozumieć, co się naprawdę dzieje.

Oderwanie się od siebie oznacza poświęcenie czasu na zastanowienie się nad ważnymi rzeczami i pracę nad sobą, a po ponownym zjednoczeniu będziesz mieć szansę zastosować to również w swoim małżeństwie.

3. Podejmuj decyzje wspólnie

Gdy coś Cię niepokoi i gdy jest oczywiste, że nie zgadzasz się z pewnymi sprawami, ważne jest, aby nauczyć się podejmować decyzje wspólnie, zamiast forsować własny program i decydować za was oboje.

Musisz nauczyć się wyrażać swoje obawy w zdrowy sposób i zawsze precyzować powody swoich zmartwień i podobne.

Gdy nauczysz się podejmować decyzje w sposób kooperacyjny zamiast konkurencyjny, zauważysz znaczną poprawę, a twoje małżeństwo rozkwitnie.

4. Uśmiechnij się więcej, dotknij więcej i przytul się bardziej

Uśmiechaj się nawet wtedy, gdy nic nie jest naprawdę śmieszne, tylko po to, aby stworzyć pozytywne wibracje w swoim małżeństwie. Używaj mocy subtelnego dotyku i przytulania, gdy tylko masz okazję.

Wszystko to obudzi ciepło, które spało od jakiegoś czasu, a im więcej ćwiczysz, tym bardziej będziesz się do siebie zbliżał.

5. Uzyskaj poradę

Jeśli nie jesteś pewien, jak sobie z tym wszystkim poradzić, i chcesz uzyskać trzecią opinię, rozważ wizytę u terapeuty rodzinnego lub terapeuty relacji, który udzieli ci wielu przydatnych wskazówek dotyczących relacji i porad dotyczących związków, które poprawią twoje małżeństwo.

Teraz, według eksperta ds. Relacji i małżeństwa dr Johna Gottmana, pary zwykle spędzają około sześciu lat w nieszczęśliwym małżeństwie, zanim szukają pomocy.

Masz wybór, aby podejmować mądrzejsze decyzje i radzić sobie z nimi na czas, więc skorzystaj z okazji, aby jak najlepiej wykorzystać!

Zobacz także: 10 pytań, które należy zadać małżonkowi przed pójściem do poradnictwa małżeńskiego

Końcowe przemyślenia

Bycie w nieszczęśliwym małżeństwie może poważnie zaszkodzić zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, dlatego ważne jest, aby zauważyć na czas wszystkie powyższe oznaki nieszczęśliwego małżeństwa, aby zapobiec dalszym szkodom.

Pierwszym krokiem jest potwierdzenie, że masz problem, zaakceptowanie go i uporanie się z nim.

Jeśli uważasz, że twoje początkowe uczucie wciąż istnieje i potrzebujesz jedynie budzika, zdecydowanie powinieneś walczyć o to, co masz, ale tylko wtedy, gdy oboje jesteście gotowi podjąć wysiłek i walczyć o swoje małżeństwo na zasadzie wzajemności.

„W tworzeniu szczęśliwego małżeństwa liczy się nie tyle stopień kompatybilności, ile radzenie sobie z niezgodnością”. - Lew Tołstoj